Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Podatek Belki lekko w dół

Podatek Belki lekko w dół

Money.pl / 2008-05-27 08:23
Komentarze do wiadomości: Podatek Belki lekko w dół.
Wyświetlaj:
jarek nie k. / 83.5.142.* / 2008-05-29 18:37
p. minister może rozliczyłaby się z działki na ursynowie na której na szybko trafiła4 miliony.
Qween17 / 81.219.244.* / 2008-05-27 11:40
czy można wytoczyć proces p. Tuskowi za złamanie słowa i przez to kradzież pieniędzy?
jotel / 77.114.22.* / 2008-05-27 11:46
Przyrzeczenie publiczne — to skierowane do publiczności oświadczenie woli przyrzekającego nagrodę, stanowiące jednostronne zobowiązanie przyrzekającego do spełnienia świadczenia w formie przyrzeczonej nagrody na rzecz tego, kto wykona określoną czynność (działanie lub jego zaniechanie) lub określony rezultat (dzieło), spełniające warunki określone w przyrzeczeniu.

W polskim prawie cywilnym pojęcie przyrzeczenia publicznego uregulowane zostało w tytule XXXVI "Przyrzeczenie publiczne", art. 919-921 Kodeksu cywilnego.

zrodlo: wikipedia.pl

Pewnie tylko dlatego ze to jest Polska, nikt nie pokusil sie o wysuniecie takich oskarzen przeciw wszystkim politykom.
raqq / 2008-05-27 10:38 / Bywalec forum
Ależ mi tragedia. Obiecali i nie dadzą :):):) Można dyskutować w ogóle na temat sensu istnienia podatku dochodowego ale nie bardzo rozumiem tego świętego oburzenia. Jeśli od dochodu płacimy podatek to nie widzę powodu żeby decydować że jeeden dochód jest lepszy od drugiego. Zarabiasz-płacisz, proste. Ja tam bym zlikwidował podatek dochodowy od wszelkich dochodów ale ponoć tak się nie da :):)
librator / 83.143.129.* / 2008-05-27 14:50
Jeśli się wie że nie jest się w stanie dotrzymać słowa, to sie nie obiecuje. PO (podobnie jak i inne partie) aby dorwać sie do koryta naobiecywało b. wiele wiedząc, że słowa nie dotrzyma. Dlatego powinno ponieść polityczne konsekwencje. Ja więcej na kłamczuchów nie zagłosuję.
raqq / 2008-05-27 15:13 / Bywalec forum
To ma pan problem. Jakoś na horyzoncie naszego życia politycznego nie widzę takich co nie kłamali:) Ciężki wybór przed panem:)
Zef / 83.3.99.* / 2008-05-27 11:19
Bo podatek belki płaci sie od przychodu a nie dochodu.
Gdy inflacja przekracza zysk z konta czy lokaty to jaki dochód osiągasz. Czyli płacisz podatek mi że poniosłeś stratę.
raqq / 2008-05-27 14:44 / Bywalec forum
Pan mówi tylko o tym kiedy osiągamy dochód a kiedy nie. Ja nie twierdzę, że obecnie podatek o którym mówimy jest dobrze skonstruowany ale zasada powinna być bardzo prosta. Jest dochód -> jest podatek. Można pomniejszyć podstawę opodatkowania o wartość inflacji i wtedy wyliczyć dochód ale nie zmienia to zasady funkcjonowania tego podatku. Tymczasem wszyscy tu chieliby znieść ten podatek. Ja nie widzę do tego podstaw chyba że zniesiemy podatek od dochodu w całości.
JanKS / 2008-05-27 11:19 / Bywalec forum
Zgadzam się.
Też nie rozumiem, dlaczego akurat dochodu z kapitału miałyby być zwolnione z podatku, a dochody z pracy nie.
Każdy dochód powinien być opodatkowany i do tego najlepiej wszystkie tak samo (np. 18%). Im mniej różnic w poziomie opodatkowania tym mniej pola do kombinacji i nadużyć.

