Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Podwyżka akcyzy na gaz i olej wstrzymana

Podwyżka akcyzy na gaz i olej wstrzymana

Sulcia / .* / 2005-06-06 10:31
Komentarze do wiadomości: Podwyżka akcyzy na gaz i olej wstrzymana.
Wyświetlaj:
marek / .* / 2005-06-08 07:34
Czy nie prościej byłoby :- obniżyc akcyzę do poziomu oleju opałowego- niech rząd weżmie sobie proponowane osłony dla ew. różnicyZalety oczywiste dla każdego myślącego .Marek
energetyk / .* / 2005-06-06 13:42
Pic na wodę z tą podwyżką. Kto najwięcej krzyczy? Ci co najwięcej łupią "maluczkich". Czy czy mieszkańca blokowiska albo z terenów poPGRowskich interesuje podwyżka, nie on i tak wiąże ledwo koniec z końcem o ogrzewanie węglowe bo to najtańsze. Krzyczą mafiosi paliwowi oraz właściele domków jednorodzinnych i dacz. Przecież nie są to ludzie biedni. A mafiosi paliwowi zarabiają krocie na różnicy pomiędzy ceną oleju do opalania a jeżdżenia. Zawsze będą przekręty jak będą różne ceny na ten sam towar (patrz za "komuny" były talony i co: samochód kilkuletni był droższy od nowego, bo do nowego mieli tylko nieliczni z tzw. nomenklatury lub ci co kupili go za dewizy). Każdy kto opala dom olejem lub gazem nie spala go w zwykłym "żeleźnioku tzw. kozie, tylko w specjalnie zaprojektowanym specjalistyczym piecu, który kupił od firmy, która daje faktórę VAT i gwarancję, jest pierwszy dokument aby uzyskać dotację niwelującą różnicę pomiędzy paliwem z narzuconą akcyzą a paliwem bez tej akcyzy. Drugim dokumentem na podstawie, którego można się starać o zwrot różnicy powinien być dokument stwierdzający ile w danym okresie grzewczym spkla się paliwa do ogrzania domu czy innego pomieszczenia, w którym wymagana jest temperatura wyższa od otoczenia. Program komputerowy na podstawie danych: średnia temperatura dzienna w danej miejscowości oraz co to za dom, z czego zbudowany, jaką ma kubaturę i przenikalność cieplną (jest to w dokumentacji techniczej lub projekcie domu), jest w stanie kilku sekund obliczyć ile paliwa powinno się spalić. Programy takie można wyposażyż w Urzędy Skarbowe i przy składaniu deklaracji rocznej tzw. PIT'u powinna być zwracana różnica, każdemu kto ogrzewa swój dom olejem opałowym lub gazem płynnym. Jakie to proste "wilk syty i owca cała", tylko gangi paliwowe z głodu umierają, lub szukają innego idiotyzmu, który pozwala robić przekręty. No i po co ten cały "aj waj".
Zdegustowany / .* / 2005-06-13 09:30
Aptekarstwo widnieje z tego tekstu! Kolejna bzdura! A "faktura" jak widać ma "u" otwarte!!!!!!! Radzę wrócić do podstawówki na ortografię i radzę przy okazji liznąć przynajmniej trochę podstaw fizyki!! Demokracja daje ludziom wolny wybór i wara od tego, co kto wybrał za źródło ogrzewania! Należy tylko łapać i karać oszustów! Dość już biurokracji!!
WŁASCICIELKA / .* / 2005-06-09 23:09
DU.. A JA MAM DOMEK ALE MNIE NIESTAĆ NA GAZ I KALORYFERY MAM SOBIE KOMINEK ZA... I PALĘ I PROSZĘ MI NIE UBLIŻAĆ!!!!!
miŚ / .* / 2005-06-07 16:12
Mój dobry człowieku! Są tacy przedsiębiorcy, którzy po tej podwyżce przestaną istnieć, bo w tej chwili ich koszty to w 40% olej. A jak akcyza wzrośnie o 1000%, to co się stanie? To nie tylko wille i dacze, piekni, młodzi i bogaci.
ekolog / .* / 2005-06-06 22:29
Fakturę pisze się przez u zwykłe. A Ty jak masz zamiar kredytować łupieżcę to Twoja wola. Ja w to nie wchodzę. Montuję piec na wszystko (PET-y są bardzo energetyczene i co najważniejsze bez akcyzy) i wio.
lianax / .* / 2005-06-06 12:24
Mam to w nosie czy wstrzymana czy też nie. Nie mam zamiaru więcej się denerwować i rozważać ile przyszły sezon grzewczy będzie mnie kosztował i czy to wytrzymam. Są jeszcze 3-4 miesiące czasu na obronę i właśnie zamówiłem wkład kominkowy z płaszczem wodnym. Co prawda jakieś 12 tysięcy w plecy ale już przy obecnych różnicach kosztów palenia drewnem i olejem to się zwróci po kilku latach, a podniesieniu akcyzy po okres zwrotu skróci się do dwóch lat. Szkoda nerwów i zdrowia. Jak chcą zedrzeć więcej to nie dostaną nic. Doradzam każdemu, kto ma możliwość techniczną i finansową zastąpić olej lub gaz płynny zrobić to teraz bez oglądania się na polityków. Ich łaska na pstrym koniu jeździ zatem to co dzisiaj zostało zablokowane jutro przy dźwiękach fanfar może stać się prawem. Nie dajmy się zaskoczyć złodziejom i załatwmy to systemowo likwidując stopniowo jako konsumenci rynek oleju i gazu. Za rok lub dwa gdy wpływy z akcyzy za olej i gaz będą spokojnie zmierzać do zera niech w ramach rekompensaty wystawią sobie na licytację Nenemana albo Gronickiego na Allegro. Może ktoś ich kupi celem wypchania. Olejmy to !!!!
jr-sts / .* / 2005-06-07 08:51
Jestem zainteresowana ofertą kominka z płaszczem wodnym.Czy mogę prosić o przekazanie namiarów na firmę na mail: jr_sts@o2.pl ? Z góry dziękuję. Pozdrawiam
Sulcia / .* / 2005-06-06 10:31
To jakaś schizofrenia .Przecież bez wiedzy Beli min.finansów nie podjął by się podwyżki .Bela o wszystkim wiedział, a teraz kreuje się na dobrego wójka ,który dobrotliwie i wyrozumiale wstrzymuje podwyżkę którą wcześniej pewnie inspirował.A wogóle Bela to ma cos pod czaszką nie wporządku.Ta jego ciągle zastroskana gęba mnie wkurza.
Danka / .* / 2005-06-06 20:10
Ciekawe, że kiedy podnoszą ceny na gaz ziemny to nikt larum nie podnosi, a nam na Śląsku dobrze dali popalić, najpierw zlikwidowali tani gaz koksowniczy, potem zmusili do ziemnego, bo taki czyściutki, a ceny sobie rosną bez żadnej kontroli. A przecież na Śląsku nie tylko górnicy mieszkają, czasem też ludzie pracujący w normalnych zawodach, kt.órzy muszą stare kwaterunkowe landary ogrzewać gazem, bo kiedyś podjęli się inwestycji, zlikwidowali piece, założyli etażowe. Nikt wtedy zwrrotów z ekologii nie dawał, nawet nie było takich wydziałów, tylko dział inwestycji. I co my, dzisiejsi emeryci mamy robić? Nosimy te cholerne pieniąze do gazowni, a ona je pożera i pożera. Tyle, że się człowiek wygada

Najnowsze wpisy