Forum Forum podatkoweOdliczenia

Podatek Belki zniknie, ale nie dla wszystkich

Podatek Belki zniknie, ale nie dla wszystkich

Money.pl / 2008-02-28 07:46
Komentarze do wiadomości: Podatek Belki zniknie, ale nie dla wszystkich.
Wyświetlaj:
lciesiel / 2008-02-28 11:31 / Bywalec forum
Typowo socjalistyczne, populistyczne złodziejstwo!
I - i co z tego, że podatek z giełdy dotyczy niewielu osób? Jasne, to tylko parę głosów..
II - i kolejny raz opłaca się "narobić" dzieci i żyć z nieróbstwa ( najlepiej na wsi ).
Bodek2 / 2008-02-28 11:55 / Bywalec forum
Odnośnie I: nieco przesadziłeś. Mała liczba płacących w połączeniu z wysoką kwotą pozyskanych środków pokazuje, że są ludzie, którzy zarabiają krocie na giełdzie. I fajnie. Ale oni powinni płacić podatki od tych dochodów (tak jak każdy z nas płaci podatki z pracy najemnej, czy innych zysków).

Co do II to się zgadzam - nie tak powinno się zachęcać do rodzenia dzieci, czy wychodzenia z ubóstwa. Taki pomysł tylko utrwala bidę i lenistwo.
lciesiel / 2008-02-28 12:32 / Bywalec forum

Ale oni powinni
płacić podatki od tych dochodów (tak jak każdy z nas płaci podatki z pracy najemnej, czy innych
zysków).

Właśnie problem będzie polegal na tym, że my nie będzimy placić podatków od np. lokaty bankowej, a ktoś zapłaci od zysku na giełdzie. W każdym przypadku jest to zysk od zainwestowanego kapitału i tu jest nierówność z czym się nie zgadzam.
Zysk z lokaty jest mniejszy - ale pewny ( o ile nie zje go inflacja ), z giełdy może być spory - ale jest też obciążony duzym ryzykiem ba, nawet nie ma tu ochrony inwestowanego kapitału - jak w lokacie!
Zazwyczaj jest tak, że im większe ponosisz ryzyko - tym możliwe zyski są większe.
My powinniśmy zachęcać ludzi do inwestowania w ryzykowne transakcje - bo tylko wówczas gospodarka może iść do przodu. Bezpieczeństwo nigdy nie jest motorem rozwoju!
Z w / w pomyslem tylko się ludzi zachęca do stagnacji.
lilek / 89.238.22.* / 2008-02-28 21:46
Gra na giełdzie to ciężka praca.Kto nie wierzy to niech sam zaryzykuje własnym kapitałem.
Wiechs / 87.205.168.* / 2008-02-28 22:21
Może wszyscy pracujmy ciężko na giełdzie a w hipermarketach, na kasach, powinno się zakazać pracowania, bo to robota jeszcze chyba cięższa, a kasy z niej mało ;-)
wieko / 64.136.49.* / 2008-02-28 19:48
,,My powinniśmy zachęcać ludzi do inwestowania w ryzykowne
transakcje - bo tylko wówczas gospodarka może iść do
przodu. Bezpieczeństwo nigdy nie jest motorem rozwoju!,,

Czy uwazasz,ze bank , ktory daje kredyt inwestorom, konsumentom ,operujacy pieniedzmi zlozonymi na bezpiecznej lokacie nie napedza gospodarki? Nic bardziej mylnego, wystarczy tylko popatrzec na budownictwo a za nia caly segment gospodarki zajmujacy sie wyposazeniem mieszkan itp.
Antoni M. / 83.2.52.* / 2008-02-28 19:20
Zgodnie z zasadą, którą głosisz powinny być zlikwidowane także podatki od dochodów osobistych. Jeżeli ma być równo to ja za zarobione pieniądze z pracy najemnej nie powinienem płacić podatków.
lciesiel / 2008-03-04 15:04 / Bywalec forum
jest takie miejsce na świecie: Dubaj - tam nie ma podatku dochodowego, tam nie ma VAT - a kraj jest tak bogaty, że szkoda gadać. 75% "ichniej" ludności to cudzoziemcy, który tam pracuje i inwestuje.
Podatki powinny być wyłącznie na cele wspólne: policję, wojsko, ratownictwo medyczne ( nie na leczenie ) i jeszcze kilka rzeczy. Ale to juz osobny temat.
Pamiętaj też, że każdy podatek od zysku kapitałowego, to kolejne opodatkowanie tych samych pieniędzy.
Młody Rentier / 2008-02-28 11:07 / Bywalec forum
Co to za podzial rolnicy i reszta?? SKANDAL Niech dadza rencista i bezrobotnym niewazne czy z miasta czy wsi, a nie jakis latyfundysta z powodu ze mieszka na wsi bedzie jeszcze dostawal kase na dzieci.
20,05,07 / 2008-02-28 10:32
Zmuszają nas do myślenia jak się wyślizgać z tego podatku - ja zamykam pozycje po pozycji aby dała się zamknąć na zero a co zrobię? - to dopiero czas pokaże może kupię ziemię i przeczekam a to i tak nie straci.
nikko / 84.254.160.* / 2008-02-28 10:30
Sprawa jest tutaj oczywista. Lobby bankowe tutaj zadziałało. ciekawe kto wziął łapówkę za pchnięcie tej ustawy. Likwidacja podatku z giełdy nie dałoby żadnych korzyści skorumpowanemu politykowi. Natomiast banki, walcząc o klientów i ich pieniądze są skłonne wiele za to zapłacić. Brawo, znów wygrali skorumpowani politycy a nie zwykli ludzie.Brawo!!!
kiks8 / 213.158.196.* / 2008-02-28 10:22
Obiecywanie zlikwidowania PODATKU BELKI jak i zlikwidowanie abonamentu RTV można schować do lamusa. Następni którzy dużo obiecywali zowu zawiedli swoich wyborców. Sama na nich głosowałam i widzę że to była pomyłka, szlak mnie trafia jak słyszę że ten czy tamten nie płaci za abonament RTV i śmieje się z tych co co miesiąc noszą w zębach na pocztę opłatę na ten abonament, miałam nadzieję że PO chociaż te sprawy ludzkie potrafi rozwiązać (nadzieja matka głupich), a teraz sami robią różnicę między lokatami bankowymi a giełdą -przecież zyski są i tu i tu to co ludzie są czarni i biali???
ketna08 / 2008-02-28 10:08
Jak macie znieść podatek tylko od lokat bankowych to lepiej nie udajcie że coś robicie,
a co z tymi oszczędzającymi długoterminowo w funduszach inwestycyjnych na przyszłą emeryturę bo na tą z ZUS nie ma co liczyć,
jak nie wiecie jak podejść do tematu to zasięgnijcie opinii u ekspertów !
MB17 / 80.245.176.* / 2008-02-28 09:41
Minister finasów z bożej łaski. Ciekawe jakie dochody dostanie budżet w czasie bessy? Teraz na pewno część graczy wycofa kasę i ulokuje ją na koncie, co przy słabości naszego rynku kapitałowego raczej giełdzie nie pomoże.
krzysztof-kleszcz / 83.15.98.* / 2008-02-28 09:37
Nie rozumiem rozumowania tych zdrajców z PO (sam na nich głosowałem a teraz zdradzają moje zaufanie). Niby chcą obniżać biednym podatki, ale 2/3 ludzi w Polsce nie ma w ogóle oszczędności, więc im nie obniżą.
Ja sam jestem biednym studentem, ale postanowiłem wszystko co mam w funduszach ulokować i w stosunku do lokat na razie mi sie opłaciło, jednak jak mówię ja dużo pieniędzy w funduszach nie mam i na pewno sa setki ludzi który z lokat dzięki temu że mają więcej kasy płacą większy podatek, to teraz bogatszym ode mnie, się ten podatek zdejmie a mnie go zostawi ??
Floyd / 2008-02-28 10:25 / Tysiącznik na forum
Ale się uśmiałem. Biedny student lokujący swe stypendium w funduszach inwestycyjnych.
No, to teraz przerzucisz się na lokatę bankową i po krzyku.
El Presidente / 194.242.62.* / 2008-02-28 11:13
Ciekawe z czego ten "biedny" student uciułał te środki inwestycyjne - może z korepetycji?!
Bodek2 / 2008-02-28 12:17 / Bywalec forum
I ciekawe, czy odprowadził od tego podatki...
Aramis 10 / 83.22.179.* / 2008-02-28 08:45
Politycy powinni więcej pracować ( w porozumieniu z ekspertami ) a nie rzucać koncepcjami na prawo i lewo. Koncepcjami bezmyślnymi i szkodliwymi zresztą.
Lokata bankowa to nic innego jak rodzaj instrumentu dłużnego. Czemu więc inwestycje w pewne rodzaje papierów dłużnych ( lokaty bankowe ) mają być wolne od podatku ,inne zaś ( np. obligacje czy bony skarbowe ) nie? Nie widzę w tym żadnego sensu .
Patrzenie na podatek giełdowy przez pryzmat kilkunastu graczy jest bezsensowne gdyż na giełdzie inwestuje ich znacznie więcej zaś ,jak podawał niedawno Parkiet, w zeszłym roku statystyczny inwestor indywidualny zarobił na polskiej giełdzie ok. 10 tys. zł.
Co z funduszami inwestycyjnymi bo jakoś nic na ten temat się nie mówi.
Ogólnie patrząc kolejny knot nad którym nie warto się dłużej rozwodzić gdyż w tym kształcie nie ma on ( na szczęście ) szans zaistnieć.
jim19 / 2008-02-28 08:20
Skoro wszystkie inne dochody podlegaja opodatkowaniu to dlaczego miałby być wprowadzany wyjatek dotyczący dochodów kapitałowych. Sadzę, że zmiany powinny iść w kierunku zwolnień długotrminowych inwestycji kapitałowych , czyli tych nakierowanych (w ogromnej mierze) na tworzenie własnego funduszu emerytalnego. Może to byc rozwiązanie typu inwestycja (np lokata, czy zakup jednostek w TFI) zamrożona na 3 to zmniejszenie o 50% podatku a dla inwestycji ponad 5 letnich zwolnienie z niego.
hukupuku / 212.76.37.* / 2008-02-28 08:19
to jest typowe komunistyczne czerwone bełkotanie. Ci ludzie nie maja z liberalizmem, z wolnoscią gospodarczą NIC wspolnego. Logika jest taka: Jak mamy z tego kase w budzecie - to trzymamy się tego chocby po nas potop. A jak kasa mała, to darujemy niewolnikom nalezne im pieniadze.... Po prostu zenada. Nie głosowałem na PO, bo wiedziałęm, ze to liberałowie z Bozej łaski, tacy co hanbią imię liberalizmu, a potem Lepper i inne okazy uzywają liberalizmu jako obelgi - ale to przechodzi ludzkie pojęcie.

