Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

poczatkujacy prosi o pomoc:)

poczatkujacy prosi o pomoc:)

infernalis / 2009-04-16 14:51
witam, czy moglby ktos z forumowiczow udzielic mi odp. na pytanie :
w przypadku sprzedazy akcji, jaka jest kolejnosc , FIFO, czy FILO? a moze to jest ciut bardziej skomplikowane?:)dla przykladu: kupilem 2 miesiace temu 100 akcji firmy x po 10 zl, tydzien temu zakupilem kolejne 100 akcji tej samej firmy po 5 zl, dzisiaj jej kurs wynosi 7 zl. czy jezeli dam zlecenie sprzedazy stu akcji to w tym momencie zrealizuje zysk z ostatniego zakupu ?...ze tak zapytam po prostemu....
z gory dziekuje za odp., bede wdzieczny za ew. link/-i do stron, ktore poruszaja ten temat.
Wyświetlaj:
infernalis / 2009-04-18 07:06
dzieki za odp. mfundusz.pl.niewiedziec dlaczego wyswietlalo mi tylko odp. xxxxl'a, chociaz byla druga w kolejnosci.to przez przegladarke, niby nie microsoftu, a SIE psuje...a prawie nowa, z rok temu zainstalowana, echhh... .
mfundusz.pl / 79.163.61.* / 2009-04-17 16:01
Jeśli chodzi o akcje to stosuje się metodę FIFO. Czyli zrealizujesz stratę.
xxxxl / 217.113.228.* / 2009-04-16 18:20
WEŹ SRDNIA WAŻONĄ
I PO PROBLEMIE
infernalis / 2009-04-18 06:53
no tak....oczywiste...i jakie logiczne, ze tez na to nie wpadlem... .moze znajdzie sie ktos, kto udzieli mi odp.?:)
xxxxl / 83.10.241.* / 2009-04-18 14:19
jeżeli chodzi Ci o sprawy księgowo - podatkowe od akcji
to biuro maklerskie stosuje FIFO - sprawdz u nich

na własne potrzeby możesz liczyc jak chcesz
co byś nie policzył ku pokrzepieniu serca
na tym portfelu (w całości) masz stratę
możesz sie pocieszać że to strata "papierowa"
bo setka akcji została jeszcz po Twojej stronie
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy