Forum Forum podatkoweInterpretacje

podatek od sprzedaży mieszkania a rozliczenie PIT

podatek od sprzedaży mieszkania a rozliczenie PIT

Smutna1 / 2011-03-17 19:07
Witam.
Mam parę pytań odnośnie sprzedaży mieszkania.Mieszkanie było wykupione z bonifikatą 90 %,a następnie po uregulowaniu wszystkich prawnych dokumentów zostało -albo raczej jest w trakcie sprzedaży.Dodam,że zamieszkiwałam tam ponad 5 lat więc nie ma wcześniejszej sprzedaży przed tym okresem.Te pieniądze zostały zainwestowane w budowę domu,gdzie mam wszystkie faktury aby udokumentować w US,abym nie płaciła podatku.Problem mam taki że teraz powinnam złożyć pit w US ponieważ mija termin 2 lata od dnia zawarcia wstępnej umowy sprzedaży.Ale mieszkanie nie jest do końca sprzedane,ponieważ strona kupująca ma pewne problemy z uzyskaniem odpowiednich dokumentów i tak to jest ciągle przedłużane aneksami do umowy wstępnej.I wiem że nie ma szans na rozliczenie się w tym roku. Co w takiej sytuacji mam zrobić?czy to mieszkanie jeżeli jeszcze jest nie sprzedane to mogę się nie rozliczyć w tym roku czy muszę?czy zapłacę podatek-chyba ten od wzbogacenia się czy jakiś inny?i ile jest tego podatku?czy jeżeli mieszkanie byłoby sprzedane po 30 kwietnia tego roku mogę złożyć pit po terminie z jakimś pismem wyjaśniającym i czy będę mieć z tego tytułu jakieś odsetki?
belladonna / 2011-03-19 21:47 / Tysiącznik profesjonalny
Chwila... kiedy nabyłaś sprzedawane mieszkanie, bo od tego by zacząć. I przy sprzedaży mówimy o podatku dochodowym, a nie podatku od wzbogacenia :-))

Najnowsze wpisy