Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Podwyżki w służbach mundurowych. Będzie protest?

Podwyżki w służbach mundurowych. Będzie protest?

Wyświetlaj:
jam tu / 192.162.48.* / 2012-01-06 00:40
A gdzie jest INSPEKCJA TRANSPORTU DROGOWEGO,SŁUŻBA CELNA,LISTONOSZE,KOMINIARZE itp.?To też mundurówka przecież. Za komuny na drogach operowała policja i gospodarka samochodowa dziś mało kto wyliczy wszystkie uprawnione do tego służby. I co mamy lepiej? Nie jesteśmy państwem policyjnym?
K-SW / 195.117.22.* / 2011-12-15 13:58
Szanowny Panie ,pracuję w więzieniu które pęka w szwach ,około 1000 skazanych. Codziennie mam odczynienia z mordercami ,gwałcicielami ,złodziejami i wszelkiego rodzaju patologią.
Kibole -dresy i zorganizowane grupy przestępcze. Wielu młodych silnych mężczyzn ,agresywnych i niebezpiecznych. Wyobraź sobie "obsługę" tego motłochu przez funkcjonariusza mającego 65lat. Kim jestem dla Ciebie ? Wiem ! "Klawiszem nierobem" Kim jestem dla osadzonego? "Gadem". Co się mówi w mediach o tej pracy ? Co przeciętny Polak wie o więzieniu ? NIC Więzienia się zmieniły! To nie są jak za komuny placówki do izolowania z powodów politycznych. Izolujemy od dawna W ZDECYDOWANEJ WIĘKSZOŚCI BARDZO ZŁYCH LUDZI. Większość społeczeństwa nie wie jaka to praca. Nikt tu nie chce pracować ! Ponadto oczekiwania od funkcjonariusza są duże ,nie wielu młodych ludzi posiada predyspozycję, więzienie to nie przedszkole i funkcjonariusz nie może zarabiać tyle co przedszkolanka a bywa że zarabia mniej.
Nieskazitelna opinia , nie karalność ,zakaz przynależności do partii politycznych itd. Zastanów się co piszesz !
998 / 83.2.186.* / 2011-12-13 14:58
no tak o nas strażakach zapomniano, a przeciecz jesteśmy od wszystkiego ,i do wszystkiego wzywani
Stary wiarus / 84.10.38.* / 2011-12-12 17:55
Zupełnie nie potrzebnie wojsko daje się wmanewrować do wspólnego systemu emerytalnego z policją, strażakami i innymi służbami , które mundurowymi są tylko z nazwy. Wojsko to jest wojsko, ma inne zadania inną specyfikę i wymaga innych ludzi. Dobrych żołnierzy kształci się i wychowuje latami, zwykle są emocjonalnie związani z państwem i systemem władzy przez całe swoje życie. Tego nie można powiedzieć o policjantach , którzy najchętniej po 15 latach poszliby do firm ochraniarskich , dedektywistycznych i mieli gdzieś dawną służbę. Od żołnierzy wymaga się etosu służby i życia codziennego. Wydaje się ,że tego dzisiejsi ministrowie a i sam premier zupełnie nie rozumieją. Najwyższy czas nadrobić te braki.
polska_to_dziki_kraj / 193.109.225.* / 2011-12-12 14:48
jak im nie pasuje to niech się zwolnią na jedno miejsce jest 2-3 chętnych, młodszych i lepiej wykształconych

tak wiec:
MUNDUROWI ZAPRASZAMY DO CYWILA, CZEKA TU MNÓSTWO OFERT PRACY ZA 1400 NETTO I MOŻNE NAWET UMOWĘ O PRACĘ DOSTANIECIE NA 6 MIESIĘCY
ktosiu / 46.113.65.* / 2011-12-12 17:53
Osoba która nie ma pojęcia o pracy w służbach mundurowych !!! A jak zarabiasz 1400 to przyjdź do służby- na co czekasz. A jak się nie dostałeś to jesteś typowym nieudacznikiem którego bardzo to boli.
tak wiec:
MUNDUROWI ZAPRASZAMY DO CYWILA, CZEKA TU MNÓSTWO OFERT PRACY ZA
1400 NETTO I MOŻNE NAWET UMOWĘ O PRACĘ DOSTANIECIE NA 6 MIESIĘCY
polska_to_dziki_kraj / 193.109.225.* / 2011-12-12 14:44
a niech się zwalniają, na jedno miejsce jest 2-3 chętnych, najczęsciej młodszych i lepie jwykształconych.

jak mundurowym źle to zapraszamy do cywila, niech zobaczą jaki to miód pracować za 1400 netto na umowę na 6 miesięcy
Pat7 / 195.47.227.* / 2011-12-12 14:14
A niech se protestuja, poprotestuja i se pojda do domu, beda mieli co przezywac przy kielichu
wolny człowiek / 83.27.29.* / 2011-12-12 13:49
Straż pożarna chyba nie była nigdy używana do tłumienia zamieszek, więc niby z jakiej racji mieliby dostać podwyżki?
Dostaną ci którzy mogą być użyci do lania po łbach pracujących do 67 roku życia z płonną nadzieją na głodową emeryturę.
Janek WWW / 83.136.224.* / 2011-12-12 13:36
Należy pamiętać, że większość chłopaków w mundurach poza resortem pracowałaby na chleb fizycznie, własnymi rękoma za jakieś 1, 5 tys. PLN.

