Forum Forum podatkoweInne

Podatnicy zapłacą za błędy w przepisach

Podatnicy zapłacą za błędy w przepisach

Money.pl / 2006-09-29 10:17
Komentarze do wiadomości: Podatnicy zapłacą za błędy w przepisach.
Wyświetlaj:
emi / 195.116.84.* / 2006-10-10 11:53
Pani Aleksandro to oczym pani napisała ja osobiście się nie zgadzam, ponieważ można wystawić e-fakturę na takich samych zasadach jak faktury papierowe zawierające teakie same pola i dane które, są drukowane jako e-oryginał a e-kopia pozostaje w firmie, jeżeli e-oryginał zostanie zagubiony można wydrukować e-kopie oryginału z posiadanego konta.
tadeusz / 83.17.77.* / 2006-10-01 15:50
Jak zawsze sejm zpaprze a na obywatelach to się mści !
sceptyczny / 81.219.231.* / 2006-09-29 23:36
Kolejny przykłąd, jak proste i oczywiste sprawy można zagmatwać, szczególnie, jeśli można na tym zarobić!!! Do niedawna wierzyłem, że problemy wynikają z niedouczenia i ignorancji urzędnikó, ale jak słyszę z ust profesora, że korupcja nie jest zdefiniowana i trudno ścigać polityków, to czego wymagać od niedouczonych urzędników? Wyinterpretują tak, aby na tym zarobić!!!
Fiskalny / 82.146.225.* / 2006-09-29 15:10
Dla mnie faktura może być nawet napisana na papierze toaletowym - tak przecież dostaję faktury z Shella - wąska papierowa tasiemka papieru termicznego.

Jak wystawca i odbiorca zaakpceptują sobie jakąś formę, to nie ma ona żadnego znaczenia, byle niezbedne dane się zgadzały i potwierdzały zawarcie transakcji. A całe to "bleblanie" o napisach "oryginał/kopia", to jasny obraz kompleksów urzędników i chęć wykazania się przed szefem.
E-faktury są tańsze, ich obługa szybsza i mniej problemowa - nie trzeba wysyłać pocztą, można sobie wydrukować i TO WSZYSTKO.
Jak urzędnicy nie rozumieją o czym piszą i wtykają palce w sprawy, które ich nie dotyczą, to proszę się zatrudnic na 3 miesiące w jakiejś hurtowni jako fakturzysta. Oczy się szybciutko otworzą na wiele spraw.
Pozdrawiam wkurzonych ...
szymon_g / 2006-09-29 10:17 / Bywalec forum
Jasne, a jak w urzędzie się zapytałem czy może być na fakturze napis: "Oryginał/Kopia" sugerujący, że to jest niewiadomo co, to się dowiedziałem, że nie ma problemu :)

Najnowsze wpisy