Po prostu ręce opadają. Zamiast stymulowac inwestycje, obrót giełdowy jako wyznacznik rozwoju, stanu gospodarki, to się uwala kolejne przejawy przedsiębiorczosci.

tfu, na pohybel złodziejom w krawatach!!!
dareg / 87.207.193.* / 2008-02-28 07:57
to mogły wymyślić tylko tuskomatoły !
gram na gełdzie kwotą 3 tys zł. i będę płacił podatek -
mój znajomy ma na lokacie 750 tys. zł i podatku nie zapłaci

a co do liniowego to pawlak zadowoli się paroma stanowiskami więcej i przejdzie.

Tak więc dwa z 12 przedwyborczych postulatów PO mamy prawie z głowy.
raqq / 2008-02-28 14:39 / Bywalec forum
"Dziennik pisze, że jest to identyczny projekt jaki zaproponowało wcześniej PiS." ... nie tylko :)
El Presidente / 194.242.62.* / 2008-02-28 11:17
Ekspercie w dziedzienie inwestycji polecam porównanie dochodu z lokaty na poziomie średniorocznie 5% środków zainwestowanych versus dochód z giełdy po opodatkowaniu 19% stawka podatku od dochodów kapitałowych. Czy Twój znajomy nadal chce trzymać te swoje 750 kPLN na lokacie???
Aramis 10 / 83.22.179.* / 2008-02-28 08:32
Z dwojga złego to ci co czytać nie potrafią są gorszymi matołami. Dla przypomnienia więc ,gdyż i tak nie sądzę aby Pan z tego coś zrozumiał , fragment tekstu:
PO nie zlikwiduje części giełdowej, bo jej zdaniem podatek dotyka niewielu graczy. Dziennik pisze, że jest to identyczny projekt jaki zaproponowało wcześniej PiS.

Wybrnięcie z tego plagiatu to niejedyny kłopot Platformy.

Niech Pan się też nie ośmiesza pisząc ,że gra Pan na giełdzie. Gracz giełdowy musi umieć dobrze czytać i rozumować ( raporty finansowe, komunikaty płynące ze spółek i wiele, wiele innych). Pan ze swoimi "zdolnościami" na giełdzie mógłby zostać co najwyżej dawcą kapitału a nie graczem.
Wiechs / 87.205.168.* / 2008-02-28 22:30
A słyszałem, że ponoć się na giełdzie nie gra ale inwestuje
nabrany / 217.144.201.* / 2008-02-28 07:55
Jestem coraz bardziej rozczarowany rządami PO, kolejni OBIECYWACZE dorwali się do koryta.
Trzeba było wcześniej uzgodnić z PSL-em to co zamierzaliście zmienić a nie teraz jak wzieliście ich do współrządzenia. A co z moimi oszczędnościami które systematycznie lokuję w funduszach inwestycyjnych a nie w pazernych i złodziejskich bankach. Dzięki PO Lobby bankowe górą.
Brawo chłopaki - napewno już na Was nie zagłosuję
MaiX / 2008-02-28 07:46
" rolnikom, bezrobotnym i rencistom zasiłki na dzieci w wysokości 1145 zł" - no to fajnie bo teraz po co bedzie iść do pracy wystarczy miec dwójke dzieci i leżeć okoniem.
"Ma to kosztować budżet około 3,5 miliarda złotych" -czy on to przemyślał? przecież od razu wszystkie sprzedawczynie w sklepach, przedszkolanki a pewne nawet pięlegniarki jak tylko będa miały jedną pociechę to zwolnia sie z pracy i bedą bezrobotne.
Podatki trzeba likwidować tak samo jak ulgi socjalne, a nie bawić się w Janosików.
A.T. / 194.73.38.* / 2008-02-28 09:19
rolnikom, bezrobotnym i rencistom zasiłki na dzieci w wysokości 1145 zł" - no to fajnie bo teraz
po co bedzie iść do pracy wystarczy miec dwójke dzieci i leżeć okoniem.

Zapomnial Pan doczytac, ze to ma byc zasilek jeden raz w roku, co daje 1145zl/12=95,4zl miesiecznie na dziecka. Rzeczywiscie, taka kasa pozwala lezec okoniem.

P.S. I zeby bylo jasne, jestem przeciwny rozdawianiu zasilkow w ogole, bo one nie spelniaja swojej roli. Ulgi podatkowe sa lepsze, bo zeby cos odliczyc, najpierw trzeba to zarobic.
marek19.53 / 83.24.10.* / 2008-02-28 17:16
Oczywiście, że sens mają ulgi podatkowe a nie rozdawnictwo.

