Forum Forum dla firmKsięgowość

Podwyżka VAT już prawie pewna. Czeka tylko na prezydenta

Podwyżka VAT już prawie pewna. Czeka tylko na prezydenta

Wyświetlaj:
Ekspertka / 2010-11-22 15:48
Jeśli ktoś chce handlować 1 stycznia 2011 roku to kasa fiskalna musi mieć nowe stawki podatkowe. Oznacza to, de facto zamknięcie DG aby przestawić oprogramowanie.

Fiskusa nie będzie obchodziło, że mało czasu było. Jeśli wykryje nieprawidłowość to będzie problem - postępowanie skarbowe jak w banku.
pas1 / 86.63.139.* / 2010-11-18 21:30
No, ale powiedźcie co ze sprzedażą w styczniu? Przecież nikt nie zmieni programów do fakturowania 2 stycznia... Pracuje u kogoś w firmie i prowadzę jeszcze swoją działalność (ja poświecę parę dni i wprowadzę do nowego programu wszystkie pozycje-oczywiście muszę go jeszcze kupić, bo nie mam rozszerzenia na 23%VAT), ale w drugiej pracy przyjmuje zaliczki na sprzedaż towaru - który jest odwlekany w czasie przez klienta. Zaliczki przyjmuje na podstawie zamówienia, gdzie cena końcowa brutto jest na 22%VAT-u. A tu od stycznia klient ma zapłacić więcej i co będę musiał oddać kilkadziesiąt tysięcy zaliczek, bo klient płaci zaliczkę, żeby mieć pewność ceny... na marży nie za bardzo możemy zejść, bo nie ma z czego. No chyba, że rząd dołoży do interesu - w co wątpię, bo wolą żeby im dokładać.
11223344 / 95.48.169.* / 2010-11-19 09:11
zaliczki w przepisach przejściowych są po staremu, czyli jeśli wystawisz zaliczkę na 22% w grudniu to ta część jest na 22% , ale niewpłacona kwota reszty faktury wystawionej w styczniu będzie na 23%. A w uwagach już teraz wpisuj że po nowym roku reszta faktury bedzie wystawiona z obowiązującym VATem po 1.01.2011
Zwykły_człek / 79.186.7.* / 2010-11-18 19:57
Jak czytam te brednie poniżej to wcale się nie dziwię że ten kraj taki biedny. Ten oszołomowaty i michacel2 są chyba na wiecznym dopingu propagandy PIS-owej i nie wiedzą co mówią. Widać to po chociażby po pisowni, nie mówiąc już o języku.
michacel2 / 2010-11-18 19:00 / Tysiącznik na forum
Brawo oszolomowaty wyjales mnie to z ust a ja martwilem sie, jak te POkretne klamstwa POpapranych POpsujów i króla kaczora Donalda z emiratu katar dwa-zielona wyspa szczescie ale wylacznie dla POpulistów i jedynie media maja wstep, zeby POchwalic a rozwine tak:
Kto POdzielil i nadal dzieli nasz naród!
Nadszedl czas na zmiany czyli Change – Time, czego zyczy sobie od dawna cierpliwy naród, bo przeciez nie można ciagle obwiniac nieudolność kryzysem, którego ci sami POpolitycy się wypierali, który to kryzys nie trwal przez cale 3 lata rzadu, tylko mamy od zaledwie roku. Nic dziwnego, ze podzial w narodzie sie poglebia a wrogość i nienawiść wzmaga, to wlasnie glówna docelowa strategia PO, jedynie w tym Tusk upatruje jedyna szanse utrzymania władzy lub przetrwania, chocby do nastepnych wyborów za rok z nadzieja wygrania dla rozdrapania czy wyskrobania resztek polskości, bo stworzyl rzad Pozorów i wizerunkowy. W podsumowaniu 3 lat rzadu oczywiście znowu propagandowo mówi się a raczej dalej wyolbrzymia nieistotne sukcesiki a zataja niepowodzenia oraz kleski. Zmarnowane trzy lata straconych