Podatek w UK

Marek305 / 78.144.196.* / 2013-08-27 12:30
Witam.

Mam pytanie co się stanie jeśli nie zapłacę podatku dochodwoego w UK i wrócę do PL? Mam zarówno polskie i brytyjskie obywatelstwo i ktoś mi "doradza" że jak nie zapłacę to nic mi US z UK nie zrobi dopóki nie wrócę tu z powrotem. Teoretycznie US z PL nie ma interesu na ściągnięcie tego podatku bo nic na tym nie zarobią ale jesteśmy w UNI i może ktoś wie jak to praktycznie wygląda . Z góry dziękuję za opinię.
Wyświetlaj:
wiwan / 2013-08-27 21:56
Interes jest- chodzi m.in. o wzajemność - odzyskanie zaległości wobec polskiego fiskusa...

Obecnie przepisy o tej wzajemnej pomocy służb fiskalnych są rozproszone, aktem dedykowanym jest rozporządzenie MF z 18.10.2006 r.:

http://prawo.money.pl/akty-prawne/dziennik-ustaw/rozporzadzenie;ministra;finansow;z;dnia,dziennik,ustaw,2006,192,1419.html

W sejmie było już 1 czytanie Projektu Ustawy o wzajemnej pomocy przy odzyskiwaniu podatków, ceł i innych należności publicznoprawnych, która zbiera przepisy rozproszone i jednocześnie stanowi dostosowanie do Dyrektywy Rady Europy 2010/24/UE z 16.03.2010 w sprawie wzajemnej pomocy przy odzyskiwaniu wierzytelności dotyczących podatków, ceł i in. obciążeń.

Więc jest spora możliwość , również praktyczna już teraz wyegzekwowania już teraz, a po ogłoszeniu ustawy tym bardziej tej należności. Zwłaszcza, że przepisy przejściowe do ustawy pozwolą na jej zastosowanie do należności powstałych przed jej wejściem w życie, o ile wniosek obcego fiskusa o pomoc zostanie złożony po jej wejściu w życie.

Tak stricte praktycznie, proceduralnie w obecnym otoczeniu prawnym- może wypowie się belladonna :-)
Marek724 / 78.144.192.* / 2013-08-28 09:36
Czyli nie wygląda to tak kolorowo jak mi ktoś doradził, no chyba że cały majątek bym przepisał na inną osobę a za podatki chyba by mnie nie odesłali do więzienia w UK :)

Najnowsze wpisy