Forum Forum emerytalneInne

Podwyższenie wieku emerytalnego. Oto stanowisko prezydenta

Podwyższenie wieku emerytalnego. Oto stanowisko prezydenta

Wyświetlaj:
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-05-24 19:13
Stopniowe podnoszenie powszechnego wieku emerytalnego nie jest problemem, natomiast jest chamstwem połączonym z całkowitym brakiem elementarnej sprawiedliwości to, że powiększy się ogromnie niesprawiedliwa nierówność w prawach emerytalnych. Za 8 lat Polak, który przepracował od 16 roku życia już 50 lat nie będzie miał prawa do emerytury, bo nie ukończył 67 lat życia. Natomiast Ci lepsi uprzywilejowani Polacy mając 35 lub 45 lat życia będą już emerytami pozostając na utrzymaniu tego 66 latka Oto skutek podjętych teraz decyzji o przedłużaniu wieku emerytalnego nieuprzywilejowanym Polakom, ale pozostawienie przywilejów polakom, których Rząd Sejm Senat i Prezydent boją się sprawiedliwie dociążyć tak samo o jeden miesiąc dłuższą praca, co 4 miesiące. A czy bardziej opłacalne jest przekwalifikowywanie 60 letniej osoby, aby jeszcze 7 lat mogła pracować czy może ekonomiczny rachunek nakazywałby przekwalifikowywać 35 i 40 latków, aby mogli pracować jeszcze, co najmniej 25 lat? Bo nikt nie musi całe życie wykonywać tylko jednego pierwszego zawodu i po 15 latach służby w policji, wojsku czy tajnych służbach albo w górnictwie wykształceni i sprawni fizycznie młodzi mężczyźni i kobiety mogą przecież przynajmniej do 60 lat wykonywać setki innych zawodów! A za okres służby lub pracy w trudnych warunkach powinni wszyscy mieć w ZUS zapisany proporcjonalnie wysoki do swoich zarobków kapitał składkowy, który będzie podstawą obliczenia im emerytury, gdy osiągną powszechny wiek emerytalny. Ale tego, że drastycznie zastała naruszona konstytucyjna równość obywateli w prawach do emerytury tego Pan Prezydent stojący podobno na straży konstytucji nie widzi?!?! A przecież przywileje emerytalne wywodzą się z okresu PRL, czyli wydane były pod rządami innej niedemokratycznej konstytucji!!!
rzeczywista rzeczywistosc / 83.19.246.* / 2012-05-24 14:09
POlski rzad jest POpapranym POstulatem pseudoPOlskich POpulistow, POczciwy POlak POkutuje POprzez POrazke POlskich PseudOwyborcoww. Panie Premierze POwiedz Pan POwazne PO co Pan Oszukujesz POlskie POwazne sPOleczenstwo, POwiedzże POkazujac Ostatki Prywatnej Ogłady: Przepraszam Odchodze...
rzeczywista rzeczywistosc 2 / 81.162.208.* / 2012-05-24 16:09
tyś się chyba z głupim na łby pozamieniał bo normalny to raczej nie jesteś, idź do Jarka on ci drugie Węgry zrobi!
rozum / 62.244.141.* / 2012-05-24 11:59
baju baju będę w raju jak sobie sam ten raj zgotuje - przecież Pan prezydent ze strachu podpisze to jest człowiek, że co mu na biurko położą to podpisze
grzesiek_pac12 / 2012-05-24 11:32 / Bywalec forum
dziwi mnie trochę wasze podejście, bo może nie jest prezydentem idealnym, ale pokazał nie raz i nie dwa, że nie ejst prezydentem peowskim a polskim, skąd te wyssane z palca niepochlebne komentarze w takim razie?
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2012-05-24 15:17
Stąd że przesunięcie wieku emerytalnego jest bezczelnym złodziejstwem, a on ma zamiar to podpisać. Kiedy szedłem pierwszy raz do pracy państwo polskie zabierając mi pierwszą składkę na ZUS obiecało mi emeryturę w wieku 65 lat, a bredzisław nie ma zamiaru dotrzymac tej obietnicy, czyli po prostu mnie i miliony innych okraść. UMÓW TRZEBA DOTRZYMYWAĆ !
rzeczywista rzeczywistosc 2 / 81.162.208.* / 2012-05-24 16:12

państwo polskie zabierając mi pierwszą składkę na ZUS obiecało mi emeryturę w wieku 65 lat

a masz to na piśmie?
zawierałeś z kimś taka umowę?
a jak ci się nie podoba to możesz przestać pracować i odprowadzać składki już teraz!
a najlepiej to weź i wyjedź zagranicę - tam ci będzie lepiej a tu jednego matoła będzie mniej!
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2012-05-25 13:31
Zawierałem taka sama umowę jak każdy na podstawie której cały czas wypłacane są emerytom ich emerytury. Też nic nie podpisywali a emerytury dostają. Zamiast umowy w tym przypadku jest po prostu ustawa.
EWR23R / 95.41.123.* / 2012-05-24 11:29
NAJLEPSZY PREZZYDENT COS MA W SOIE KOBIETY SA PODJARANE SAMA SLODYCZ
forum romanum / 94.42.189.* / 2012-05-24 10:04
2 dni przed pogrzebem pary prezydenckiej, kazał córce zabierac rzeczy rodziców z pałacu. Tak mu sie spieszyło.

Wychowanie, całkowicie wyzwolone z autorytetu, tradycji i dogmatu,
kończy się nihilizmem.
Leszek Kołakowski

TO WŁĄSNIE PROPONUJE TUSK Z KOMOROWSKIM
Bronkozaur / 91.198.15.* / 2012-05-24 09:50
Komoroski przeczyta na Wikipedii co to jest emerytura, zapyta żonę i Jaruzelskiego o zgodę, napisze ręczną notatkę najeżoną błędami, którą oczywiście utajni i sprawa załatwiona.

Najnowsze wpisy