Forum Forum prawneKarne

podrobienie podpisu i kradzież paszportu

podrobienie podpisu i kradzież paszportu

anetaxp / 2007-11-25 16:06
Trzy miesiące temu wysłałam mój paszport do Home Office. Należy to zrobić w celu uzyskania certyfikatu potwierdzającego legalność pracy w UK. Paszport i aplikacja zostaje wysłana specjalną przesyłką. Certyfikat został mi wysłany dosyć szybko ale paszport nie. Po jakimś czasie zadzwoniłam do Home Office i dowiedziałam się że paszport został wysłany, podano mi numer przesyłki. Wszystko zaraz sprawdziłam i okazało się że ktoś z mieszkańców domu w którym wynajmuje pokój użył pojego nazwiska i odebrał list z paszportem. Podejrzewam że zrobiła to para Polaków ponieważ moje nazwisko ma polską literę. W podrobionym podpisie litera to została użyta. Oprócz tej pary mieszkały dwie kobiety Chinki. Tak więc nie znają polskiego alfabetu. Oczywiście zgłosiłam sprawę na policję. Jak na razie policja nie zrobiła nic.Spotkała się z tymi osobami (oni nie mieszkają już razem ze mną),i nie znaleźli paszportu u nich. Nie rozumiem dlaczego nie sprawdzą podpisu. Mam wrażenie że nie traktują mnie poważnie bo nie jestem angielką. To już trwa dwa miesiące. Proszę o udzielenie mi jakichkolwiek informacji co powinnam zrobić. Jakie mam prawo.
mikan4 / 2008-01-16 20:45
Przede wszystkiim w angli mamy prawo precedensowe a u nas stanowione, proponuję skontaktować się z polską ambasadą/konsulatem, tam pani pomogą i ewentualnie wystawią drugi paszport, ponadto zostanie wszczęta procedura mająca na celu ustalenie stanu faktycznego .

Najnowsze wpisy