Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

Podział majątku

skomentuj
gość 58345 / 87.199.6.* / 2017-02-06 17:59
Witam. Razem z byłym mężem dogadaliśmy się co do podziału majątku. Mam spłacić 30 tyś w ratach. Jesteśmy zgodni co do tego i chcemy udać się do notariusza.

Czy bank w którym mamy kredyt hipoteczny może mi jako osobie, która zostaje w mieszkaniu robić problemy. Wg prawa nadal razem będziemy solidarnymi kredytobiorcami
Wyświetlaj:
Gość73567 / 87.199.6.* / 2017-02-07 19:47
A czy dobrze liczę spłatę męża
Mieszkanie na dzień dzisiejszy warte jest 130 tyś odejmuję 70 tyś kredytu tyle zostało.

Zostaje 60tyś i dzielimy to na pół czyli mam dać 30 tyś.
szklarek / 2017-02-08 09:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie wiem, to są Wasze układy. Przecież mieszkanie nie jest chyba jedynym majątkiem.

Co do samego mieszkania/kredytu-
jeśli dotąd kredyt spłacaliście ze wspólnych środków, a teraz ma być spłacany ze środków osobistych ale jak rozumiem w równym stopniu (każde po 1/2 każdej raty, czy co drugą ratę)- to 'po chłopskiej sprawiedliwości' żadnej spłaty być nie powinno, bo oboje byliście i będziecie równo owym kredytem obciążeni.

To, że jedno z Was w nim pozostaje nie oznacza przeniesienia własności (nic o tym Pani nie pisała). Więc ewentualne spłaty powinny dotyczyć raczej tego, że pozostający będzie teraz ponosił całość bieżących opłat czynszowych, ubezpieczeniowych, za media. A wyprowadzający- jakieś koszty mieszkania osobno - czyli np. najmu innego mieszkania.
szklarek / 2017-02-06 18:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wg. 'prawa' ale i umowy kredytowej.
Nie sądzę. Problemy mogłyby pojawić się, gdybyście przy okazji intercyzy chcieli wyłączyć jedno z Was z umowy kredytowej, bo wiązałoby się to z oceną zdolności kredytowej tego potencjalnego jedynego kredytobiorcy.

Oczywiście fakt intercyzy jest istotny i zgodnie z umową musicie ban zawiadomić o tym fakcie.
skomentuj

Najnowsze wpisy