Forum Polityka, aktualnościKraj

Podwyżki nie tylko dla lekarzy

Podwyżki nie tylko dla lekarzy

Money.pl / 2008-01-08 15:27
Komentarze do wiadomości: Podwyżki nie tylko dla lekarzy.
Wyświetlaj:
mechanizm finansowy / 2008-01-24 12:00 / Bywalec forum
Herr Tuske powinien pomyśleć: tylko i wyłącznie URYNKOWIENIE może uratować ten chory system ochrony zdrowia!
Bardzo się służba zdrowia zawiodła na nim. Mam nadzieję, że przez te oszukaństwa już nigdy nie wygra żadnych wyborów!
MSP 7 / 2008-01-08 17:41 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ochrona zdrowia de facto utrzymywana jest z podatków.
Każde żądanie wzrostu skladki zdrowotnej może spowodować "odebranie" zarobionych pieniędzy przez pozostałych. Grupa ludzi utrzymujaca się z podatków i żądająca wzrostu tego podatku (7.75% jest w ramach podatku 19% i 1,25% obecnie pokrywana przez pracowników i przedsiębiorców) może spowodować zmniejszenie pensji pozostałych - tego prawie nikt pozostałym nie sygnalizuje. W ramach posiadanych srodków należy szukać rozwiązań - a jest z pewnością dużo do zrobienia - przede wszystkim tam gdzie są długi - powinni byc sprawni zarządzający............
acomitam / 83.25.137.* / 2008-01-08 15:27
Rozwiązania sytemowe to my już znamy: podwyższanie co roku składki zdrowotnej aż do 13% (bodaj 6,5% PKB), przy jednoczesnym zachowaniu status quo. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że zmianami w służbie zdrowia zajmują się ludzie, których umysły kształtowały się jeszcze w PRL-u i którzy przez to nawet nie wybrażają sobie, że służba zdrowia mogłaby nie być państwowa, albo że ktoś mógłby decydować, czy chce na nią płacić czy nie. Brak wybraźni, intelektualny archaizm połączony z brakiem odwagi to cechy wyróżniajace wszystkich macherów od reformy naszego systemu opieki zdrowotnej, którym przyszło mierzyć się tym problemem po 1989 roku. Nawet rozwiązania które miały unaocznić wszystkim, że za opiekę medyczną się płaci ugrzęzły gdzieś na socjalistycznej mieliźnie i nigdy nie przyniosły spodziewanych efektów. No ale ostatecznie najważniejsze żeby zwyciężał socjalizm, no i żeby ludzie bez udziału państwa nawet nie mogli puścić bąka.
rozgoryczona / 87.105.100.* / 2008-01-22 16:07
pracuję w szpitalu jestem rejestratorką usług medycznych mam wyższe wykształcenie kilka lat walczyłam z pakietem teraz zostaje wprowadzony nowy program na szkolenie nie mamy szans na dobry program ze względów finansowych też nie będzie znowu walka, ale żeby lekarze i pielęgniarki otrzymały swoje podwyżki ktoś musi podjąć walkę z tym programem, ale dlaczego mam to być ja za około 11000 zł pensji, niech zlecą rozliczanie tych świadczeń firmie zobaczą jak się cenią usługodawcy.... Bez takich pracowników jak my nie dostalibyście pieniędzy.
anakha / 2008-01-22 17:14 / Bywalec forum
Z pensja okolo 11000 zł jestes rozgoryczona ???
Za taka pensje moge prowadzic nawet rejestr zlych uczynkow w piekle ;-)
rozgoryczona / 78.8.18.* / 2008-01-22 22:15
przepraszam z tego rozgoryczenia wskoczyło mi jedno 0 za dużo około 1100 zł, 11 000 zł to nawet nasz dyrektor nie zarabia, ale co tam tacy pracownicy jak my i tak nie znajdą zrozumienia. Za chwilę ktoś odpowie, że nawet na komputerze pisać nie potrafię, wyjaśnienie potrafię tylko, że mam otrzymany w prezencie 8 letni złom, który sie okropnie zamula przymierzałam się do nowego, ale dalej pozostanie w kwestii marzeń pozdrawiam źle zarabiających pracowników piekła.
W dalszym ciągu rozgoryczona

Najnowsze wpisy