Forum Forum inwestycyjneFundusze

Podatek od zyskow z funduszy a rezydencja podatkowa

Podatek od zyskow z funduszy a rezydencja podatkowa

skomentuj
Arowss / 2011-04-10 08:24
Pytanie moje dotyczy sposobu oplacenia podatku od zyskow z funduszy w zalozeniu iz miejscem rezydencjui jest inny kraj (znaczaco tutaj cypr). Jaka jest procedura uiszczenia podatku w takim przypadku zakladajac roznice w wysokosci procentowej pobieranych podatkow w obu krajach tj Polska Cypr. jaka jest standardowa procedura w pl urzedzie skarbowym jezeli fundusz jest krajowy tj pl ale osoba posiadajaca jednostki oraz wypracowujaca zysk na tym funduszu przy umorzeniu ich posiada rezydencje podatkowa cypru?
Wyświetlaj:
opiekuninwestora_pl / 2011-04-11 18:27 / -
Krajowe TFI kupione na polskich platformach inwestycyjnych wypłacają pieniądze już potrącając podatek Belki. Nie słyszałem o krajowych funduszach inwestujących poza Polską.

Z krajowych TFI nie trzeba rozliczać się W PIT. Fundusze po prostu same odprowadzają podatek od zysku w imieniu inwestora.

Był kiedyś fundusz WIOF Polish Oppartunities - zainteresowanie ze strony zagranicznych inwestorów było takie, że ... fundusz został przejęty przez WIOF Eastern Europe :)
Arowss / 2011-04-11 19:44
male nieporozumienie tzn jezeli inwestor ma rezydencje podatkowa innego kraju to czy inwestujac w pl fundusze inwestycyjne bedzie zobowiazany odprowadzic podatek z zyskow w nich czy bedzie zobowiazany uczynic to w kraju swojej rezydencji podatkowej teraz chyba jasniej zlozylem :) zapytanie
skomentuj
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy