Forum Forum prawneGospodarcze

Początkujący "barman" ma kilka pytań

Początkujący "barman" ma kilka pytań

ertman_176 / 2008-08-24 18:54
Witam

Mam zamiar otworzyc pub w moim miescie. Czytam sobie caly czas to forum i poprostu zapytam sam jeszcze raz o pare rzeczy:

1. Czy mam prawo nie wpuścić kogoś do pubu bo tak ?

2. Czy mam prawo legitymować na wejsciu osobe która według mnie ma mniej niż 18 lat, i jesli ma to jej nie wpuścić bez opiekuna dorosłego ??

3. Czy musze zatrudnić licencjonowego ochroniarza czy moze to byc poprostu osoba o odpowiednich preferencjach ??

4. Czy w momencie próby zakupu alkoholu przez osobe ponizej 18 lat mam prawo ja wyprosić ??

5. Czy osoby "upojone" moge grzecznie poprosic o opuszczenie lokalu a jezeli odmowi poprostu wezwac policje ??

6. Co jeżeli widze na bramce osobe która jest pod wpływem alkoholu czy tez
innych srodków odurzających mam prawo go nie wpuścić ??
zimbabwe / 2009-10-23 14:06
1. z pozycji prawa nie mozesz zabronic komus wejsc do twojego pubu ale prawo prawem a robi sie po swojemu, przynajmniej ja tak robilam.
2. nie nie mozesz jej legitymowac bo w ofercie masz tez napoje bez alko a moze chciec takowy kupic i dopiero przy zamowieniu mozesz prosic o dowod. Osoba ta nie musi byc pod opieka doroslego
3. nie
4. wyprosic nie ale jak odmowisz podania alko to sama wychodzi bo po co ma siedziec przy coli, tak samo jak wejdzie grupka i 1 osoba bedzie bez dowodu masz prawo odmowic podania alko wszystkim w grupie
5. grzecznie wyprosic mozesz ale policja dopiero jak zacznie byc agresywny
6. tak masz prawo
powodzenia

Najnowsze wpisy