Należy pamiętać, że pracowaliby do 65 czy tam któregoś roku.
głodny / 178.36.95.* / 2011-12-12 13:25
Emeryci i renciści są oburzeni decyzją rządu w sprawie wysokości podwyżek służb mundurowych!!!
To, być może, będzie kroplą przepełniającą czarę goryczy!!!!
Rządzący nie-rządzie! - nie wykluczałabym protestów najbiedniejszych Polek i Polaków!!!
kkko9 / 77.95.48.* / 2011-12-12 13:20
JA JESTEM OBURZONY TYM ŻE ONI SĄ OBURZENI,ZASŁUGUJĄ NA OBNIŻKI ,mają tyle dodatków że chyba naprawde sami nie wiedzą ile zarabiają
K- SW / 195.117.22.* / 2011-12-15 13:36
Szanowny Panie ,pracuję w więzieniu które pęka w szwach ,około 1000 skazanych. Codziennie mam odczynienia z mordercami ,gwałcicielami ,złodziejami i wszelkiego rodzaju patologią.
Kibole -dresy i zorganizowane grupy przestępcze. Wielu młodych silnych mężczyzn ,agresywnych i niebezpiecznych. Wyobraź sobie "obsługę" tego motłochu przez funkcjonariusza mającego 65lat. Kim jestem dla Ciebie ? Wiem ! "Klawiszem nierobem" Kim jestem dla osadzonego? "Gadem". Co się mówi w mediach o tej pracy ? Co przeciętny Polak wie o więzieniu ? NIC Więzienia się zmieniły! To nie są jak za komuny placówki do izolowania z powodów politycznych. Izolujemy od dawna W ZDECYDOWANEJ WIĘKSZOŚCI BARDZO ZŁYCH LUDZI. Większość społeczeństwa nie wie jaka to praca. Nikt tu nie chce pracować ! Ponadto oczekiwania od funkcjonariusza są duże ,nie wielu młodych ludzi posiada predyspozycję, więzienie to nie przedszkole i funkcjonariusz nie może zarabiać tyle co przedszkolanka a bywa że zarabia mniej.
Nieskazitelna opinia , nie karalność ,zakaz przynależności do partii politycznych itd. Zastanów się co piszesz !
f-usz sw / 94.101.26.* / 2011-12-13 21:36
Łatwo jest każdemu pisać a przyjdź popracuj odwracasz się za każdym razem za plecy czy jakiś bandzior nie idzie za tobą. Ciągłe odpytki z przepisów, skoro jest tyle osób chętnych to niech przyjdą i zobaczę jak to jest gdy kierownik, dyrektor cie je.... złodzieje z podbyka patrzą zapraszam zobaczcie ciekawe ile wytrzymacie a nie tylko pisanie pisani to jest łatwo przyjdź i zobacz
f-sz sw / 77.253.248.* / 2011-12-15 21:23
przyjdz i zobacz jak to jest w naszym cudownym kraju w mundurze na każdym kroku możesz "zmoczyć dupe" i mieć postępowanie na każdym kroku mogą Cie pomówić i jesteś zawieszony cały dzień spędzasz z największą patologią wychodzisz z żoną na spacer i słyszysz "to ta kur.. z SW" i nie wiesz czy Ci zaraz nie wpier... albo co najgorsze twojej rodzinie... co chwile musisz odpisywać na skargi ludzi którzy siedzą za łamanie prawa a czują się jak w hotelu a ciebie maja za swojego sługusa... przyjdź i popracuj rok na oddziale i przekonaj się że bandziory, złodzieje mają więcej praw niż zwykli obywatele i powstrzymuj cały czas swoje emocje, ja sobie z tym radze ciekawe czy ty byś dał rade..., pracowałem przed założeniem munduru fizycznie w fabryce na lini i zarabiałem 2,5 tys wracałem zmęczony ale wychodziłem i mogłem iść na impreze i na piwo do każdej knajpy teraz do byle knajpy nie wejde bo moge czasem nie wyjść... uważam że f-sz powinien zarabiać więcej jest cały czas dyspozycyjny pracuje dla ojczyzny i jest w dużo większym stopniu niż zwykli obywatele narażony na utratę zdrowia lub życia.

Najnowsze wpisy