Forum Forum podatkoweInne

Podatek ekologiczny ma zastąpić akcyzę

Podatek ekologiczny ma zastąpić akcyzę

Money.pl / 2009-04-06 10:08
Komentarze do wiadomości: Podatek ekologiczny ma zastąpić akcyzę.
Wyświetlaj:
bychol / 89.78.161.* / 2011-01-18 18:25
nie ma co siac paniki,[czytalem tu o 3ooo tyspodatku]moze bedzie 100 zl albo 200zl zalezy od pjemnosci.a mozezobic tak ze wlasciciel jezdzi do smierci auta,i nie moze go sprzedac i nic nie placi.pozyjemy ;zobaczymy??
karol87 / 89.78.161.* / 2011-01-18 18:15
niech rzad zacznie myslec bo do wyborow niedaleko,a po tusku i calej tej bandzie sladu nie zostanie/
Ewy83 / 77.254.219.* / 2010-07-26 13:20
Owszem była podobna akcja w Niemczech, ale tam ktos kto chciał wymienić auto na nowsze miał dopłtę 2000 Euro, a W Polsce złodzieje!!!! Jakie 3000 zł??? Niedobrze mi się robi w tym kraju, wszytsko przeciwko człowiekowi, w kogo uderzy ten podatek? Oczywiście w biednych ludzi!!!!! Ja się w końcu wyniose z tej Polski zero perspektyw w tym kraju, tylko w tyłek można dostać
inish / 77.236.0.* / 2009-06-02 19:24
Kolejny sposób na wyłudzenie pieniędzy pod pozorem ekologii.A jaki bedzie efekt?Będziemy kupować totalne rozbitki z Niemiec byle świeży rocznik a potem tona szpachli,tanie zamienniki i heja na drogę. A jeśli mam kupić nowe auto to niech państwo zapłaci mi odszkodowanie za stan naszych dróg.
niezadowolony / 83.23.188.* / 2009-05-09 07:03
podzielam opinie poprzednikow pomijam fakt ze jest to nastepny characz nalozony na obywateli przez panstwo [w sumie niewiele roznia sie od gangsterow] i zecz podstawowa czy oni nie zdaja sobie sprawy z tego ze polowa polski w tym momencie wyrejestruje auta [bo oprucz zadu i niewielkiej grupy nowobogackich nikogo nie bedzie stac na utrzymanie auta] w efekcie zamiast zyskac straca wielokrotnie nie mowiac o tym ile padnie firm zwiazanych z motoryzacja i wten sposob miast zmniejszac bezrobocie zad chce nam zafundowac gigantyczny wzrost bezrobotnych.jesli to przejdzie nie daje im szans w nastepnych wyborach.
Johan1973 / 89.228.142.* / 2009-05-01 20:16
Wyprowadzam się do Namibi,gdzie jest normalniej jak w Polsce.
Patriota1 / 89.171.45.* / 2009-05-06 14:45
Polecam link do strony:

http://wmw24.pl/stop-auto-tax/
zamiast uciekać z kraju lepiej nasz rząd wyprostujmy! / 213.158.197.* / 2009-04-29 15:32
Takie cos nie przejdzie. Jak oni wprowadzą ten podatek to dojdzie do tego jak nie dawno mówili że w jakims kraju ludzie podpalili sejm. Szczerze mówiąc to i u nas by to sie przydało. Jak są tacy tępi to niech wezną przykład chodźby od naszych sąsiadów. Niemiec jak odda swój stary samochód na złom to dostanie 2,5tyś euro na ręke, troche dopłaci i ma nową furę, a u nas trzeba by było zapłacić 3tyś zł a jak oddasz samochód na złom to jeszcze 500zł za utylizacje trzeba dać. I jak tu mamy rówać się z europą? I jeszcze jak wejdzie euro to wogule drugą "argentyne" tu bedziemy mieli.
automaniak / 83.19.103.* / 2009-05-06 20:02
Podpalic to mało trzeba tych e************ wysłac w kosmos tam będą mieli czas na przemyślenie wszystkich swoich p************* pomysłów !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kierowca z Wrocławia / 156.17.52.* / 2009-04-24 08:36
Kto i jakie samochody w naszym kraju posiada to każdy z nas doskonale sobie zdaje sprawę. Propozycja "naszych" polityków ma znamiona odwrotnie "bandyckiej" działalności Janosika. Dokopać uboższym i dać jak najwięcej elitarnym swojakom.
To jest tak samo mądre jak podatek pana profesora Religi, który potrafił sięgnąć do kieszeni kierowców, ale do własnej to już niekoniecznie. Podatku na leczenie chorób spowodowanych paleniem tytoniu nie wprowadził, chociaż leczenia jego choroby kosztowało fortunę i sam się do takiego stanu doprowadził paląc papierosy.
Jednego jestem pewien – na partie, które poprą tak drakońskie podatki, do końca swojego żywota głosu w żadnych wyborach nie oddam, chyba, że będzie to głosowanie nad ich delegalizacją!
Pozdrawiam wszystkich posiadaczy przeciętnych aut.
look7 / 80.48.180.* / 2009-04-23 14:23
Polska to nie Niemcy jeszcze. 3000zł rocznie dla kogoś kto ma ponad 17 letnie auto to zabójstwo.Rozumiem problem ekologii ale dajcie żyć ludziom.
skandal !!! / 213.158.196.* / 2009-04-22 19:54
Ludzie w Rządzie opamiętajcie się wreszcie !!!! Ten kraj zaczyna przypominać obóz koncentracyjny gdzie na każdym kroku za wszystko wszystkich każą !!! Nie długo zaczniecie pobierać podatek od oddychania. I tak już płacimy po kilka podatków za to samo a tu następny i to na dodatek płatny co roku. Akcyza i tak już jest opłacana w każdym litrze paliwa masz duży silnik , dużo jeżdzisz więcej płacisz proste. A co z ludzmi których po prostu nie stać na lepszy samochód, albo z tymi którzy mają stary samochód z miłości do starych samochodów auto takie jest przeważnie w idealnym stanie i używane w Niedziele. Tacy też bedą musieli zapłacić 2000 -3000 tysiące za samo posiadanie takiego auta i trzymanie go w garażu !! Doprowadzicie do tego ,że Ci którzy jeszcze mogą wyjechać wyjadą inni zaczną kombinować jak to w Polsce co zrobić z tak kretyńskim przepisem suma sumarum nikt na tym nie skorzysta a już na pewno nie środowisko. Róbcie tak dalej nie długo sami tu zostaniecie i bedzięcie płacić od wszystkiego podatki. Ale wcześniej wasze słupki zanotują glebę w ciągu 3 tygodni bo jak kilka milonów ludzi użytkujących samochody w wieku12-15 lat bo takich jest 70% w Polsce pokaże w sondażach swoje nie zadowolenie to szybko sie opamiętacie to jedyny sposób na Was bo na pewno nie troska o obywatela i środowisko. Ludzie piszcie na forach negatywne opinie za wczasu żeby ten popieprzony pomyśl zniszczyć w zarodku.
ooeemm / 88.199.104.* / 2009-04-22 18:24
Ja to bym wszystkich naszych rządzących powiesił za ja..... (chyba potrzebna jest jakaś tyrania, władza absolutna czy coś takiego, bo Polacy nie umieją współpracować) nic im nie wychodzi, ale udają mądrali jeden przed drugim, ale to chyba taka "polska mentalność" eh ludzie urodziliśmy się w chu...ym kraju:/ nie jest najgorzej, ale chu....wo. A co do podatku to super, najlepszy czas na takie głupie pomysły to doba kryzysu.......
wr609 / 92.55.195.* / 2009-04-21 23:35
zarabiam 1000zł jestem studentem 2 roku ekonomi .... chciałem kupic sobie samochód rok 92-95 bo na taki mnie stać ......i nie kupie bo nie opłaca sie dac 3000zł zbieranych przez dwa lata i dotego pół tego czyy 300 zł podatku jaki on będzie ......
czy nie lepiej wprowadzic porządnekontrole przeglądów podnieśc przeglad np do 5lat -100 do 10 lat 200zł do 15 lat 300zł do 20 lat 400zł i w tym by był podatek a jednoczesnie ałta musiały bhy być bezpieczny by były podbite i mjiały przglad i bezpieczne bo sprawdzone zaroibia złomowiska bo auta w wartosci do 1000zł pójda na złom bo sie nie opłaca do nich robic przeglądu a od 3000 czy 2000 auta będa sprawne i warte tej ceny .... jak nie kupie samochodu to nie zyska mechanik ( i czesci oleje itp wiadomo kto zyska) panstwo podateki c ubezpieczyciel e nie kupie auta nowego bo ie stac mnie zato WIĘCEJ MÓJ SAMOCHÓD STRACI NA WARTOSCI NIZ ZAROBIE NA ZYCIE STRACI PANSTWO BO JESLI JA NIE BEDE MÓGŁ GODNIE ŻYC TO WYJADE NA ZACHÓD BY MIEC GODNE ZYCIE ZAŁUJE ZE NIE WYJECHAŁEM WCZESNIEJ BOP ANI NIE MAM SAMOCHODU ANI NIEMAM EMERYTURY A ZDROWIA TEZ NIE MAM BO ZA CO SIE LECZYUC NIEPEŁNOSPRAWNY STUDENT PS AUTOBUSY MI LIKWIDUJA WIEC CZY MAM NA UCZELNIE DOJEZDZAC ROWEREM 100 KM .....................................................................................................WIEM ZADZWONIE PO SAMOLOT PREMIERA
siara1985 / 149.156.157.* / 2009-04-21 22:40
Jak dla mnie jest to typowy stary sposob na wprowadznie kolejnego podatku
(zreszta i tak juz placi sie podatek kilka razy od jednej rzeczy)
Wiec chodzi o podanie do prasy ze np podatek bedzie wynosil 3000zl, zaraz wybucha fala rozmow, ludzie przemysla temat na 10ty sposób (analogicznie np ze prad zdrozeje o polowe)
Potem jednak nasze wspanialy dobry rzad wprowadzi podatek ale wysokości 300zl i wtedy wszyscy beda wprost szczesli ze to tylko 300zl i kazdy bedzie zadowolony z wprowadzenia kolejnego okradajacego jak zwykle najbiedniejszego obywatela podatku (analogicznie z pradem wzrosnie o 3% i kazdy bedzie sie cieszyl ze tylko 3% a nie 50)
Metoda wypróbowana stara jak swiat i ciagle dziala a czlowiek daje sie kolejny raz zrobic w ...
AUTO MANIAK / 83.19.103.* / 2009-05-06 19:55
CAŁA PRAWDA O TYCH CYMBAŁACH CO W SEJMIE SIEDZĄ I MYŚLĄ JAK HIENY !!!!!!!!!
totom / 77.114.119.* / 2009-04-20 19:34
Prawda jest taka Koryto sie nie zmienia tylko zmieniają sie świnie przy korycie,po co wy ludzie głosujecie na tych typów ktorzy obiecują cuda jesteście ludzie naiwni.
Obojętnie jakie świnie będą to i tak bedzie GORZEJ!!!
Ja od 3lat niechodze na wybory wszystko mi jedno kogo wybiorą a wiadomo jak będzie...
Pozdrawiam
korpavulon / 83.26.20.* / 2009-04-20 16:27
Fajnie, że dbamy o środowisko... Nasze auta tak strasznie je zatruwają... Nie to, co debilne przeloty premiera z prezydentem (a właściwie osobno)... Ciekawe, ile samochodów musiałoby zapracować na taką emisję, jaka powstała np. podczas lotu Tuska do Kamienia Pomorskiego, gdzie przecież okazał się niezbędny w tych trudnych dla pogorzelców chwilach, niósł szlachetną, bezinteresowną pomoc... Kpina. Wożą sobie tyłki autami, których nikt nie pyta, jak wiele emitują spalin. I to jest w porządku. I mimo, iż finansujemy to z naszych wspólnych pieniędzy, oni mają jeszcze czelność wyciągać rękę po więcej, pozbawiając nas prawa głosu w tej sprawie.
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy