Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Podwójna składka OC nie w smak kierowcom

Podwójna składka OC nie w smak kierowcom

Money.pl / 2009-03-09 17:32
Komentarze do wiadomości: Podwójna składka OC nie w smak kierowcom.
Wyświetlaj:
Marek PZU precz / 83.23.140.* / 2011-04-22 16:55
Płacę podwójne ubezpieczenie:) jak większość męczę się z PZU. Ja rok wcześniej miałem wypadek Auto kasko nie pokryło szkód..... bo nie... więc wykupiłem na rok oc które kosztuje 650 zł w moim przypadku. Jednak złożyłem wniosek o wypowiedzenie umowy w dzień w którym umowa mi wygasała ( pracownicy powiedzieli, że nie ma problemu moge zrezygnować z umowy) ubezpieczyłem się w concordii uwaga za 490 OC + NW ( oferta lepsza) ale zaraz jak wyszedłem z zakładu ubezpieczeniowego Concordii dostałem telefon od pani z PZU z informacja, że wypowiedzenie moje jest nieważne. Pomimo, że je przyjęła i podbiła. Proszę o jakąś radę w tej sprawie bo teraz PZU wzywa nas do zapłaty
gajesko / 188.147.230.* / 2011-04-11 23:04
Tu nie wystarczy wyprostować te chore, pokrętne regulacje prawne. Państwo powinno bulić ludziom odszkodowania, bo przecież jesteśmy ewidentnie okradani. Zobaczcie jak łatwo ubezpieczyciele wyciągają łapska po dodatkowe NIENALEŻNE pieniądze. Ostentacyjnie i bezczelnie nie oferują w zamian NIC, bo przecież ubezpieczenie obowiązkowe jest jedno. I trudno byłoby podejrzewać tych bandziorów o ułamek dobrej woli żeby rozwiązać niefortunną umowę krzywdzącą klienta. Nie zrobią tego bo to prawo to ich sprężyna w sejmie.
Polski kierowca / 87.105.176.* / 2009-03-09 17:32
Jaki kraj - takie prawo.
Stworzone z myślą o największym zdziercy i bandycie ubezpieczeniowym PZU (Płać Zakamuflowanym Ubekom)
pzuździerca / 87.105.237.* / 2009-04-27 13:58
PZU BANDA BIUROKRATÓW WYCIĄGAJĄCYCH PIENIĄDZE

Już od dwóch lat nie mogę się od PZU uwolnić, sprawa wygląda następująco :

W roku 2008 w wyniku nieporozumienia stałem się posiadaczem podwójnego OC
(w PZU i ALLIANZ). Sprawę starałem się odkręcić . Zwróciłem się do PZU z prośbą o rozwiązanie umowy i zwrot pieniędzy, odprawili mnie z kwitkiem coś w stylu ""podpisałeś pan umowę - spadaj "". Poszedłem do ALLIANZ . Umowy nie rozwiązali ale przeniesli opłatę na przyszły 2009 rok (zawsze coś).

W tym roku niespodzianka - wezwanie od PZU z żądaniem zapłaty za OC za 2009 rok.
W PZU powiedzieli mi że nie wypowiedziałem umowy na piśmie ,co jest prawdą . Wypowiedziałem ją ustnie kobietce z BOK-u PZU rok temu lecz ta niekompetentna P...ZDA nic mi o ŻADNYM PIE...NYM PIŚMIE NIE MÓWIŁA .

ZNOWU "" przepisy są przepisy SPADAJ PAN""
napisałem do kierownictwa : ODMOWA -PŁAĆ PAN !!!!!

PŁACIĆ ??? ZA CO ??? JA JUŻ KU...A MAM OC!!!!!!!
GDY / 83.27.59.* / 2009-06-17 15:43
Mam podobna sytuacje, może nie tak zagmatwana, ale też mam problem z podwójnym ubezpieczeniem w PZU i AXA.

Jestem na etapie pisania pisma o ugodowe rozwiazanie umowy i zapomnieniu o sprawie, jeżeli nie zgodza się dranie w PZU to pozwe ich do sadu o probe wyłudzenia pieniędzy albo doradzę się prawnika jak najcelniej ich ugryźc, może ktoś się tym zainteresuje i może pomoże jak nie to w najgorszym razie będe musial zaplacic PZU i oplacić koszty sądowe ale przynajmniej jest szansa, że sie uda :)
Sabaczek / 81.210.81.* / 2009-12-08 07:45
Niestety jestem w podobnej sytuacji :(

Zakupiłem samochód od znajomego i jeździłem na jego ubezpieczeniu do końca wygaśnięcia umowy. Umowę wypowiedziałem 16dni przed jej końcem. Nigdy nie zaniechałem takich spraw. Dowiedziałem się dopiero teraz, że umowa z PZU została automatycznie przeniesiona na kolejny rok po 30dniach.

Najciekawsze jest to że nie wyrażam zgody na bezwiedne wykożystywanie moich danych osobowych. Nie wiem skąd oni je wzieli.

Obecnie jestem ubezpieczony w Uniqa i już drugi raz przychodzi mi pismo z PZU do zapłaty. Ale za co ja mam płacić jeśli już mam ubezpieczenie :(

Jeżeli ktoś jest w podobnej sytuacji to proszę o meila piotrek@sabak.pl z informacją czy jest szansa aby to jakoś rozwiązać :(
pasek2000 / 79.163.191.* / 2010-02-28 13:06
Panowie a co ja mam powiedziec... kupilem auto w komisie, sprzedawca powiedzial ze auto nie ma polisy OC. Wziąłęm od niego pisemko z potwierdzeniem jego słów(no bo auto krajowe bez OC) Za miesiac przyszło pismo z MTU z polisa. Od 4 miesiecy uzeram sie z MTU. Najpierw sam potem przez BRU. Niestety prawo o OC jest chore. RU o tym wie ale co on moze.Ech POLITYKA

Najnowsze wpisy