zludzen i nadziei nierządu, chaosu i niszczenia, zaniechan, wojen polsko-polskich, letargu gospodarczego, wytworzenie gigantycznego długu publicznego czy niebywale pomniejszanej dziurze budżetowej a wreszcie niespełnionych obietnic przemilczenie, stosując wyłącznie propagande sukcesu. Wladza doszla do wniosku, ze lepiej i bezpieczniej politycznie zajmowac sie teraz opozycyjnym PiS-em a calkowicie zaniechac rzadzeniu, niz rzadzic lub zajmowac się uczciwie rozwojem gospodarczym kraju, budowac drogi, koleje, rozwijac regiony czy wreszcie naprawde uzdrowic sluzbe zdrowia, zapobiegac bezrobociu czy wreszcie zwalczac biede. Przyklady tego mamy codziennie na bierzaco w TV czy prasie, zwlaszcza nadgorliwa niczym organ rzadowy GW. Media - zamiast wspólnie z opozycja pilnowac i patrzec rządzącym na rece oraz zajmowac się krytyka wszelkich zlych czy szkodliwych jej decyzji, kuriozalnie media wyreczaja sluzalczo nadgorliwie wladze a przy tym zaciekle nawet przyłączając do koalicji, jako trzecia wladza w zwalczaniu i oczernianiu opozycji, niestety posuwając się coraz czesciej do cynicznego zakłamywania rzeczywistości i szydzenia z polityków opozycji, glównie z PiS. W wiadomościach czy serwisach dnia, które donosza wylacznie o sukcesach rzadu czy Tuska, wychwalajac za wdrazanie martwych i malo istotnych, jednak nierzadko niezgodnych z konstytucja czy bezprawnie ustawowe buble prawne, nazywając zawsze priorytetowymi ustawami, jakby obywatele na to tylko czekali. Miotanie sie w chaosie głosząc sukcesy - raz to chodzi o niby ustawe antyhazardowa, kastrowaniu pedofili, zakaz dopalaczy czy teraz totalny zakaz palenia papierosów czy nawet te niefortunne orliki, co ma się nijak do rzadzenia krajem czy obiecanym tylko rozwojem kraju oraz poprawianiem standardu zycia obywateli. Kiedy Michnik w nagrode przez klamliwe dorabianie geby PiS-owi a zwlaszcza Jaroslawowi po smierci Lecha dekorowany jest tez za wspieranie kampani PO glównie przez niby kreatora GW, jako „budka suflera PO”. To Tusk z Komorowskim przeciez musza sie jakos Adamowi zrewanżować a jakze się publicznie przy tym smacznie calowali. Dodam, ze teraz przed nastepnymi wyborami samorzadowymi w pelni kampani wpisuje sie ta niby bezstronna i obiektywna apolityczna bezstronna GW, o aferach Tuska rzadu czy PO lub podstepnej likwidacji stoczni z katarem Grada i wszystkie sprawy mogące zaszkodzic rzadzoncym wcale specjalnie nie rozpisywala ani nie wzmiankowala, bo to cenzuralnie uznawano, jak za PZPR tematem TABU! Teraz im przyświecają inne górnolotne cele oraz wytyczone nowe wagi państwowej zadania spekulanta manipulatora GW. Stosuje się już oprócz pióra brutalnie dołożone palki i juz nie tylko klamliwymi tekstami karmi sie naród ale nawet wysylaja na ulice stolicy w Swieto Niepodleglosci 11.listopada sfore swoich wasali i giermków uzbrojonych po zeby, zeby zaklócali pochód manifestacjami i protestami z perfidnymi haslami na transparentach i przeklętymi ordynarnymi okrzykami czy wrecz bojówkowe zachowania z rozbojem napadem i bijatykami. Ciagle sprzyjajace rzadzacym media trabia, ze faszyści, zamiast narodowcy bija sie z