Podatek

kmi / 2009-02-03 18:13
Zacząłem grać na giełdzie pod koniec listopada 2008 roku. Zakupiłem wtedy 6 akcji Grupy Kęty (72,75 zł za akcję) oraz 20 akcji Polnordu (25,50 zł za akcję). Nic nie sprzedawałem. Czy w tej sytuacji dom maklerski przyśle mi PIT i czy będę go musiał wykazać na rozliczeniu PIT-38?
Wyświetlaj:
grzegorz77 / 2009-02-03 21:48
Ja też mam pytanko co do podatku ? Naliczany jest on ze średniej rocznej zysków i strat tak ?A co do wyżej zadanego pytania to z tego co sie orientuje to gdy nie sprzedałeś papierów to nie masz zysku więc i nie naliczają ci podatku, jednym słowem nie przyślą ci PIT-u. Jak sie myle niech ktoś mnie poprawi :)
Trade / 2009-02-04 12:33 / Bywalec forum
Podatek na giełdzie płaci się od zysku, jeżeli w ciągu roku poniosłeś straty to również dom maklerski przyślę ci PIT. Jeżeli nie uzyskałeś żadnego zysku ani starty nie przyślą ci PIT-u.

Pozdrawiam
amare / 92.25.194.* / 2009-02-04 16:52
a jesli zarobilem ok 500 zl i starcilem mniej wiecej tyle samo to musze sie rozliczac czy nie? czy moj dom maklerski przysle mi PIT??
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy