Forum Polityka, aktualnościPolityka

Podatek katastralny to blef premiera

Podatek katastralny to blef premiera

Money.pl / 2007-06-26 09:07
Komentarze do wiadomości: Podatek katastralny to blef premiera.
Wyświetlaj:
zalun / 91.104.58.* / 2007-07-01 01:38
"Nie sądzę, aby było to podwyższenie górnej stawki podatkowej, bo to okazywało się nieefektywne"

To może by tak obniżyć? Jak rozumiem, podnoszenie górnej stawki nie przyniosło budżetowi zwiększenia dochodów. Ja nie mam nic przeciwko niższemu podatkowi ... a do tego w praktyce sytuacja ta sie sprowadza
DG / 212.160.143.* / 2007-06-27 09:48
czy nie lepiej wprowadzić podatek i składkę dla rolników gospodarujących na większych powierzchniach??????tylko jeszcze płacić im dopłaty unijme??????????????(składka w KRUS- kwartalna to śmieszna kwota w porównaniu ze składką osób prowadzących działalność gospodarczą ) unijme??????????????czy nie można płacić mniejszych kwot na prowadzenie biur poselskich i niższych kwot dla parlamentarzystów etatowych albo czy nie można zmniejszyć liczby posłow i senatorów przecież nie musimy mieć tylu parlamentarzystów co duże państwa , to samo dotyczy urzędników państwowych i ministrów TANIE PAŃSTWO TO BYŁ TYLKO SLOGAN WYBORCZY?????????????dlaczego wszystkie obciążenia muszą dotyczyć tylko tych maluczkich???!!!!!!!!!
Linkaa / 80.50.2.* / 2007-06-28 12:50
Do twojej wiadomości - rolnicy płaca podatek rolny. I wierz mi, nie są to małe pieniądze.
Ubawiłaś mnie. Tak się składa, że mam i tu i tu trochę guntów i nieruchomości.
W Warszawie płacę za kilkaset razy (!!!) mniejszą działkę kilkaset razy (!!!) więcej niż za siedlisko na wsi.
krzysmoc / 2007-06-26 21:42
Mam do wszystkich pytanie: czy wiecie ile zarabiają starjkujący lekarze i pielęgniarki?

Dla ułatwienia:
pielęgniarka zarabia średnio ok. 2500 zł brutto (etet z dyżurami)
lekarz zarabia od. 4 do 20 tyś zł (również etet i dyżury) w tej kwocie nie są wliczone dochody z prywatnych gabinetów i innych fuch co może te kwoty jeszcze przynajmniej podwoić.
I to jest odpowiedź dlaczego nikt z nas nie zna lekarza który by jeździł maluchem.
Więc po co podwyższać podatki??????????????
pitty / 83.16.122.* / 2007-06-27 07:22
no jesli jest, jak mowisz, to ja chce byc takim lekarzem... podaj szpital, gdzie tyle placa i moge tam tyle zarobic...??
chyba, ze masz na mysli anglie, norwegie, niemcy...
z 1 i dwoma dyzurami weekendowymi - wychodze w poatek rano, wracam w poniedzialek po poludniu zarabiam 2900 brutto... a gdzie czas na szkolenia, staze, doksztalcanie...??
Obserwator! / 89.76.195.* / 2007-07-01 13:41
Dokształcenie - panie doktorze jest Ci na pewno potrzebne - szczególnie z ortografii.
Jolanta Pr / 83.24.122.* / 2007-06-27 05:02
Odsyłam sie do stron internetowych Ministerstwa zdrowia tam znajdzjesz ustawe o pensji lekarzy "rezydentów która wynosi 1750zł brutto.
Spora część lekarzy pracuje jako "wolontarjusze" - za darmo itak dalej.
znam lekarzy którzy po pracy sadza pietryszkie zeby dorobić.
Ależ i oczywiście są tacy co zarabiają krocie ale to nie reguła.
pozdrawiam
sk / 83.9.212.* / 2007-06-26 16:34
A ja jestem za podatkiem katastralnym. Jest to jeden z najuczciwszych podatków. Dla kogo jest Państwo. Dla bogatych, gdyż ich najbardziej chroni. Przecież państwowa Policja chroni majątki bogatych, a nie biednych. Wojsko też chroni bogatych, gdyż w razie wojny bogaci najwiecej stracą. Oczywiście należałoby zmniejszyć inne podatki po wprowadzeniu podatku katastralnego. Dodam też, że podatek katastralny zrekompensowałby straty, jakie poniosło społeczeństwo przez "dziką" prywatyzację. Przecież prominenci wykupywali państwowe grunty i nieruchomości za ułamek ich wartości. Niech teraz przynajmniej za to zapłacą.
strzelec / 2007-06-26 20:05 / Bywalec forum
Ty chyba nie zdajesz sobie sprawy co mówisz, ty wiesz co to jest własny dom, wiesz co znaczy przeznaczanie każdego grosza na DOM czy mieszkanie, a nie na wakacje. Gadasz bez sensu podatek kastralny to pomyłka szczególnie dla osób, które własną cięszką pracą na ten dom zapracowali. Bogaty zawsze znajdzie luke by uciec z kasą.
kpiarz / 83.7.154.* / 2007-06-26 19:12
Dałbyś się tak wykatastrować bez słowa? Myślisz, że jak przyjdzie co do czego to skończy się tylko na najbogatszych? Ja w tym względzie mam poważne wątpliwości.
KoP / 2007-06-26 16:08 / Bywalec forum
a ja proponuję zlikwidowac pensum 18 godz. tygodniowo nauczycielom, dać im podwyżki, a resztę kasy przeznaczyć na służbę zdrowia. Gdyby nauczyciele pracowali uczciwie 6-7 godz. dziennie, okazałoby się, że połowa znich jest niepotrzebna. Poza tym, czy wy ludzie nie widzicie, że nauczyciele rozpoczęli właśnie 2,5 miesięczny, pełnopłatny urlop wypoczynkowy. TO SIĘ NADAJE DO KSIĘGI GUINESSa.
strzelec / 2007-06-26 20:18 / Bywalec forum
Nie jestem nauczycielem, ale się mylisz mają to prawda 2,5 miesiąca wakacji, ale w tym czasie mają też dyżury i poza tym urlopem nie moją na życzenie, kiedy by chcieli tak że nie jest to tak do końca, co do pracy po 8 godzin a w domu też muszą przygotować materiały, poprawić klasówki itp. ty po pracy jak i ja gwiżdzesz na prace i odpoczywasz a oni nie do końca
RE / 83.8.14.* / 2007-06-26 21:45
To nie tylko 2,5m-ca urlopu,bo doliczyć też trzeba ferie,rekolekcjei itp.Gdyby ktoś pofatygował się i policzył ile zarabia za 1 godzinę efektywnej pracy nauczyciel, to obawiam sie,iż niejeden chciałby tyle zarabiać.Mają zarabiać dobrze,ale tez powinni być dobrzy,lecz najczęściej ci z przypadku lub z negatywnej selekcji mają najwieksze wymagania.Dobry nauczyciel sam sie obroni i nie jest mu potrzebna KARTA NAUCZYCIELA.
evergreen / 85.134.199.* / 2007-06-26 22:49
szwagierka i jej maz sa nauczycielami - wypruwaja z siebie zyly - organizuja konkursy dla dzieciakow, zarabiaja 3200zl jako dyplomowani na reke razem na miesiac...18 godzin w tygodniu plus zastepstwa , nadgodziny
Po wszystkich mozliwych egzaminach... Kolka za darmo prowadzisz, akcje prowadzisz wszystko w cenie wynagrodzenia. jak ktos porzadnie pracuje to 8-10 h dziennie. Policz sobie ile to wychodzi na godzine
Misia11111 / 83.11.222.* / 2007-06-26 15:54
Proponuje Premierowi jakiejkolwiek ksiazki ekonomicznej dotyczącej ekonomii. Przeczytalby tam zapewne, że podwyzzenie podatkow zmniejsza wplywy do budzetu a zwieksza szara strefe. Poza tym haslo :referendum narodowego by zwiekszyc podatki mjace byc przeznaczone na sluzbe zdrowia - to czysta bezczelność! Dlaczego jak politycy sobie podwyzszaja diety i kwoty przeznaczone na biura poselskie to nie przyjdzie im zapytac spoleczenstwo o zdanie?
Arttad / 195.42.249.* / 2007-06-27 11:27
Stwierdzenie, że "podwyższenie podaków zmniejsza wpływy do budżetu" nie zawsze jest prawdziwe. Proponuję, abyś sam(a) wziął książkę do ekonomii i przeczytał rozdział dotyczący "Krzywej Laffera". Proszę zwróć uwagę na kształt tej krzywej.
zbigj / 2007-06-27 14:12
Ale przy obecnych progach już dawno jesteśmy na części spadkowej . Podwyższenie progów tylko zwiększy ten spadek
jaano / 2007-06-26 14:51
lepiej chyba rozwalić KRUZ - wszyscy (łącznie z rolnikami - najwyżej produkty rolne troche wzrosną) płacili by mniejsze składki i pieniądze by się znalazły, albo sprywatyzować służbę zdrowia!!!
majorka9 / 89.76.215.* / 2007-06-26 18:02
zlotko podatek katastralny napewno bedzie kiedys wprowadony, tylko rybenko zle sluchasz premier powiedzial:polacy sa za biedni ,wprowadzenie tego podatku doprowadzila by wielu ludzi do katastrofy, obliczenie kwoty podatku od nierruchomosci i koniecznosc zaplacenia mogla by doprowadzic do spadku cen mieszkan i domow(ludzie wyzbywali by sie )ale nie na tem to polega ,poprostu nie placili by bo i z czego polityka nie polega na strategii kalego rybenko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
prawiezaratustra / 2007-06-26 11:19 / _
Podatek katastralny jest w interesie dobrze zorganizowanego społeczeństwa. Mądry gospodarz zamiast myśleć o interesie politycznym (czytaj: złodziejskim), powinien szukać możliwości wprowadzenia go w taki sposób, aby wpływy do budżetu nie uległy zmianie, a potem - w miarę bogacenia się społeczeństwa - spokojnie go podwyższać. Czyli w momencie reorganizacji utrzymać status quo (czy jak tam się to pisze). Dlaczego takim językiem nie rozmawiają dysponenci władzy?
sceptyk / 2007-06-26 12:52 / Tysiącznik na forum
A dlaczego budżet ma mieć coraz więcej pieniędzy?
Ja zdecydowanie wolę, żeby pieniądze mieli obywatele, a nie grabieżcy biurwokraci.

Państwo nie musi być bogate!
Bogaci muszą być obywatele!

Tako rzecze sceptyk!
anty-PiSuar / 2007-06-26 17:46
Sceptyk to prawie dobrze widzisz ,ale bardziej nie dobrze jest jak jedni mają tyle że im się przewraca w głowie a drugich nie stać na lekarstwa i leczenie,jedzenie ,czynsz, itp.
sceptyk / 2007-06-26 17:56 / Tysiącznik na forum
człowiecze!
toż to właśnie jest lewacka demagogia!
lewactwo wmówiło maluczkim ( w dużej mierze dzięki swoim merdiom), że jak maluczcy oddadzą państwu swoje dochody, to zniknie nierówność, bieda, choroby i nieszczęścia.
90 lat komunizmu udowodniło, że bogaci w komunizmie są jeszcze bogatsi niż w kaptalizmie, bo NICZYM NIE RYZYKUJĄ, a mają. A to sklepy za żółtymi frankami, a to 3 albo 4 mieszkania za darmo, a to talon na samochód (100% przebicia na giełdzie) itd. itp.
g.z. / 83.15.167.* / 2007-06-26 17:23
a w następnej kadencji dam komu innemu, albo nie zatrudnię wcale to wy jesteście tam dla mnie i za moje pieniądze
realista / 83.15.167.* / 2007-06-26 17:20
Państwo tworzą i utrzymują obywatele, panowie rządzący jesteście u nas na pencji
ten sam / 85.14.126.* / 2007-06-26 14:55
Szkoda tylko, że ci bogaci muszą być bogaci kosztem przeważającej większości
sceptyk / 2007-06-26 17:48 / Tysiącznik na forum
Na razie biedni są biedni, bo ograbia ich państwo, a bogatych, którzy dadzą im prace jest za mało, bo ograbia ichpaństwo.
A.T. / 83.18.191.* / 2007-06-26 12:41
"Dlaczego takim językiem nie rozmawiają dysponenci władzy?"
Bo go nie znają. Teraz trendy jest język walki i obelg.
lciesiel / 2007-06-26 10:12 / Bywalec forum
Obojetnie jaki podatek by nie został wprowadzony, to jest to zwykłe sk...wo! Z jednej strony rząd się chwali jak to sie społeczeństwo bogaci, a z drugiej otwarcie zapowiada: "juz my pracujemy nad tym, aby Was oskubać" Ch... na kaczych łapach!
WydymanyPrzez IV RP / 66.199.184.* / 2007-06-26 09:47
A może by zacząć realizować obietnice wyborcze?
Zmniejszenie podatków, tanie państwo, itd.
Kolejny cyrk socjalistycznego rządu, który ma jedo mottol: skłócić wszystkich, to w tym zamieszaniu dłużej odwrócimy uwagę od naszej nieudolności. No i będzie zawsze wróg z którym można walczyć.
To jest typowa komuna.
Niech żyje Wielki Wódz JacekIPlacek!
meksyk / 83.24.199.* / 2007-06-26 17:35
.... oraz wszyscy wydymani, w ten czy inny sposób, w ramach komuny i poza nią.
#$% / 195.82.184.* / 2007-06-26 14:58
właśnie !!!!!
marek 19-53 / 83.24.65.* / 2007-06-26 11:40
Zazwyczaj odpuszczam sobie komentowanie takich "prościutkich" wiecowych wypowiedzi, jednak tym razem podam kilka przykładów:

- obniżone podatki:
1. odmrożenie progów podatkowych,
2. obniżenie składki rentowej,
3. ulga podatkowa na dzieci - od nowego roku.

- ulgi dla MSP:
1. możliwość jednorazowej amortyzacji i jednorazowego odliczenia VAT przy inwestycjach do 20.000 euro (chyba, bo nie chce mi się teraz sprawdzać kwoty).

- obniżenie danin budżetowych:
1. nieodpłatna legalizacja samowoli budowlanych
2. wprowadzenie zasady budowy domów jednorodzinnych, przebudowy, rozbudowy, remontu na podstawie zgłoszenia a nie pozwolenia. (od nowego roku, jeżeli korporacje i opozycja nie utrącą projektu)
zbigj / 2007-06-27 14:16
Od kiedy odmrożenie progów podatkowych oznacza obniżenie podatków? Realna kwota podatku zostaje ta sama, bo tylko inflację uwzględniamy.
kpiarz / 83.7.154.* / 2007-06-26 19:04
Mareczku czy ty nadal nie widzisz, że cała ta PiSuariada to jeden wielki blef:)?
KAP / 162.27.160.* / 2007-06-26 11:44
cos mi sie przypominaja PiSobiecanki 2 progów podatkowych, takich nizszych chyba, nie?
a320 / 80.68.235.* / 2007-06-26 09:16
dlatego po dziś dziń pozostaje kawalerem
JanKS / 2007-06-26 10:53 / Bywalec forum
Kawalerem to pozostaje, bo w Polsce nie można wziąć ślubu z osobą tej samej płci....
kartoteka / 83.24.199.* / 2007-06-26 17:38
ciekawe. A w jaki sposób esbecy rozmnażali agentów. Przez pocałunki.
JanKS / 2007-06-26 10:54 / Bywalec forum
A poza tym brat "sprzątnął" mu sprzed nosa najlepszą laskę.....
Vt / 217.153.161.* / 2007-06-26 09:07
a nie prosciej żeby wreszcie producenci rolni zaczeli płacić składki i podatek? Milioner Lepper i mu podobni nic nie płacą
marek 19-53 / 83.24.65.* / 2007-06-26 10:52
Może i prościej, ale to nierealne. Proszę zwrócić uwagę, że nawet nawet najwięksi opozycjoniści rządu nawet o tym nie wspominają. Ani posłowie ani partie nie ruszą tego tematu.
Jak Kaczyński wspomniał tylko o oskładkowaniu dotacji rolnych UE podniósł się szum, że to złe, nielegalne, że chce wyciągać kasę z kieszeni podatników.

Oskładkować powinno się bezwzględnie producentów, przedsiębiorców rolnych - np. w/g zasady: korzysta z dotacji a godpodarstwo ma powyżej (np) 5 ha przeliczeniowych.

Nie można jednak obciążyć gospodarujących, ledwie zipiących, na hektarze piachu. Zwykle starsi lub wręcz starzy, strukturalnie niezdolni do jakichkolwiek zmian.
outlook / 2007-06-27 12:25
Drobne pytanie. Dlaczego takie głosy są tylko "w sieci", a nie w Sejmie ? A może trzeba zorganizować partię liberalno-demokratyczną i przerwać ten marsz nieudolnego socjalizmu przez Polskę. Dlaczego z moich podatków państwo dopłaca właścicielowi 300 ha, a do tego gwarantuje mu emeryturę na którą nie odłożył ? . Jest moja zgoda na "utrzymywanie" policji, armii, kilku urzędników , niepełnosprawnych, nieuleczalnie chorych i innych, którzy ze względu na wiek nie mają już siły na " łowienie z wędką w liberalnym nurcie"., a nawet na dopłaty dla rodzin wielodzietnych [pod warunkiem, że kasa nie idzie " na przelew " browarny ]. Potrzebujemy trochę odwagi. Ciężko pracujmy dla siebie, a nie ku uciesze szlachetnych rządów i równie wspaniałych parlamentarzystów - bo mają za co kupować kreski wyborcze. Im mniej kasy pójdzie przez budżet tym trudniej będzie opowiadać narodowi p******* z różnego rodzaju trybun. Na to trzeba jednak odwagi, wyobraźni no i oczywiście odrobiny przyzwoitości - niestety/zresztą. "I to by było na tyle " jak mawiał Ś.P. J.T.Stanisławski
KAP / 162.27.160.* / 2007-06-26 11:51
niestety tego problemu nie podjal tez zaden poprzedni rzad
i mamy specgrupe obywateli coi nie wiedza nawet co to jet PiT. NB z glodowych emerytur poza wsia jest sciagany jakis podatek o ile mnie pamiec nie myli. Jednak chodzi przede wszystkiem o jednolity system, a potem ew wyrównanie obciazen. Inaczej mamy dwa systemy podatkowe i ubezpieczeniowe w zaleznosci od miejsca zamieszkania. Rolnicy na dodatek postepuja racjonalnie i wiekszosc dochodów maja w szarej strefie uslug (budowlanka , praca za granica, etc..) Wyjtkiem sa emeryci rolniczy (i to nie wszyscy) na których garnuszku znajduje sie i z pare osób. Obecie jednak kazda sila robocza jest na wsi zasysana wobec braku niewykfalifikowanych pracowników Dlatego teraz bylby najlepszy moment na ujednolicenia. NIestety przy zdolnosciach mediacyjnych naszego Premiera mogloby sie to skonczyc mala wojna domowa. Wiec lepiej niech nic nie rusza.
Artur W / 88.199.125.* / 2007-06-26 11:37
Dokładnie To Gilowska a nie Kaczyński, gdyby jeszcze rolnicy odpadli to PIS popierało by 3% społeczeństwa
marek 19-53 / 83.24.65.* / 2007-06-26 12:46
OK. Rzeczywiście Gilowska. Ale i tak idzie to na konto rządu

Jeżeli jest tak jak Pan pisze, to w interesie politycznym opozycji jest parcie do opodarkowania wsi i likwidacji KRUS. Czemu zatem nie słyszałem ani jednego polityka, który by to głosił.
Czemu w wyborach parlamentarnych i prezydenckich nikt nie wpisał tego hasła na sztandary.
a320 / 80.68.235.* / 2007-06-26 11:12
O oskładkowaniu mówiła Gilowska nie Kaczyński.

To Kaczyński mówił, że mieszkańcy wsi nie będą pozbawiani dochodów. Kaczyński nie opozycja.
huba / 83.23.209.* / 2007-06-26 09:55
Zamiast rozdawac mieszkania za zl niech przezmaczy kase na podwyzki dla sluzby zdrowia.
Metyl / 2007-06-26 10:20 / Bywalec forum
kasa jest choćby z budowy świątyni opatrzności.

Najnowsze wpisy