Forum Forum emerytalneInne

Podatek od najniższych emerytur i rent do likwidacji. Jest projekt

Podatek od najniższych emerytur i rent do likwidacji. Jest projekt

Wyświetlaj:
ol / 91.231.248.* / 2013-02-13 19:20
bardzo słuszny projekt- zwolnić z płacenia podatku dochodowego emerytów pobierających do 2 tys zł brutto.Przecież to jałmużna jak za taką kwotę można wyżyć, leczyć się i dokonać niezbędnych opłat. A Rząd jeszcze chce przejść na walutę euro , wstydźcie się za takie dochody Polaków. To nie jest normalny rząd.
emeryt., / 81.190.61.* / 2013-03-11 22:23

2 tys zł brutto.

800 zł. emerytury i jeszcze podatek od tego trzeba państwu w zębach zanieść, za ten "dar"...
szklarek / 2013-03-11 23:41
Kwota wskazuje na świadczenie minimalne. Jeśli tak jest, tj. w konkretnym przypadku świadczenie zostało podwyższone- emeryt skorzystał z tej gwarancji, to - jakkolwiek to brzmi- JEST to dar, bo mimo, że ów emeryt przebiegiem swojej kariery pracowniczej nie uskładał sobie minimum- skorzystał z takiej gwarancji, tj. podatnicy do świadczenia mu co miesiąc dokładają...
emeryt@dziad / 81.190.188.* / 2012-11-03 18:00
Moim zdaniem,emeryt wysłużony, który pracował w latach czterdziestych minionego wieku nie powinien w ogóle płacić podatku. Powinno obowiązywać jakieś prawo ochrony tych emerytów, którzy w tamtych latach wykonywali fizyczną pracę, bo to była praca ze wszech miar katorżnicza. Z robotnika wyciskano siódme poty za niewolniczą płace, które to pieniądze były pomniejszane o potrącenia na różnego rodzaju budowy i odbudowy. Począwszy od: żłobków, przedszkoli, szkół, szpitali, tudzież różnych obiektów publicznego użytku, a także fabryk, oraz wszystko inne bez czego bez czego kraj nie mógłby
normalnie funkcjonować, no i nie zapominajmy o odbudowie naszej stolicy Warszawy. Ale na tym nie koniec naszego poświęcenia i trudu. Należy doliczyć ogromną ilość godzin ciężkiej pracy czynów społecznych w odgruzowywaniu miast, porządkowaniu różnych obiektów, po których przetoczył się front.
Jak długo właściwie człowiek ciężko spracowany powinien płacić podatki? Czy nie wystarczyło by pół wieku? A przecież pieniądze odprowadzane na składki emerytalne, już były opodatkowane. Więc ile razy można płacić podatek od jednych pieniędzy? Ja podatki płacę już ponad 65 lat, a pracować zacząłem jako piętnastoletni młody chłopiec w bardzo ciężkich warunkach, gdzie musiałem dotrzymać tempa i wysiłku dorosłym.
Czy to mały wkład dla mojego kraju? Okazuje się że tak. Bo nasza pazerna władza gotowa zedrzeć z człowieka ostatnią koszulę, choćby i tę siermiężną przeżartą potem wskutek ciężkiej prazy. To nie są puste słowa bez pokrycia.. Ponieważ to, czego dorobiłem się ciężką i uczciwą pracą, władza w osobie SLD-owca pełniącego funkcje burmistrza znacjonalizowała mój dorobek całego życia. Bezwstydna, pazerna i bez honoru władza, nie przestrzega żadnych obowiązujących ustaw, przepisów prawa i konstytucji RP.
Tamta władza minionego okresu, grając na uczuciach