I zupełnie nie rozumiem żalu poniżej - przecież dla wszystkich wiedzących co nieco o ekonomii (a chyba tacy tu występują?) powinno być oczywiste, że dopóki mamy tak wysoki dług publiczny (i braki w inwestycjach publicznych) i do tego jeszcze duży deficyt, to dziwne byłoby obniżanie podatków. Rząd musi najpierw doprowadzić do zrównoważenia budżetu.
Dlatego byłem pewien, że podatek "belki" nie zostanie zniesiony, tak jak byłem pewien, że rząd PiS(s) nie zrealizuje swoich obietnic.
Pozdrawiam
Zef / 83.3.99.* / 2008-05-27 11:20
Jak napisałem powyżej podatek belki jest od przychodu nie dochodu.
leiho / 2008-05-27 10:17 / "Tu Ne Cede Malis"
hahaha no i to jest własnie prawdziwa twarz PO!! Obnizka z 19 % do uwaga - 18 %!! I to w 2010 roku :)))) Polać w gacie ze smiechu mozna. Co za banda załosnych oszustów ;))) Wiedziałem w 100 % ze tak bedzie.... OPrzykre to jest, bo sporo inwestuję, i przykro mi ze moj rzad jest takim złodziejem, ze nawet moje raz opodatkowane pieniadze chce mi ukrasc po raz drugi i to sporą czesc. Ale takie to złodziejskie czasy, zagladanie komus do kieszeni to norma, niestety :(
kwl / 82.210.151.* / 2008-05-27 10:04
Utrzymywanie tego podatku w czasach wysokiej (i rosnącej) inflacji oraz niskich stóp procentowych w bankach (w wielu przypadkach na lub poniżej poziomu inflacji) oznacza, iż instytucje finansowe oraz państwo powoli konfiskują kapitał oszczędzających. Nie widać na razie skłonności ze strony państwa do jakichkolwiek ustępstw (np. w formie zniesienia lub zmniejszenia tego potworka prof. Belki w przypadku inwestycji długoterminowych), są natomiast komunistyczne uwagi w rodzaju stwierdzeń, że przecież uderza on głównie w bogatych. Wygląda na to, iż kolejny rząd dał się wziąć na smycz biurokracji i nadal panującemu w dużej jej części duchowi PRL.
Pilsener / 2008-05-27 09:39 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Mieli znieść ten pro tempore, komunistyczny twór, tymczasem na koniec kadencji zmniejszą go o 1% - przecież to żena.com, żal.pl, gorycz.org.
Zef / 83.3.99.* / 2008-05-27 09:33
A to nie-rząd nie obiecywał ze ZLIKWIDUJE ten podatek? A ciemny lud kupił donka złotoustego ....
leiho / 2008-05-27 10:18 / "Tu Ne Cede Malis"
dokładnie. Oni obiecali ZNIESIENIE tego podatku, całkowicie :))) To juz jest szczyt bezczelnosci, po prostu ręce opadają.
PatronX / 2008-05-27 09:01 / portfel / Bywalec forum

przyszłoroczny budżet jest zbyt napięty


Kościoły opodatkować! Zamiast zapierać pieniądze osobom zarabiającym 1 czy 2 tysiące złotych, opodatkować klechów i biskupów zarabiających od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy miesięcznie.
Romano1974 / 79.184.13.* / 2008-05-27 15:16
I ja się z Tobą zgadzam!!!
librator / 83.143.129.* / 2008-05-27 14:58
Listę ( oprócz Kościoła) można wydłużyć: a lekarze?, a adwokaci? Taksówkarze i babcie klozetowe mają kasy fiskalne , a tam gdzie robi się prawdziwą kasę ich nie ma.
miszigan / 2008-05-27 08:23
A ciemny lud to kupi. Donek w między czasie wraz ze swą bandą do reszty nas wszystkich złupi.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy