Forum Forum podatkowePIT

Podatki 2004 - wszystko już wiadomo

Podatki 2004 - wszystko już wiadomo

skomentuj
Wyświetlaj:
froggy / .* / 2004-02-25 20:30
Przy tak roznym rozumieniu instytucji panstwa przez rzadzacych i obywateli zastanawiajace jest jest to czy nasi rzadzacy sa naprawde Polakami? W normalnej strukturze tego typu nie powinno byc dzialania na niekorzysc tych, ktorzy te strukture tworza i utrzymuja. To co obecnie widze kojarzy mi sie obrazenm patologcznej rodziny w ktorj pijany ojcioec terroryzuje rodzine wykorzystujac w niewlasciwy sposob swoja pozycje w rodzinie.Puknijcie sie w czolo krotkowzroczni poslowie! Moze to pukniecie chociaz na chwile pozwoli wam spojrzec na rzeczywistosc polskich rodzin.
gosia / .* / 2004-02-13 14:23
Proszę o pomoc w znalezieniu materiałów dotyczących uproszczonej formy wpłacania zaliczek na pod. dochodowy
burito / .* / 2004-01-13 19:13
ale wy bzdury piszecie nie wiecie o co chodzi.Czy firma efektywna ktora osiaga przychod w granicy 3 progu ma byc za to karana 40% podatkiem??czy nie lepiej jak zaoszczedzone pieniadze przeznaczy na na inwestycje tworzace nowe miejsca pracy niz oddac zlodzieja najnizsza z mozliwych stawek 15% sprawilaby ze polska stanie sie specjalna strefa ekonomiczna europy co przyciagnie inwestorow zagranicznych( nowe miejsca pracy)
S.R. / .* / 2003-10-30 11:43
Podatki płaci się po to , żeby państwo mogło funkcjonować i wypełniać głównie interesy swoich obywateli np:obronność , oświata , ochrona i.t.d. Niekiedy państwo może stymulować rozwój niektórych dziedzin np: nauki , bo to wpływa na ogólny rozwój . Tu zaczyna się już jednak uznaniowość w przyznawaniu środków i wszelkie przekręty z tym związane . W polskim aktualnym przypadku mamy jednak do czynienia z zabieraniem wypracowanych środków gdzie i jak się tylko da , a wydawaniem ich według partyjnego i kolesiowego uznania . Tu nie ma już nawet realizacji celów politycznych . Są tylko grupy nacisku o różnej wielkości , nie znające terminu "Państwo" i "Jego Obywatele". Przykładem niech będzie podatek drogowy - kilka lat temu wliczony do akcyzy , tylko w niewielkiej części przeznaczany na budowę dróg . Pewien wicepremier zamiast spytać się ministra finansów co dzieje się z tymi pieniędzmi , chce dodatkowej opłaty paliwowej teoretycznie też na budowę dróg . Tu będziemy płacić po raz drugi za to samo . Po raz trzeci - też za drogi - zapłacą ci , którzy przejadą się autostradą . Nie przejmujmy się więc może likwidacją ulg , czy zmianami stawek . To jest tylko kosmetyka . Patrzmy się gdzie idą nasze pieniądze , jak są wydawane i co za to otrzymujemy . Skończą się wtedy państwowe przetargi na setki milionów złotych , bez podawania jakichkolwiek szczegółów bo tego nie pozwala tajemnica handlowa . To są nasze pieniądze i mamy prawo wiedzieć co się z nimi dzieje . Zmniejszenie administracji państwowej i samorządowej , odchudzenie sejmu , pozwolenie Polakom na swobodę działania , eliminacja tysięcy nonsensów , sprawią że to będzie normalny kraj . Podatki wtedy będą mogły być takie : VAT 12% , dochodowy 15% . Emeryt też nie będzie musiał wybierać między kupnem witaminy C , a mlekiem . Pozdrawiam tych wszystkich , którzy głosowali na SLD .
podatnik / .* / 2003-10-28 00:27
Podatek od emeryta, podatek od pielegniarki, podatek za benzynę, podatek za psa, kota, osła, a kiedy do cholery za "marną" dietę posła?
zbyszek / .* / 2003-10-28 00:11
opodatkujcie w końcu swoje diety panowie posłowie po tylko to zostało jeszcze nie opodatkowane.!!!!!!!
Agata / .* / 2003-08-22 14:05
Nie wiem skąd w Polsce wzięło się przekonanie, że sprawiedliwie to znaczy "po równo". Wczytując się w część komentarzy można uznać, że systemem ogólnej szczęśliwości byłoby wprowadzenie podatku kominowego - każdy, kto zarobi powyżej minimum socjalnego powinien mieć tę nadwyżkę zabieraną. Dzięki temu nie byłoby już tych strasznych bogaczy, którym teraz wydzieramy tylko niecałe 40% dochodów. Dzięki temu przestaliby oni szastać pieniędzmi, nie zarabialibyśmy na ich fanaberiach pracując w hotelach, barach, sklepach, kinach, teatrach itp.. Istnieje również szansa, że wtedy postanowiliby się w końcu przenieść do jakiegoś innego kraju, w którym rząd jest na tyle głupi, żeby wprowadzać podatek liniowy i to najlepiej niski.Wygląda na to, że należy również wprowadzić jeszcze 80 różnych ulg, najlepiej każda niech będzie rozliczana na oddzielnym formularzu dołączanym do PIT-a. Wtedy wzrośnie zatrudnienie, bo pewnie nawet milion urzędników można zatrudnić przy sprawdzaniu poprawności wypełnionych tak formularzy. Kolejne setki tysięcy niekompetentnych pań dezinformujących podatników na temat przysługujących im praw, oraz duże rzesze tych, którzy z całą surowością prawa będą ścigać i piętnować tych, którzy na 38 stronie nowej wersji PIT-a pomylą się o 1 grosz.Życząc wszystkim rychłego spełnienia się tego scenariusza serdecznie pozdrawiam, ja, płatnik mieszczący się w pierwszym progu podatkowym.
HODOWCA ,... / .* / 2003-07-08 22:32
PRAWDĄ JEST TO O CZYM WSZYSCY MÓWIĄ .cI CO U KORYTA JUŻ SIĘ WYBUDOWALI ,WYKSZTAŁCILI...I ZROBILI TAKA KASĘ , ZE OBECNIE ULGA TO WYRYWANIA SWOICH " WYPRACOWANYCH " APANAŻY.bIEDNY -NIECH UBOŻEJE - BOGATY NIE MOŻE - TO NIEMORALNE...PRZECIEŻ TO LOKOMOTYWA ---...PAROWA !!!
nemo / .* / 2003-07-04 11:22
Sprawdza sie pewna zasada:"Jezeli wladza mowi ze zabierze to zabierze,jezeli mowi ze da to mowi"Na marginesie to wydaje sie, ze kolejne rzady w Polsce cierpia na pewna schize: glosno mowia o obnizaniu podatkow a realnie je podwyzszaja.Mam nadzieje ze zaczna niedlugo wspominac o ich podwyzszaniu wowczas bedzie mozna liczyc, zgodnie z zasada przekory, na ich obnizanie.
Gośka / .* / 2003-07-04 09:59
Ulgi są głównym atutem dzięki któremu ludzie próbowali - mimo ograniczeń finansowych -cokolwiek robić, czy to ze względu na własne kształcenie czy remonty i modernizacje. Zabranie ulg spowoduje - tak jak stwierdziła poprzedniczka - tylko w przypadku samej nauki - będą się uczyli nie zdolni, ale bogaci. jeżeli chodzi natomiast o remonty - czy chociaż 19% nie moglibyśmy sobie "zwrócić" po rozliczeniu rocznym?
Ela / .* / 2003-06-30 11:28
Nie chce mi się nawet czytać o tym, że zostanie zabranych osiem ulg. Z ulg, które zostaną zlikwidowane korzystali najbiedniejsi, o tym wszyscy wiedzą. To co nasz rząd robi z polksim obywatelem jest skandaliczne. Biedny człowiek nie ma juz szans na remont, naukę i doskonalenie. Będzie tak jak za dawnych czasów komunistycznych kształcic nie będą sie ci, którzy są zdolni, ale ci których na to stać.
Arek / .* / 2003-06-25 23:01
Nowy minister finansów, próbował w telewizji przekonać redaktora i słuchaczy, że zmiana kwoty wolnej o 300zł przy likwidacji wszystkich tych ulg to zysk w kieszeni podatnika. Radzę mu , aby poprosił w urzędzie pracy o papiery pozwalające mu przekwalifikowanie się na spawacza albo wózkowego (nie obrażając spawaczy i wózkowych - możliwe, że i tu mu się noga powinie), bo do liczenia to on się nie nadaje.Każdy normalny Polak mieszkający w przeciętnym mieszkaniu spółdzielczym, co miesiąc wpłacający na fundusz remontowy 50zł, wie,że 12x50zł=600zł-20% podatku doje kwotę 120zł więc 2x więcej niż zwiększona kwota wolna, przeliczając to na miliony lokatorów. Rzygać się chce jak słucha się tych dupereli o obniżkach podatków.
konrad / .* / 2003-06-28 21:17
cześć Arek, Konrad z Lisowa
skomentuj

Najnowsze wpisy