Forum Forum ubezpieczeńSamochodowe

Podwójne ubezpieczenie OC - rozwiązanie umowy za porozumieniem stron

Podwójne ubezpieczenie OC - rozwiązanie umowy za porozumieniem stron

Andrzej Z / 89.79.211.* / 2010-04-14 11:05
Witam.

Dotknął mnie problem podwójnego ubezpieczenia OC. Moja wina... po prostu nie rozwiązałem umowy z dotychczasowym ubezpieczycielem (Allianz) po kupnie samochodu, a zawarłem nową umowę z innym zakładem ubezpieczeń.

Dzwoniłem w tej sprawie do Allianza i konsultant poradził mi napisanie wniosku o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Pytanie jest jak taki wniosek powinien wyglądać i czy duże są szanse na jego pozytywne rozpatrzenie.

Pozdrawiam.
Michał.
Wyświetlaj:
Omen34 / 94.254.132.* / 2010-08-17 16:07
możesz też zobaczyć tutaj:

http://dobre-ubezpieczenie.blogspot.com/
Judkakic / 2010-07-15 13:06
Witaj,
Mam podobny problem z podwójnym ubezpieczeniem, także chodzi o firmę Alianz. Chciałam sie dowiedzieć , czy pozytywnie rozpatrzyli Twoją prośbę?
Pozdrawiam
Judyta
mirkag / 2010-04-27 20:24
Witaj,
złóż wypowiedzenie OC (druk na pewno znajdziesz w necie) wraz z kserem polisy z której aktualnie korzystasz oraz pismem, iż w związku z Twoją niewiedzą o konieczności wypowiedzenia ubezpieczenia OC najpóźniej dzień przed jego końcem okresu ubezpieczenia prosisz o pozytywne rozpatrzenie Twojej prośby i rozwiązanie ubezpieczenia OC o nr (nr polisy w Allianz)za porozumieniem stron, ponadto zobowiązujesz się do porycia składki OC za proporcjonalnie wykorzystany przez Ciebie okres.

Pozdrawiam
MG
the_lizak / 2010-08-08 10:02
Wszyscy teraz mogą zaobserwować jedną sprawę jak byście mieli Oc i Ac w PZU nie było by takich komplikacji wszystkiego dowiedzieli byście się szybko i sprawnie i nie było by problemów...
ag-a / 62.69.244.* / 2011-04-19 14:17
A to ciekawe, bo ja właśnie jestem w takiej sytuacji i PZU absolutnie się nie stara, żebym się szybko czegokolwiek dowiedziała. Gorzej - w błąd wprowadziła mnie sama agentka tej "zacnej" firmy.
ee / 83.5.97.* / 2010-08-08 10:59
the lizak ale reklamujesz to PZU.

jak byście mieli Oc i Ac w PZU nie było by
takich komplikacji wszystkiego dowiedzieli byście się szybko i sprawnie i nie było by
problemów...



Wystarczy poczytac na forach o tej szybkiej i sprawnej obsludze likwidacji szkody, wlos staje deba.
Fidox / 83.7.103.* / 2010-09-09 20:19
W PZU się kręci jak widać nasza rodzima firma radzi sobie nie tylko w Polsce http://www.rp.pl/artykul/5,532575.html

Najnowsze wpisy