Forum Forum podatkoweInne

podatki w Holandii

podatki w Holandii

domer / 192.168.254.* / 2011-08-22 10:21
mam mozliwość wyjazdu do pracy do Holandii, będzie do legalne zatrudnienie i zastanawiam się jak wygląda w tym kraju kwestia podatków, jaką część pensji tam zabierają? i przede wszystkim powiedzcie mi jak w takim przypadku można uniknąć podwójnego opodatkowania?
Wyświetlaj:
belladonna / 2011-08-23 22:42 / Tysiącznik profesjonalny
Nie pamiętam już w którym kraju są podatki dość wysokie... co do PL, to jeśli uzyskasz w roku podatkowym tylko dochody holenderskie podatki w polskim PIT nie wyjdą... jedynie trzeba to rozliczyć :)
domer / 192.168.254.* / 2011-08-24 10:46
tyle, że do tej pory pracowałem w Polsce, więc jakby kwestia rozliczenia wyglądała w takim przypadku ?
belladonna / 2011-08-24 15:49 / Tysiącznik profesjonalny
Czyli za 2011 dochody mieszane... w PL w PIT dochody wszystkie wg metody proporcjonalnego odliczenia z zastosowaniem ulgi abolicyjnej... a jak działa ta metoda musisz poczytać w necie... w zasadzie jest mniej korzystna, jak metoda wyłączenia z progresją, która dotyczy np Niemiec, Francji, Włoch, WB, Hiszpanii, Austrii... (bo jeśli odliczasz podatek zagraniczny w PIT, to w tej części trzeba go później zwrócić, jeśli otrzymamy zwrot zagranicznego podatku) :)

Najnowsze wpisy