Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Podatek dochodowy dla rolników. Są nowe szczegóły

Podatek dochodowy dla rolników. Są nowe szczegóły

Wyświetlaj:
andre478 / 83.9.50.* / 2012-09-09 21:13
CO to ma być?Przecież wiadomo nie od dziś ,że chodzi o to, by ministerialni urzędnicy posiadający ziemie nie musieli płacić podatku rolnego a dochodowego nie będą płacić bo przecież tej ziemi nie uprawiają tylko dają rolnikom a sami biorą dotacje .jestem za podatkiem dochodowym ale razem z nim powinni wprowadzić dotacje od produkcji.
''BARTOLINI'' / 95.40.200.* / 2012-08-26 22:09
taki bałagan jak jest w Polskim rolnictwie to kpina nie tylko z ludzi mających gospodarstwa,ale także dla konsumentów którzy płaca w sklepach wygórowane pieniądze za produkty,za dużo pośredników....często jestem za granica i rozmawiam z rolnikami w Niemczech,jak im opowiadam co politycy i urzędnicy wymyślają....nowe podatki,przepisy i inne nie stworzone rzeczy to śmieją się,a mi jest wstyd....Polacy są mistrzami w robieniu sobie pod górkę z czego nie zdajemy sobie sprawy...rolnikom nie dajemy szansy odbicia się od dna,co za tym idzie mały popyt na sprzęt rolniczy itd...jak ministrowie by zarabiali 2.000złoty to może w końcu by ruszyli głowami co tu zrobić aby ruszyć Polską gospodarkę.Stare powiedzenie mówi ''BOGATA WIEŚ,BOGATSZE MIASTO''dziękuje i pozdrawiam
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-08-23 15:42
WYPOWIEDŹ o pracach nad podatkiem dochodowym dla rolników to TYPOWA DLA działaczy PSL blokada jakichkolwiek przemian na polskiej wsi. Najbardziej szkodliwą partią w Sejmie jest PSL, które dla zachowania korzyści z zajmowanych przez swoich działaczy stanowisk państwowych nie tylko w sejmie, ale np. w przedsiębiorstwach z udziałem własnościowym skarbu państwa oraz w rozmaitych agencjach rolnych dla obrony przywilejów swojego elektoratu, popiera każdą wygraną partię tworząca Rząd z udziałem PSL, byle tylko nikt nie ruszał KRUS i podatku dochodowego, dopłat do paliwa i innych przywilejów oddziedziczonych po PRL i rozwiniętych przez Unię Europejska a bardzo korzystnych dla posiadaczy kilkuset hektarów ziemi. Wielcy obszarnicy zasłaniają swoje korzyści rzekomą biedą mniejszych rolników. PSL gra na zwłokę z wprowadzeniem normalności w rolnictwie. Przecież, jeżeli GUS oficjalnie podaje, że przeciętny dochód z 1ha przeliczeniowego wynosi ponad 2000zł rocznie. Oznacza to, że właściciel 100h ma corocznie około 200 000zł dochodu podkreślam dochodu nie przychodu. Gdyby, więc taki poseł obszarnik musiał płacić podatek dochodowy wg skali podatkowej to płaciłby do 85tys. 18% a powyżej 85 tys. 30% a tymczasem płaci groszowy podatek rolny. Więc chłopy w sejmie bronią swoich dochodów przed uczciwym opodatkowaniem, bo każdy rok zwłoki to zachowanie w kieszeni dziesiątek tysięcy złotych. Minister opowiada ściemy dla publiki, aby nie stracić w sondażach popularności. Gadał i gadał i powiedział, że nic nie powiedział poza tym, że tak naprawdę zmiana polegać będzie na zmianie nazwy podatku, bo kwoty i sposób liczenia będzie taki, aby ani grosza więcej nikt nie zapłacił dochodowego niż teraz płaci rolnego. To, po co te zmiany? To jest praca pozorowana w celu oszukania Premiera i polskich wyborców podatników płacących 30% PIT i 19% CIT! Oj bardzo nieładnie panie Ministrze!
jansosik / 89.25.242.* / 2012-08-23 13:53
to jak? dochodowy czyli od dochodu - czy ryczałtowy? co za bzdura
Romek 23 / 2012-08-23 14:50
Tylko czekać aż rolnicy wyjdą na ulice... Polskie rolnictwo jest w katastrofalnej formie... W tym kraju nie dba się zarówno o rolnictwo , jak i o nowe technologie...
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-08-23 16:01
Romek 23 masz rację w Niemieckiej Bawarii górzystym kraju jeden pracujący wrolnictwie przypada na 24 ha gruntów rolnych w nizinnych landach niemieckich na 30 ha w polsce przeciętnie na jednego rolnika pracującego w rolnictwie przypada zaledwie 1,8 ha to ile dni rocznie zajmuje zaoranie i uprawa takiego kawałka ziemi? Dlatego chłop musi przez resztę dni albo pić i spać albo pracować w budownictwie handlu lub usługach i to robi ale robi na czarno bo nie potrzebuje ubezpieczenia w ZUS majac KRUS a urząd skarbowy równiez nie kontroluje za co sobie kupił zmywarkę lub samochód bo przecież to rolnik i nie podlega podatkowi dochodowemu!! Qwa jak długo będziemy utrzymywać to powszechne kłamstwo o żekomej biedzie rolników. Bo rolnik to ten kto ma co najmniej 12 ha a pozostali to ogrodnicy a nie rolnicy. Mój ojciec pracował na kopalni i uprawiał z matką przy pomocy nas dzieci równocześnie 2 ha ziemi należącej do swojego starego ojca a mojego dziadka. w całej wsi wszyscy pracowali na kopalni i uprawiali jakieś małe gospodarstwa tylko kilku rolnikó mających po 20 ha nie pracowało nigdzie poza rolnictwem ale Oni dla tych małych zagrodników świadczyli usługi swoimi maszynami i końmi dodatkowo dorabiając wożeniem węgla, materiałow budowlanych i piasku. Mieliśmy krowę i świnię i kury i króliki w latach 50-tych. Teraz w polsce w przeliczenoiu na 10h gruntów rolnych w Polsce jest więej ciągników rolniczych niż w Francji bo wmówiono ludziom, panstwo gwarantuje, że rodzinne gospodarstwo 1,5 ha ma być podstawą utrzymania rodziny. A to bzdura. Zamiast przez dziesięciolecia dotować ten zacofany sposób gospodarowania ziemią trzeba inwestować w rozwój przemysłu i usług na terenach wiejskich a wtedy będzie przybywać miejsc pracy poza rolnictwem. Zaś spłachetki trzeba scalać na zasadzie dzierżawy i sprzedaży tworząc pod przymusem ekonomicznym gospodarstwa o minimalnej powierzchni 12 ha!!
zapomniałeś? / 213.241.53.* / 2012-08-23 09:16
też ich nie zauważyłem
Poziom merytoryczny godny targowiska "jedna baba drugiej babie" /minister-ministrowi/
eugienia / 2012-08-23 11:33
powiem szczerze, że nie za dużo tych szczegółów w tym artykule całym, spodziewałam się naparwdę jakichś konkretów

Najnowsze wpisy