Podatki w Szwajcarii

mike_1982 / 212.189.46.* / 2007-01-03 18:29
Witam wszstkich znawców tematów podatkowych i nie tylko.

We wrzesniu 2006 roku podjalem prace w firmie szwajcarskiej. Wynagrodzenie otrzymuje w USD. Na terytorium Szwajcarii praktycznie nie przebywam. Prace wykonuje na statkach, najczesciej na wodach UK lub panstw Skandynawskich. Moja firma utrzymuje ze podatki od uzyskanego dochodu w tym przypadku powinny byc odprowadzane w kraju gdzie firma ma swoja siedzibe( tu: Szwajcaria). Istnieje obusyronne porozumienie miedzy rzadami Polski i Szwajcarii w tej sprawie. Dz. U. nr 22 poz 92 z 1993, art chyba 14 lub 15. Wedlug mnie podatek od mojego dochodu powinien byc odprowadzony wlasnie w Szwajcarii. Co o tym sadzicie? Czy zna ktos moze jakas instytucje miedzynarodowa, ktora moglaby mi doradzic bezplatnie w sprawach podatkowych? pozdrawiam wszystkich
greenmar / 217.97.214.* / 2007-01-04 00:48
jesli masz kontrakt z Mauritius (World Maritime......)to niestety polska takiej umowy nie podpisala wiec placisz jak rozliczenie z anglia czyli zaliczka 19% i PIT do konca kwietnia. Jesli masz na kontrakcie Szwajcarie jestes w tzw grupie domniemanych i nie skladasz PIT - pod warunkiem ze nie masz dochodow w Polsce.

Najnowsze wpisy