patriotycznych Polaków, ludzie wierzyli w propagandę o świetlanej przyszłości i rychłym dobrobycie. Zaś nowa władza, pozbawia człowieka nawet tego skromnego dorobku, jakiego skromnie żyjąc, zaoszczędził na stare lata. To nie wyobrażalna i nie do uwierzenia, aby tak postępowała władza w jakimś innym cywilizowanym kraju praworządnym i demokratycznym, jak zwykła mawiać nasza władza: "Demokratycznym państwie prawa". To tylko jedna część ogółu krzywdy jakiej człowiek za swoją ciężką i uczciwą pracę pracę od tej władzy doznaje. Bowiem następną wielką krzywdę doznaję od państwowej instytucji, jaką jest ZUS. To jest wyspecjalizowany krzywdziciel człowieka zniszczonego ciężką i uczciwą pracą.
ZUS nie nalicza świadczenia zgodnie jak ustawa przewiduje, lecz w/g swojego uznania ile komu i nie pomagają żadne wnioski choćby najdoskonalej uzasadnione. Śmiem twierdzić, że ZUS oszukał mnie
okrawając moje świadczenia na co najmniej 80 tyś zł. I tyje mam za swoją pracę, że dziaduje jak żebrak. I warto było być uczciwym i wypruwać sobie żyły? I to dosłownie, bo za wypadek przy pracy, ZUS nie wypłacił mi nawet grosza odszkodowania.
Taka jest prawda o naszej władzy. Myśmy starzy naszą ciężką pracą wydźwignęli kraj ze zniszczeń
wojny, a teraz armia szkodników dorwała się do koryt i sprzedają naszą krwawice, niszcząc przy tym kraju dorobek. Wszak oni tylko zyskają, nic nie robiąc, liczą jedynie swoje zyski, pławią się w dobrobycie jaki nam propaganda obiecała...
jur456 / 82.177.172.* / 2012-09-23 03:48
Ten projekt, to bzdura totalna. Ten, kto pracował mniej, czasem dlatego, że pracował na czarno za granicą, czasem dlatego, że obijał się - ma być zwolniony z podatku ?Skoro emerytury i renty mają być wyższe - zróbmy to dla wszystkich, np. powiększając kwotę socjalną z 24 do 25, czy 26 procent.Wtedy najniższe emerytury i renty wzrosną i wszystko będzie cacy. Ktoś, kto ma 3 tys. emerytury pracował widocznie bardzo długo i włożył większe składki, z których teraz korzysta. Nie należy karać ludzi za pracę, a uświadamiać nierobom, że ich emerytura będzie niska jeżeli nie zmienią podejścia do życia.
Iwona / 176.111.30.* / 2013-03-11 21:56
Wystarczy być politykiem, prezydentem lub kimś podobnym. Kierownikiem który nigdy sobie rączek nie ubrudził, a pieniążki na emeryturkę z ciepłej posadki na stare lata są jak znalazł z wyzyskiwania podległych pracowników na których i tak w systemie komunistycznym psy wieszano. Dlatego uważasz, że ten kto dostaje 3,000zł pracował ciężko i długo?
hejar / 2012-09-10 20:28
Jednakowa waloryzacja emerytur w kwocie ok70zł-skończyła się awanturą i podaniem tej ustawy do TK.
Ciekawe jak się zakończy próba tak nierównego potraktowania emerytów teraz?
Natter2 / 2012-09-21 08:08 / Tysiącznik na forum
Co to jest te nierówne potraktowanie? Nierówne potraktowanie jest to, że podatek 18 % płacą Ci którzy dostają emerytury 5 tyś zł i ci co dostają 900 zł. Tym pierszym zostaje 4820 tym drugim ok 730.Do przemyślenia.
Iwona / 176.111.30.* / 2013-03-11 21:59
Jest OK i po równo jedni mają wszystko inni mają g..no
odważny rencista / 83.6.198.* / 2012-09-05 17:11
________________________________
wiwan / 2012-09-05 19:42
Tylko dlaczego od ...zaplecza strony wprowadzając kolejne zamieszanie do Ustawy o PIT w postaci kolejnego zwolnienia ?

Owe magiczne 180 zł można dodać emerytom w innej postaci.

Zresztą to i tak populistyczny i nie bardzo realny pomysł.

Najnowsze wpisy