rozwczieczonymi lewacko-gejowskimi antydemonstrantami z wielokrotnie przepraszającym gejem Robertem Biedroniem wlasnie ojca dyrektora RM i TRWAM zatrzymanym i aresztowanym na barykadach przez policje na czele jest perfidnie chore i wredne, bo akurat bylo na odwrót, bo z napadniętych ofiar robi sie sprawców zajsc, jak zwykle POpulistycznie. Na domiar zlego, żeby było weselej wlasnie w tym samym czasie w salonach Belwederu w świetle jupiterów i kamer TV ten niby bezstronny spekulant antypisowski bojownik POplecznik Platformy Adam Michnik otrzymuje Order Orla Białego, nawet wbrew i kosztem ustapienia Rady Kapituly Orla Białego od jakze smiesznie uradowanego, wdziecznego, wspaniałomyslnego prezydenta, nawet dziecko wie i od dawna niemal wszystkim wiadomo dlaczeg
alonzoo / 83.25.139.* / 2010-11-18 18:59
Szukaja kasy a miliony urzewdniczych nierobow biorą 13-ki
ale pies sam sobie ogona nie bedzie odgryzal
lepiej vat podniesc niech maja nawet 25%
Oszołomowaty / 83.14.48.* / 2010-11-18 13:03
Nocnik Komórkowski. wstawiony przez POmedia na stanowsiko prezydenta Tuskolandii to i podywżkę VAT do 30 ? nawet podpisze. Niech tylko niedojad Tuskjowa palecem skinie i gotowe ..
A tutaj o dokonaniach PO przez 3 lata PRrządów i dorzynania watach:
"...Każdy dzień mnie zaskakuje, niby w Polsce wszystko jest stałe, nawet monotonne, ale mnie każdy dzień zaskakuje. I to jak zaskakuje! Pozytywnie! Jakże pozytywnie zaskoczył mnie premier Tusk. Na podsumowanie trzech lat rządów spodziewałem się wielkiego parawanu, jakiś sztucznych ogni, albo chociaż panią minister Piterę tańczącą z anakondą, tudzież niezawodnego ministra Boni połykającego miecze. Podejrzewałem, że 5 znanych aktorów, ze dwie popowe wokalistki i młodzież, która jest nieodzowna zbuduje jakiś łańcuch dobrej woli przeciw wiosce i faszyzmowi. Tymczasem podsumowanie 3 lat rządów Donalda Tuska było kompletną klapą w tej dyscyplinie, którą ten rząd opanował po mistrzowsku. Kto nie widział nie uwierzy, ale sukcesy swojego rządu Donald Tusk przedstawił na fotografiach. Setki fotografii koparek, łopat, taśm fosforyzujących, taką wystawę zrobił. Potem powiedział, że proszę bardzo, jednak się da, jest nowoczesna Polska – jak z obrazka. Zatem kto by chciał sobie zobaczyć nowoczesną Polskę niech nie marudzi, tylko przyjedzie do Warszawy na wystawę zdjęć. Następnie Donald Tusk wymienił kolejne sukcesy: Orliki i Ogródki Jordanowskie, które powstaną, fotografii nie było. No i w zasadzie wszystko co pan premier mówił o poważnych sukcesach, dalej to już pan Donald żartował. Mówił, że był w dziesiątkach szpitali, a tam zadowoleni pacjenci nie dają łapówek zadowolonym lekarzom, ponieważ pacjenci, to dobrze zarabiający nauczyciele, a lekarze właśnie powrócili z Wysp. Zdjęć z tych radosnych scen nie było, sukces też jakoś dziwnie został wyjaśniony, bo jak wiadomo żadnej reformy służby zdrowia dotąd nie było, o czym pan Tusk sam wspomniał ganiąc za brak reform opozycję. Tym oto przykładem w sposób namacalny premier pokazał, że bez reform zreformował, że jest lepszy od Kazimierza Pawlaka, nawet nie potupał na radio, a szpitale się poładowały.

W kolejnym dowcipie premier wspomniał o zawodowej armii, nie było zdjęć, znów nie było zdjęć i ani słowa o specpułku, ani słowa o wypowiedziach generałów i żołnierzy opowiadających jak się w polskim zawodowym wojsku załatwia za masło licencje. No i wreszcie przyszedł czas na dwa wielkie sukcesy i tu niewątpliwie sukcesy miały miejsce. Wielkim sukcesem okazało się to, że rząd nie dał się nabrać na spisek światowy, pod tytułem szczepionki na świńskie kichanie. Taki sukces może sobie przypisać Rysiek z Limanowej, Kazimiera z Prochowic i pan Heniek z Trzebnicy, wszyscy na różnych forach pisali identyczne zdania, że w ten kant złodziejskich korporacji nawet dziecko nie uwierzy. Niemniej brawa, za czujność. Drugim wielkim sukcesem okazałą się ustawa antydopalczowa, coś ze dwa zdania powiedział Tusk o tym spektaklu, przepraszam spektakularnym przedsięwzięciu. Na koniec dodał, że nauczyciele dostali po 120 złotych i teraz mają już całe 1400, do szkoły poszły sześciolatki i nikt nie wie co z nimi robić, no i wszystko.

A nie, nie żartuję? Słucham? Jak premier rozciągnął taki występ na 3 godziny? Eeee, nie. Nie było żadnego bicia rekordów, obiecywał owszem 3 godziny z hakiem, ale już sukcesy podsumował w pół godziny. Poważnie, żadnego koloryzowania, pół godzin takiej luźnej gatki szmatki i zaproszenie na wystawę w Warszawie, gdzie na fotografiach można zobaczyć nowocześnie rozkopaną Polskę. Każdy dzień mnie zaskakuje, każdy dzień spędzony w Polsce. Tego co tu napisałem powyżej, nie da się tak po prostu rozumem ogarnąć. Osłabia zjawisko, naprawdę już nawet ani się nie chce wyć, ani śmiechem traktować. Normalna niemoc, po tym co zobaczyłem oklapłem, padłem jak śnięty śledź i już nic mi się nie che. Z takiego samego złożenie wyszła opozycja. Obawiam się, że w relację z konferencji Tuska, no i jeszcze Pawlak powiedział przez 12 minut z 34 zdania, wielu mi nie uwierzy, ale jak powiem, że w odpowiedzi nie było i dziś NIE BĘDZIE, żadnej konferencji największej opozycyjnej partii… No, powiedziałem… I co? Halo! Jest tam kto?! Tego się spodziewałem, nie ma już w tym kraju nikogo, komu by się chciało cokolwiek. Tuskowi nie chce się już nawet propagandy uprawiać, ot takie zwykłe, leniwe odwalenie fuchy. Kaczyński woli skopać butami, swoją żoliborską inteligencją i przedwojenną kindersztubą, dwie baby, bo już nawet nie kobiety, niż mierzyć się z silniejszym politycznym wrogiem.

Elektorat, bo nie myślący ludzie, ma to wszystko w dupie, chyba najbardziej ze wszystkich. Głosuje się według dowcipów i karykatur, podnieca się wizytą Macierewicza w USA i kolejnymi zamachami na Stefana Niesiołowskiego. Elektorat bardziej interesuje się tym, czy Tusk trafi Kaczyńskiego w jaja, a Kaczyński Tuskowi podbije wyłupiaste ryże oczy, niż tym co sześcioletnie dzieci elektoratu robią w szkołach, nie przystosowanych na takie wizyty. Jak
Oszołomowaty / 83.14.48.* / 2010-11-18 13:09
"...Elektorat, bo nie myślący ludzie, ma to wszystko w dupie, chyba najbardziej ze wszystkich. Głosuje się według dowcipów i karykatur, podnieca się wizytą Macierewicza w USA i kolejnymi zamachami na Stefana Niesiołowskiego. Elektorat bardziej interesuje się tym, czy Tusk trafi Kaczyńskiego w jaja, a Kaczyński Tuskowi podbije wyłupiaste ryże oczy, niż tym co sześcioletnie dzieci elektoratu robią w szkołach, nie przystosowanych na takie wizyty. Jak 70 letni dziadkowie dogorywają w kolejkach na operację woreczka żółciowego, że o zaćmie nie wspomnę. Jak codziennie na polskich drogach z fotografii i umów stuletnich, pokotem kładą się trupy, wśród atrap radarów i znikających „Czarnych punktów”. Nikomu już nic się nie chce, władzy rządzić, opozycji krytykować, elektoratowi oczekiwać. Nie wiem może to jakaś jesienna deprecha, może wszyscy byliśmy za krótko w wojsku, albo jakiś komar adidasa sprzedał nam. Tylko nikt nie ma doła! Jakoś nikt nie ma doła. Wszyscy są szczęśliwi. Tej władzy co najmniej nie opada i jest rada. Przy takiej nędznej władzy opozycji spada, ale opozycja ma to gdzieś, nie martwi się, za chwile będzie jedynym patriotycznym podziemiem. Elektorat nie tylko się nie martwi, ale doskonale się bawi udowadniając sobie kto jest z kultury urbanizacji, a kto strzechą przykryty. W związku z tym i ja mam w dupie, p….ę, pierwszy raz nie będę się wyłamywał. Tak jak mi się chciało tak se napisałem i tak zostanie, albo i nie zostanie przeczytane.

PS Aaaaaa…., byłbym zapomniał. Dziennikarze też mają w dupie, te pytania na konferencji przypominały mi jako żywo kotylionową wizytę pana gajowego w przedszkolu. Poziom, nawet poniżej nędznego standardu..."
Od Matki Kurki ...
A na dodatke o osiagnieciach POwskiego rządu tutaj:
http://markd.pl/afery-po/
j72 / 77.113.31.* / 2010-11-18 18:09
a to juz rozumie skad wiales swoj Nick...
a reszta wypowiedzi kontynuuje tylko potwierdzenie rzadów nienawisci PiSiorków niestety.. bravo, juz lepiej sie odkrywac nie da..
Oszołomowaty / 89.229.77.* / 2010-11-25 21:19
Zadzwoń sobie do szkiełka kontaktowego i wyżal tam się ...
dosc kaczora, chcemy komora / 149.156.124.* / 2010-11-18 11:26
przecie nie byndzie blokował reform, co nie?
MjakMiłość / 79.188.238.* / 2010-11-18 12:41
podwyżki podatków na Zielonej Wyspie ?
przeciez tu wszyscy europejczycy chcieli przenieść swoje biznesy !

..a jak mało będzie to nas kosztować , dzięki wspaniałomyślności tuskowej gawiedzi.
I dobrze, że tan gaz zakontraktowali dla nas na dziesieciolecia, najdroższy gaz na świecie, w końcu nas na to stać, z rodowodem Zielonej Wyspy
michacel2 / 2010-11-18 19:07 / Tysiącznik na forum
Owszem MijakMilosc ale POminales najwazniejsze. Otóz teraz to grzychy nienamacalne z dwóch wzgledów, bo wladza pilnuje z mediami ukratkiem wyzbyla sie kontroli a media tworza jej atrape i barykade. Po drugie zorientuja sie dopiero nasze dzieci, kiedy dorosna i beda podnosic larum a najgorzej wyjda wnuczki, bo bidaki sie nie wyplaca za te dlugi a teraz ofe i zus bedzie ogolocony. Nasze dzieci i wnuczki beda nas opluwac, bo rzad bedzie inny a winni panowie na zielonej wyspie beda sie opalac w Katarze.
XDE / 88.156.187.* / 2010-11-18 11:07
Niejaki Bronisław K. dostał już niezbędne wytyczne od Donalda T. i ręka mu przy podpisywaniu nie ma prawa drgnąć. Rozkaz to rozkaz.
Elektro Devil / 2010-11-18 10:23 / Tysiącznik na forum
zaczerpnięte z ciekawego bloga:
http://plutecki.net
"
Małe firmy nigdy nie protestują

Z tego względu można podnosić podatki, zmieniać przepisy, wprowadzać irracjonalne regulacje. Mały przedsiębiorca i tak zapłaci. Jak nie będzie miał z czego to zacznie pracować więcej - już nie 50-60 godzin w tygodniu tylko 60-70. Ewentualnie weźmie do pomocy syna, który będzie cośtam robił po szkole.

Dlaczego tak jest, dlaczego małe firmy nie protestują?

Wracając do wyborów. Po co walczyć o takich zagonionych, nieprotestujących, nie robiących szumu? Przecież i tak zapłacą podatki, za które utrzymają się _ważniejsze_ grupy społeczne jak nauczyciele, policjanci, górnicy, rolnicy, lekarze, prokuratorzy itd.

Czy znacie inną grupę społeczną, która ma jednocześnie tak duża odpowiedzialność za pracę, której się podejmuje i jednocześnie tak niewielkie przywileje?
"
j72 / 77.113.31.* / 2010-11-18 18:29
rzeczowa wypowiedz, ale nie do konca realna - male firmy zaplaca, bo to podatek dodany, ktory nastepna firma odliczy, jedynie zaplaci za niego ostatnia osoba czyli albo klient albo samo panstwo np na zamowieniach publicznych..

nie jestem za podnoszeniem podatkow, bo to powieksza tylko szara strefe, rozumie ze w trudnych sytuacjach kryzysu potrzebne sa dodatkowe pieniadze, ale wprowadzenie podwyzek tez kosztuje i to pochlonie czesc pieniedzy z podwyzki, wiec zakladane przychody nie beda az tak skuteczne jak by sie wydawalo.. powinni to brac pod uwage..
Bo jakby mialo byc lepiej to ten 1% nikogo nie zbawi.. ale wolalbym jednak mniej placic zamiast wiecej, co napewno napedza gospodarke w przeciwienstwie do podwyzek..
lepiej powinni sie zajac uprzywilejowanymi grupami spolecznymi ale jak dotad nikomu sie to nie udalo, bo wszyscy tylko o tym mowia ale wszyscy sie tego boja.. tak tak madrujacy PiSki także ;)
dgen / 2010-11-18 09:35 / Tysiącznik na forum
bronisław kotylion komorowski nie podpisze , jak już wielokrotnie deklarował, żadnej ustawy "uderzającej w najbiedniejszych"
EURO STUDENT / 2010-11-18 10:27
on to powiedział dla wyższego słupka poparcia w sondażu.
EURO STUDENT / 2010-11-18 07:10
Komorowski nie jest SUWERENNY więc podpisze nawet nie czytając nagłówka dokumentu, który otrzyma od Tuska.

VAT przesądzony.

Dziękujemy PO
Markor / 46.112.11.* / 2010-11-18 08:24
Kaczyński też nie był suwerenny, gdy rządziło PiS
wykształcony warszawiak / 95.49.66.* / 2010-11-18 10:11
Może i tak, ale na pewno nie przyczyniłby się do podwyżek. Sp. Lech Kaczyński był bardziej samodzielny niż P.Komorowski, zarówno w polityce wewnętrznej i zagranicznej. Co niejednokrotnie pokazał, bo czy któryś z polityków europejskich pofatygował się do Gruzji w czasie konfliktu?
Komorowski jest wstanie tylko ładnie się uśmiechać, sprzyjać salonowi i prowadzić politykę na niby.
pablo55 / 82.210.184.* / 2010-11-18 10:36
Lech Kaczyński był takj samodzielny, że nawet przed wyjściem do toalety pytał swojego braciszka o zgodę, a po wyjściu meldował o odniesionym sukcesie.
michacel2 / 2010-11-18 19:13 / Tysiącznik na forum
Nierozgarniety pablo nie pisuj o historii, która i tak zaklamujesz, tylko skup sie w kiblu na bucu Komorowskim i ryzym kaczorze Donaldzie z jego obiecanymi cudami, które czynia z niego nie cudotwórce lecz cudaka POkraka to nowy typ POntozaura, które mialy wyginac ale spelnil tylko czesciowo ta zapowiedz, bo Jarek wprawdzie tez byl na liscie na feralny lot do Smolenska ale nie polecial, wiec wszystkie dinozaury nie udalo sie dorznac z wataha!
j72 / 77.113.31.* / 2010-11-18 18:14
Ciekawe czy dostal pozwolenie czy rozkaz lądowania od brata...
kade / 89.25.186.* / 2010-11-18 15:24
pewnie wydaje Ci sie, że jestyś zabawny... a tak naprawdę jesteś żałosnym zakompleskionym trollem pablo55 :/
j72 / 77.113.31.* / 2010-11-18 18:16
żenujaca odpowiedz jak caly PiS ktory sie rozsypie zachwile jak (wyimaginowany) domek z kart...

Najnowsze wpisy