Ale Platforma lekką ręką płaci PSL-owi za poparcie (z naszej kieszeni oczywiście).

Na dodatek efektywna wysokość ulgi w przypadku pracowników zależy od ilości dzieci i wielkości dochodu. W przypadku rolników wszyscy mają dostać równo - maksymalny wymiar.
real60 / 81.219.244.* / 2008-02-28 23:35

Ale Platforma lekką ręką płaci PSL-owi za poparcie (z
naszej kieszeni oczywiście).


To zupełnie tak samo, jak pis płacił lekką ręką samotnej bronie, lpr-owi, księdzu dyrektorowi i właściwie każdej innej kanalii, która była w stanie zrobić coś dla Jarosława Wielkiego (wszystko to było również z naszej kieszeni). Co - pamięć szwankuje???
Wtedy jakoś dziwnie, takich tekstów Szanowny Pan nie pisał.
Cudowne nawrócenie??????
marter / 193.40.244.* / 2008-02-28 21:38
Ja proponuję, żeby rolnikom dać po prostu ten zasiłek w postaci ulgi w podatku dochodowym, może być nawet dwukrotnie wyższa niż dla pozostałych :)
Wiechs / 87.205.168.* / 2008-02-28 22:35
Proponuję abyś rozdawał swoje pieniądze, a nie te które wyrwał nam z kieszeni fiskus. Osobiście wolałbym aby wreszcie rząd wydawał na drogi ,mosty , lotniska itp. niż dopłacał do bezmyślnego namnażaniu potomków, zwłaszcza, że będzie się to odbywać najprężniej w rodzinach patologicznych.
radzix / 212.76.37.* / 2008-02-28 22:35
w jakim podatku dochodowym? widziales kiedy rolnika placacego podatek dochodowy?
nauczycielka / 89.77.61.* / 2008-02-28 08:28
no, chyba że te pielęgniarki, sprzedawczynie i przedszkolanki będą dostawały pensję a nie kilaset zlotych na 200 litrów benzyny!!!
kkdg.2000 / 77.223.200.* / 2008-02-28 08:16
poczekamy aż fundusz inwestycyjne rozpoczna sprzedaż "lokat bankowych" które będą inwestowały w papiery z GPW.Już teraz na rynky są dostępne lokaty które są zwolnione z podatku "belki".Czekamy na to co wymyślą prawnicy banków i funduszy inwestycyjnych.
mieszkaniec prlu 4 / 89.76.164.* / 2008-02-28 22:59
oj Tusku zszedles juz do poziomu pis i podobnych, obiecales i nie dotrzymales, jakie to polskie ,a ja ci zaufalem , ale łudziłem się że zbudujemy tu nasza wlasna irlandie, zawiodłes nasze nadzieje, wiecej juz na wybory nie pojde to byl ostatni raz. Wiosna sie spakuje i wyjezdzam na wyspy, nic tu po mnie, pakuje zone i 2 dzieci i lece
hukupuku / 212.76.37.* / 2008-02-28 08:23
ja czekam co wymyslą doradcy MinFinu by uwali c tych co inwestyją na dożyczie i w inne produkty dywidendowe, ktore zwalniają z podatku Belki - jak tylko bedzie tego więcej, na 100 % rzadzisko się dobierze do piniedzy - taka jest logika tych czerwonych złodziei!!! To samo było z LPG - gdy moi znajomi podniecali się, ze jest 3 razy taniej, mowilem: POczekajcie az sobie Polacy zamontują ze 2 mln usprawnien do jazdy na gaz - i co?? rzad po tym jak kilka milionów ludzi przeszło na gaz w samochodach co??? PODNIOSŁ akcyze , a gaz na stacjach zdrozał w ciagu 2 lat o 100 % prawie.

Oni sie nigdy nie zmienią, nigdy. Czerwona hołota, ktora pije szampana za nasze pieniadze.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy