Forum TechnologieIT i Telekomunikacja

Podsłuchy na lotniskach. Skandal w Kanadzie

Podsłuchy na lotniskach. Skandal w Kanadzie

Money.pl / 2012-06-24 13:09
Komentarze do wiadomości: Podsłuchy na lotniskach. Skandal w Kanadzie.
Wyświetlaj:
KacperWams / 2012-07-20 13:26
Tego typu podsłuchy może sobie zainstalować każdy i wszędzie, nie jest to zgodne z prawem ale żeby się sądzić najpierw trzeba znaleźć podsłuch i zidentyfikować osobę która go podłożyła. W dobie internetu dostęp do takich urządzeń jest niemal nieograniczony dla każdego kto dysponuje odpowiednim - niewielkim, budżetem, sklepy typu spy shop oferują całą gamę tego typu zabawek.
MarekK / 78.8.130.* / 2012-07-23 12:58
Sam kiedyś z ciekawości odwiedziłem sklep tego typu i byłem dosyć zdziwiony, że zamykając się w budżecie ok 1000 pln można zakupić sprzęt, który do niedawna co najwyżej można było pooglądać w filmach szpiegowskich.
kwiat7 / 2012-07-23 13:00
mnie już zupełnie nic nie zdziwi, w takich czasach żyjemy niestety, ostatnio było głośno o obozie detektywistycznym dla dzieci, gdzie dziewczyny w swoim pokoju były podsłuchiwane pzrez chłopakow, skoro na takim poziomie jest już to spotykane, to zaparwdę nie jest dobrze, nic a nic
Kowalsky80 / 2012-07-19 17:35
Kiedyś coś takiego http://www.youtube.com/watch?v=ADSB71PsUSc przez przypadek znalazł jeden z pracowników w mojej firmie, nie wiadomo kto zainstalował, po co i jak długo działało, ale wtedy rozeznałem się w temacie. Każdy komputer miał oryginalny antywirus - aktualizowany i nic nie wykryło. Inwigilacja jest teraz powszechna nie tylko na lotniskach!
chichot dona / 164.126.221.* / 2012-06-24 13:09
Niewinne złego początki.
Podsłuchy, powszechna inwigilacja, a wszystko to dla dobra obywateli.
Z tym , że tak niewiele trzeba aby było to dla niedobra obywateli, dla totalnego zniewolenia obywateli.

A jakie pokretne argumenty zwolenników totalnej inwigilacji.
wszak wg nich to dla zwalczania przestepczosci.
A przestepczosc rosnie w kazdym przeregulowanym prawnie państwie.
Tam gdzie tak duzo nie wolno, kazde naruszenie w wiekszosci absurdalnych zakazów jest przestepstwem.
najprostrzym rozwiazaniem, jest uproszczenie prawa, zniesienie wszystkich absurdalnych regulacji, pozostanie jedynie przy najbardziej oczywistych regulacjach.
Ale co wtedy z tymi ktorzy tak totalnie chca wszystko kontrolowac? Co z tymi wszystkimi suzbami specjalnymi rozrosnietymi do absurdalnych wielkosci?
Z czego oni wszyscy by sie utrzymywali?

Najnowsze wpisy