Forum Forum podatkowePIT

Podatek w Anglii

Podatek w Anglii

Czilli / 2017-08-11 16:18
Opisze moja sytuacje, jest lekko skomplikowana. Pracuje w Anglii już miesiąc jestem zatrudniony w jednej z dużych firm przez agencje. Za pare dni wracam do Polski. Pracowałem bez insurance number jednak na payalipach jest mi ściągany podatek za insurance. Moje dochody nie przekroczyły 2000£. CZy będę się musiał rozliczać. Jeśli tak a tego nie zrobię to jAkie będą konsekwencje po prostu przepadnie mi kasa ze zwrotu podatku czy jeszcze cos?
Wyświetlaj:
TadeuszMrozik / 91.123.191.* / 2018-10-15 12:39
Dobre polskie biuro księgowe jest w Tooting, na stronie http://financialrepublic.co.uk/ jest ich cała oferta. Sympatyczny kontakt można o wszystko podpytać po kilka razy, tłumacza krok po kroku jak założyć firmę w Anglii jak wygląda sprawa rozliczeń, skarbówki, ubezpieczeń i tak dalej, a jednak trzeba przyznać że system tutaj jest zgoła inny niż w PL.
wiwan / 2017-08-22 08:16
To zależy od tego, czy w RP uzyskany zostanie/został jakikolwiek dochód podlegający PIT wg skali w 2017 r. Jeśli nie, nie ma żadnego rozliczenia w RP. Jeśli tak, w rozliczeniu rocznym dochód brytyjski musi być wykazany tak jak i dochody polskie. Nie będzie opodatkowany, ale wpłynie na opodatkowanie dochodu polskiego- PIT 36 + PIT ZG

Najnowsze wpisy