poczatek

devillo / 2007-01-25 22:16
Witam,
Ja rowniez mam zamiar niebawem wejsc na gielde, narazie jednak jestem w stanie czytania artykolow, sledzenia wynikow i gry wirtualnej. Mam troche takie banalne pytanie : jak to jest z terminem zakupu akcji od czasu zlozenia zlecenia, tzn. skladajac zlecenie zakupu akcji, bedzie ono zrealizowane dopiero za 3 dni czy od razu ? Jesli tak to jaki wplyw ma kurs otwarcia gieldy amerykanskiej na nasza w tym samym dniu (jak moze spowodowac np. wzrost sprzedazy akcji skoro zlecenia moga byc zrealizowane dopiero za 3 dni) ? Czy inwestowanie przez internet ma jakies znaczenie na czas skaldania zlecenia o ktorym pisalem wczesniej?
Wyświetlaj:
Tapir666z / 2007-01-26 00:20 / portfel / "Jak na razie leszczyk"
zlecenia zakupu/sprzedaży akcji są realizowane w zależności od domu maklerskiego od kilku sekund do kilku minut po złożeniu zlecenia (u mnie np. poprzez internet zlecenie pojawia się zwykle na GPW ok 1 sek. po zatwierdzeniu w systemie transakcyjnym DM). 3-dniowy termin o którym mówisz to jest termin na cos w rodzaju zaksięgowania transakcji przez KDPW Po tym czasie po zawarciu np. transakcji kupna akcji zostają one faktycznie przypisane do twojego konta brokersiego, a 3 dni po sprzedaży akcji otrzymujesz pieniądze uzyskane z tej transakcji (wcześniej widnieją one na twoim rachunku brokerskim jako tzw. należności)... mam nadzieje, że nie namieszałem za bardzo:) oraz że jest to w miare zrozumiałe:)
devillo / 2007-01-26 12:43
nie namieszales, wszystko juz jest jak najbardziej jasne, dzieki za wyjasnienie ..
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy