Forum Forum pracyPraca za granicą - opinie

podatek od dochodow wielkiej brytanii

podatek od dochodow wielkiej brytanii

kosaczek / 83.25.241.* / 2006-01-16 15:16
mam pytanie!! jestem studentem i w wakacje wybieram sie do wielkiej brytanii do pracy! i uslyszalem ze po powrocie czesc swojego dochodu juz opodatkowanego WB bede musial oddac fiskusowi!! czy to prawda?? a jesli tak to ile moga mi zabrac?? i jak dlugo taka patologiczna sytuacja bedzie trwac?? z gory dziekuje za odpowiedz
Wyświetlaj:
piootrrek / 86.150.159.* / 2007-05-07 20:35
WItam! Niech mi ktoś pomoże...Zacząłem pracować w anglii od konca listopada 2006 - co daje do konca roku jakies niecałe 30 dni. Czy zgłaszać to w naszym US?? czy może siedieć cicho i liczyć że nic się nie stanie, ponieważ za rok chciałbym wrócić i zrobic coś z pieniędzmi ale boje sie troszke że dojdą do tych moich 30 dni w 2006 i będą chcieli mnie za to ukarać wiec może przyznac sie lepiej do tego teraz?? z góry dziękuje za odpowiedzi!!
Bebe / 81.168.149.* / 2006-01-30 20:02
drogi kosaczku.
tak,będziesz musiał oddac.
na tej samej stronie,na której piszesz swoje pytanie jest tez udzielona odpowiedz.
przeczytaj artykuł Podwójne opodatkowanie, czyli praca za granicą a fiskus.
w skrócie:
weź kwotę którą zarobisz. i odejmij od niej 30 x kwota diety (wysokośc diet znajdziesz w rozporządzeniu MPiPS, w 2005 było to 32 funty) (czyli 30x32 funty=960 funtów).
teraz przelicz te kwote (i kwote podatku ktora zaplaciłeś w WB) na polskie zgodnie z kursem NBP w dniu w którym dostałes wypłate (przewaznie dostaniesz kwit na koniec pracy. takie swiadectwo, które nazywa sie P45).
kiedy juz masz obliczone w zlotówkach ile zarobiles (i ile podatku w WB zapłaciłeś) oblicz ile powinienes zapłacic podatku gdybys te kase zarobił w polsce.
porównaj teraz to co powinieneś zapłacic w polsce z tym co zaplacileś w WB.
jeśli w WB zapłaciłeś mniej niż zapłaciłbyś w Polsce to musisz te różniczkę dopłacic do polskiego US :)
jeśli w WB zapłaciłeś więcej niż zapłaciłbys w Polsce to US w POlsce powinien ci różniczkę zwrócic (ale to się raczej nie zdarza :))
i ta patologiczna sytuacja raczej sie nie zmieni.
p.s. pamietaj ze w WB mozna odzyskac podatek jesli miales male dochody (patrz. www.taxback.pl)
jesli ktos sie ze mna nie zgadza prosze o kontakt. jestem ciagle w trakcie nauki. :)
p / 195.93.21.* / 2006-08-28 03:45
no wlasnie i jak to jest ze w UK otrzymujesz zwrot podatku bo za malo zarobiles a w Polsce musisz go zaplacic ?
OLE / 83.26.129.* / 2006-10-22 20:50
Patilogia będzie twać wiecznie i o jeden dzień dłużej.Państwo jest największym złodziejem i chroni małych złodziei którzy pracują dla nigo w budżetówce.Pobolszewickie państwo ustaliło że wystarczy mu 25 mln.ludzi którzy będą się utrzymywać z eksploatacji złóż, lasów,wyprzedaży majątku,eksploatacji frajerów itp.Stąd duża emigracja,gdyżl lepiej wyjechać niż być zutylizowanym.Podatki będą coraz wymyślniejsze np. od płotu, od komina, od numeru buta itd. Urzędników jest coraz więcej i więcej aty jak skończysz studia też będziesz chciał stałą pensję bo nie chcesz wrócić tam gdzie ci susza lub gradobicie zniszczy plony. Staraj się za granicą tak pracować żeby po powrocie nie prowadzić spraw w urzędach bo interpretacja przewpisów należy do urzędnika i dotąd jest dobrym pracownikiem dokąd nie udowodni mu się odnoszenia korzyści osobistych. Jeżeli nie zapłacisz podatku w polsce to będzie to określane: "państwo poniosło stratę" bo jesteś niewolnikiem i w ten sposób okradasz państwo {pracując}, Gdyby użyć określenia::"państwo nie zarobiło" to należałoby znaleźć winnych czyli politykow, urzędników, twórców rzepisów itd.W pierwszej kolejności człowiek pracuje dla siebie i swojej rodziny, wszystko inne jest na drugim planie. Ponieważ w naszym kraju niepracując nie okradasz państwa to wszelka chołota jest szanowana i finansowana a pracują na nich złodzieje unikający płacenia podatkow. Emigracja będzie wzrastać i to nie tylko z przyczyn ekonomicznych ale również politycznych kulturowych, i z powodu prześladowań religijnych. Gdy ostatni niewolnik wyjeżdżając zgasi światło , dosięgnie go zemsta urzędników ,zabiją go prądem.
Mam nadzieję że moje niezbyt zakamuflowane sugestie zrozumiesz. Świat oferuje tyle możliwości że grzech jest z nich nie korzystać.

Najnowsze wpisy