Forum Forum emerytalneInne

Podwojna emarytura?

Podwojna emarytura?

ppytajaca / 2009-01-16 17:55
Od szesciu lat pracuje legalnie w USA i tutaj tez pobierane sa z mojej placy
skladki (W2). Rowniez w tym samym czasie place skladki KRUS w PL, poniewaz tam prowadze mala dzialalnosc rolnicza. Wyczytalam gdzies ze nie mozna otrzymywac emerytury rownoczesnie z dwoch roznych panstw, co jest dla mnie kompletnie pozbawione sensu.

Czy w tej sytuacji kwalifikuje sie by otrzymywac w przyszlosci emeryture z USA i PL?
Wyświetlaj:
anonimowy / 24.13.215.* / 2009-02-03 01:21
Jezeli wypracujesz pelna emeryture tu i tam wiec musisz je dostac .tutaj nikt nikomu laski nie robi ,inaczej byloby to jawne oszustwo.Zadne szanujace sie panstwo nie lubi oszustw wiec i Ciebie nie oszukaja Ha Ha Ha
ppytajaca / 2009-02-03 19:31
Idac Twoim tokiem myslowym powinnismy moc rowniez odprowadzac rownoczesnie skladki do ZUS i KRUS, a pozniej w wieku emerytalnym otrzymywac podwojne swiadczenia, jedno z ZUS i drugie z KRUS. Czyz nie tak?
henryczek6 / 2009-02-05 10:29
KRUS to jest oszustwo.Jakim prawem pracując i mieszkając w USA pracujesz na roli w Polsce.Typowy oszust jak większośc amerykanów z polski.Ja nie mam ochoty dopłacac do takich rolników.Jak tam pracują to niech tam się leczą i żyją za emerytury.
tuitam / 2009-04-13 19:33
A ty jestes TYPOWYM krzykliwym laikiem.

"KRUS to jest oszustwo.Jakim prawem pracując i mieszkając w USA pracujesz na roli w
Polsce."
A GDZIE jest napisane ze NIE MOGE pracowac w USA i PL??? Pracuje w USA i oplacam podatki/ubezpieczenie. Pracuje w Polsce i TEZ place nalezne skladki i rozliczam sie z US.
Wiec pytam, na czym polega Twoj problem???

"Typowy oszust jak większośc amerykanów z polski"
Oszust? Typowy? Moze podasz mi link do Twoich badan naukowych na temat spolecznosci polskiej mieszkajacej czy pracujacej w USA?

"Ja nie mam ochoty dopłacac do takich rolników.Jak tam pracują to niech tam się leczą i żyją za emerytury."
Jak ty do mojej emerytury doplacasz skoro to JA place wlasne skladki???

Baran skonczony...

Najnowsze wpisy