Forum Forum podatkoweInne

Podatek zamiast abonamentu RTV?

Podatek zamiast abonamentu RTV?

Money.pl / 2006-01-09 11:08
Komentarze do wiadomości: Podatek zamiast abonamentu RTV?.
Wyświetlaj:
Bravados / 213.156.97.* / 2006-01-10 16:56
Wydaje mi się, że mozna to oprotestować na podstawie Konstytucji RP. Czy jakiś prawnik mógłby mi to wyjasnić? Nie płacę i naprawdę nie chciałbym płacić w przyszłości nawet ułamka procenta apanaży tych arogantów i pozerów (vide rodzinne klany prezenterów o wiedzy i elokwencji szczotki do sracza oraz wiele innych dinozaurów dziedziczących TVP po tatusiach, mamusiach, dziadkach i babuniach przybyłych na ruskich czołgach).
lopez / 193.201.167.* / 2006-01-10 08:49
jescze trzeba dołożyć im więcej osób w rodzinie t owyższy podatek, bo więcej głów oglada jeden telewizor... Ostatnio wcale nie ogladam TV bo nie mam czasu i dlaczego chcą mnie ukarać podatkiem, po drugie dlaczego finansować cała TVP wystarczy jej połowa i tak program jest beznadziejny....
Marek / 85.219.252.* / 2006-01-09 11:50
Czy to oznacza ze PIS wprowadzi rowniez obowiazek posiadania telewizora?
ireneusz / 217.153.109.* / 2006-01-10 08:49
ja mam trzy zepsute i nie wywiozłejeszcze na śmietnik bo jeden jeszcze robi za akwarium, z drugiego mam skrzynkę na narzędzia, a trzeci może przyda się na części. to za te też będę płacił?
ireneusz
baba / 81.18.215.* / 2006-01-10 23:03
o kochany!!! za takie urządzenia to podatek będzie jeszcze większy, jak można bezcześcić takie misyjne medium jakim jest telewizor?? no no. już władza to sobie zapamięta..
klex / 141.194.5.* / 2006-01-09 11:08
Boi po co ? trzeba zwiekszyc ilosc nadawcow prywatnych i napisac porzadna ustawe i to wystarczy, a na misje to mozna wysac "misjonarzy z TVP" do Afryki
piasek / 83.23.142.* / 2006-01-09 17:10
panstwo winno zostawić jeden kanał informacyjny z załogą ok 100 osób ,resztę zlikwidować.
magda / 213.199.225.* / 2006-01-10 08:02
po co panstwowy kanal informacyjny? zeby wzorem "wiadomosci" mniej lub bardziej widocznie przeklamywal wiadomosci i prowadzil promocje rzadu? niech rzad sie promuje z wlasnego zaskorniaka, skoro nie potrafi promowac sie czynem? i to z zaskorniaka osobistego, ktorego w zadne urojone koszty nie wrzuci.
telewizja publiczna powinna promowac polska kulture i sztuke, jak np. kanal kino polska czy polskie kina - mniejsza z tym.
bo z okazji jakiej choinki tvp kultura nie jest powszechnie dostepne? place abonament (glupia, porzadna obywatelka) i nie mam do niego dostepu. do jest - przepraszam bardzo - w porzadku?
zlikwidowac nadajniki naziemne, wszystko wpuscic w kabel i kto zechce niech wykupi sobie kabloweczke, a od kablowek juz duzo latwiej sciagnac abonament.
zreszta sponsorowanie tvp juz wynaturza rynek reklamy - bo tvp zaniza ceny i dzieki temu inni reklamobiorcy sa nieliczni - nie moga wyjsc na swoje.
a tym, co ich nie stac na reklame w telewizji - jest wiele innych nosnikow, a im mniejsza firma, tym powinna lepiej znac swoich klientow i umiec do nich dotrzec, chocby ulotka czy mejlingiem. poza tym powiedzmy sobie szczerze - reklama telewizyjna glownie nabija kabzy agencjom z kapitalem zagranicznym, bo po miernocie wykonania i pomyslu mozna od razu poznac nieliczna, polskiej produkcji reklame.
poza tym powiedzmy sobie szczerze - tvp jest sprofilowana na bezrobotnych, bo dobre filmy i programy sa poza zasiegiem czasowym pracujacych.
panu Sellinowi gratuluje pomyslu, rownie dobry co abonament w cenie pradu.
a moze ktos by w koncu wpadl na to, ze najlepszym motywatorem do legalizacji i placenia czegokolwiek jest dla polaka odpis najchetniej od podatku, a co najmniej od dochodu?
Dziadek / 83.19.29.* / 2006-01-10 23:20
a jak mieszkom w Dudkach Dolnych to mi kablówke tyż podciągnom?
babcia / 83.20.252.* / 2006-01-13 18:21
Czyż by naszym politykom skończyły się pomysły na " wyciąganie pieniędzy od i tak już ubogiego elektoratu
który uwierzył poraz kolejny w lepsze jutro" niewypał
ponieważ politycy są innego zdania. Ja tylko mam nadzieję
że Premier Pan Marcinkiewicz odważy się na krok i w końcu
zmieni politykę wydawanych publicznych pieniędzy na chore biura poselskie, które niczemu nie służą i Wysokie diety poselskie i senatorskie. Bo uważam to za niepotrzebny wydate finansów publicznych. A rząd zyska pieniądze np. na dotowanie leków które mogą pomóc ciężko chorym obywatelą.
real / 81.219.244.* / 2006-01-13 20:48
Szanowna Babciu, to o czym piszesz miał zrobić rząd, ale nie rząd Marcinkiewicza tylko rząd Rokity. Pewnie pomyliło ci się w czasie głosowania. Trudno, musisz uzbroić się w cierpliwość i poczekać kolejne 4 lata do następnych wyborów. Tylko się znów nie pomyl!!!
MarekP / 85.219.252.* / 2006-07-02 10:08
Szanowny Realu, Tobie to sie przy glosowaniu pewnie nie pomylilo tylko to co piszesz o "rzadzie Rokity" to sie chyba przysnilo.

Najnowsze wpisy