Forum Forum dla firmKadry

Podwyżka płacy minimalnej to duży koszt dla przedsiębiorcy

Podwyżka płacy minimalnej to duży koszt dla przedsiębiorcy

Wyświetlaj:
dramat / 37.109.106.* / 2013-06-13 15:46
Firmy stracą. Jezu! A komu oni te swoje produkty sprzedają, skoro nie chcą płacić swoim pracownikom?
Jaro-Aleks Cern / 46.204.71.* / 2013-06-13 14:39
Żeby płaca minimalna nie wpływała negatywnie na poziom zatrudnienia /bezrobocia, należy obniżyć ustawowo zobowiązania po stronie pracodawcy, aby nie wzrastały automatycznie z podniesieniem płacy minimalnej.
witti / 89.77.204.* / 2013-06-11 23:56
niby politycy robią pracownikom dobrze, a tak naprawdę likwidują w ten sposób miejsca pracy - bo w wielu firmach są wtedy zwolnienia, albo pracownik jest zmuszony szukania pracy w szarej strefie.
Niestety PO lubuje się w tym socjalistycznym wynalazku, bo jeśli chodzi o PR fajnie to brzmi - "podwyższyliśmy płacę minimalną - jest ok".
To weźcie tak przegłosujcie, że wzrost PKB wynosi 5% - przegłosujcie, zadekretujcie.
Tak to jest jak socjaliści dorwą się do władzy, opanowali Polskę i większość Europy i przez to mamy kryzys... który wraz z kryzysem wartości chrześcijańskich daje nam to co mamy dzisiaj w Europie - wielką smutę.
UPRośćmyTO / 94.72.102.* / 2013-06-13 11:57
Zauważ, że nawet na forum money.pl królują socjaliści. Narzekają na pracodawców, że mają dobrze, że wyzyskują. Dlaczego sami nie pozakładają firm ? Takie wieszanie psów na prywaciarzach powoduje, że zostają tylko tacy, po których to spływa jak po kaczce. Porządni w końcu dochodzą do wniosku, że nie ma sensu się użerać przy zerowym zysku i idą do pracy w administracji lub wyjeżdżają. Czy tak funkcjonujący kraj ma jakiekolwiek szanse?
Adam222 / 77.88.138.* / 2013-06-13 12:16
To wyżyj cwaniaczku za minimalną pensję. Kup sobie jeszcze mieszkanie i samochód.

Płaca minimalna w UNI jest 4 razy wyższa. Precz z wyzyskiem.
H Szatkowski / 2013-06-13 12:24
Nie chodzi o cwaniactwo, ale o realną wartość pracy obecnie w kraju, wynikającą również z popytu na pracę. Zaznaczmy, że dotyczy przecież prac najprostszych.

I zaraz posypią się gromy, ale- nigdzie nie jest powiedziane, że jak komuś brakuje, to nie powinien dorabiać albo zmienić pracy.

Płaca minimalna to nie żołd/ uposażenie policjanta.
UPRośćmyTO / 94.72.102.* / 2013-06-13 12:24
No to wypad do UNI, kolejny rozsądny inaczej.
. Nie jestem cwaniaczkiem tylko pokazuję jak jest. Ty potwierdzasz moją diagnozę. Wyzysk jest. Ze strony lewicowego rządu, który już zaczyna ujawniać jak blisko mu do SLD.
JAK713 / 46.238.214.* / 2013-06-11 23:55
FIRMY STRACA.. JA P*******. PUNKTEM WYJSCIA JEST JAK WYZYC ZA 1500-1600 ZŁ BRUTTO? TO JEST PYTANIE KLUCZ? A JA PRACODAWCA JESTEM ALE RESZTKI ROZUMU MAM.
zimi33 / 85.112.214.* / 2013-06-11 22:49
Polacy więcej zarobia,,A ile tracimy płacąc z budżetu pensje 5 tyś i więcej zamiast 2,5 tyś ,My Polacy dopłacamy talim osobom kilka tysięcy zł i tracimy setki milionów zł za bezprawne pensje.
ares85 / 2013-06-11 22:45
No dobrze zwolniłeś 8 osób. A nie mógł Pan ich zatrudnić na umowę o dzieło albo inną formę. Jest wiele możliwości. Ale fakt zarobki jakie są teraz w Polsce nie gwarantują minimum socjalnego w UE. Hm ceny jak w Unii płace poniżej inflacji. Już dawno inflacja zeżarła pensje i nie wiem o co wielkie halo - emerytom wyrównują to czemu i pracownikowi nie mają wyrównać. Hm jak emeryt otrzymał waloryzacje na poziomie 5 - 6 %. To te 80 zł to marna podwyżka na poziomie 4,76% odjąć od tego inflację 1,1% wychodzi 3,66% - bo przez ten rok pieniądz straci na wartości. Czyli za jakieś 30 - 40 lat - przyszły emeryt będzie miał tyle w kieszeni co przysłowiowy bezdomny. 50 % siły nabywczej co teraz. Heh wyżyjcie za ok 1300 zł netto na miesiąc. jak znajdę takiego bogatego co za tyle wyżyje to dam mu puchar z Joblem :)
longjohn / 79.184.95.* / 2013-06-11 22:03
zapłaci? Chyba Bóg Was opuścił... zwolniłem 8 osób, mam tylko umowę zlecenia[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]
Starczy!
jan-ru / 95.49.195.* / 2013-06-12 00:16
Zwolniłeś bo nie masz dla nich roboty [...] przedsiębiorco z bożej łaski.Co ty za firmę prowadzisz że nie potrafisz dobrze zapłacić pracownikowi za wykonaną prace,chyba ręcznie strugacie zapałki lub głupa a z tego kasy nie będzie. Pamiętaj umowa -zlecenie to okradanie pracownika z niskich pobudek finansowych i mniemania że wszystko co w firmie to twoje i tu się grubo mylisz.Artykuł powyżej też przynosi same bzdury .Jak to pracodawca dopłaci do pracownika?To co ma go oprawionego w ramce i tylko do niego dokłada,może zostanie zmuszony do zapłacenie większej kwoty za wykonaną pracę która i tak przynosi mu niezły dochód a minimalna jest tylko pretekstem do płacenia jak najmniej bez względu na zysk z pracownika.Błędem ze strony tworzących prawo było ustalenie na początku tak niskiej minimalnej płacy bo dziś byś zatrudniał pracowników nornie i nie marudził. [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]
śmieciowy emeryt / 95.48.138.* / 2013-06-12 03:39
Emeryci dostali tylko 4%,czyli pi razy drzwi tyle co inflacja,czyli faktycznie NIE DOSTALI NIC.Płaca minimalna musi być określona ustawowo,bo inaczej to krwiopijcy i wyzyskiwacze płaciliby 1zł/godz..Już i tak kombinują żeby zatrudniać wszystkich bez prawa do urlopu i chorobowego czyli na umowę zlecenie,a właściwie na dwie umowy i składki odprowadzają od tej na niższe kwoty i państwo na to pozwala???!!! Porozmawiajcie z ludźmi którzy pracują po 24godz za 3-4 zł na godz(ochrona) i najlepiej jak by mieli zaświadczenie o niepełnosprawności to pracodawca wyrwie jeszcze kasę z PFRON-u.Podniesienie płacy minimalnej to też żadna łaska-jest coś takiego jak inflacja.Skandalem jest wysokość tej płacy w stosunku do zarobków różnych prezesów i dyrektorów,których na stanowiska powsadzali wujkowie czy kolesie partyjni i to tam powinno się szukać oszczędności.

Najnowsze wpisy