Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Polacy chcą wolności pracy

Polacy chcą wolności pracy

Money.pl / 2008-09-19 07:54
Komentarze do wiadomości: Polacy chcą wolności pracy .
Wyświetlaj:
niepolak / 80.53.70.* / 2008-09-25 11:35
Mam 29 lat , wykształcenie wyższe, pracuje na stanowisku kierowniczym... Ani ja ani moi znajomi nie popierają takiego pomysłu. Ten artykuł to kolejna propaganda... Skoro nadal zarobki są niskie to znaczy ze nadal ludzi do pracy jest za dużo...prawo popytu i podaży się kłania....nie bede wykładał tutaj ale to przecież zrozumiałe
Andre7 / 2008-09-23 13:29 / Tysiącznik na forum
Wpuszczenie cudoziemców na żywioł spowoduje:
1) Obniżke płac - chinczyk czy koreańczyk będzie pracował za minimum i żył w barakach, bo on nie ma wyboru, a walczy o jedzenie dla rodziny. Czy do tego poziomu chcemy zepchnąć Polskiego robotnika ?
2) Obniżka i tak juz marnych standardów BHP - ludzie pracują w deszczu i zimnie, bez miejsca by się ogrzac i posiłku. Czy ktos chciałby się znaleść na takiej budowie ?
Uczciwie pracujący człowiek powinine miec możliwość zarobienia na utrzymanie siebie i swoich dzieci w standardach europejskich, chocby skromnie.
Dlatego uważam że zatrudnienie cudoziemca powinno byc dla pracodawcy proste, ale tylko oficjalne na umowe o prace, kontrolowane przez urząd, z odprowadzaniem podatków, składek na ZUS i na pełen etat (bez sztuczek z ułamkami etatu), oraz pod warunkiem że wynagrodzenie nie odbiega w dół od średniego wynagrodzenia w danej branży.
:-P / 89.78.19.* / 2008-09-20 12:08
ci, którzy się tak szybko zgadzają na zatrudnianie obcych to pracodawcy, którzy chcą mieć pracownika za darmo, niewolnika. mało kto też pomyśli, ze te pieniądze nie zasilą zadnego z naszych funduszy emerytalnych. wszystko wypłynie gdzieś do azji. na wasze emerytury - wy młodzi co chcecie teraz o wszystkim decydować - nie będzie miał kto zarobić :-))))) :-P pójdziecie na starość z torbami, ale co tam, grunt, ze teraz jest beema albo inny sportowy 4WD, po nas choćby potop...... bezmózgowce.
a stuknie 50siąteczka, kręgosłupik zastrzyka, nóżką się powłóczy ... i pieniżki szybciutko się skończą
emerryt / 88.156.198.* / 2008-09-20 02:32
jakoś nikt z was nie poruszył bardzo ważnej kwestii jaką jest forma zatrudniania obcokrajowców,stąd uważam większość z was to dzieciaki które nie mają zielonego pojęcia o temacie jaki jest do skomentowania.Nie mam nic przeciwko zatrudnianiu obcokrajowców,ale niech będą zatrudniani w oparciu o kodeks pracy i otrzymują takie same wynagrodzenie jak nasi pracownicy.A nie że są zatrudnieni w firmie zagranicznej która wypożycza polskiej firmie pracownika.Można łamać prawo pracy,można nie przestrzegać BHP, można wreszcie płacić temu obcokrajowcowi mniej niż wynosi płaca minimalna która wynosi 1126 zł.brutto.Czy o taką wolność pracy chodzi,nie,chodzi o niewolnictwo w XXI wieku na legalność tego procederu.To nam chce zafundować obecny rząd . Ja już nie muszę pracować jestem na emeryturze po 43 latach pracy,ale wy wszyscy tu piszący mało wiecie o życiu ,patrzcie co nam oferują politycy ,bo może okazać się że sprawy pójdą za daleko.A kto na tym ucierpi ,ci maluczcy którzy i tak mają mało .Tak się tu chwalicie jacy jesteście wykształceni jacy mądrzy to użyjcie tych swoich mózgów,nie piszcie bzdur
Howard Webb / 2008-09-20 11:01 / Bywalec forum
no i dziadku co ci to da, przecierz obcokrajowiec może zarabiać twoje/nasze minimum, ale i tak będzie to ćwierć płacy polskiego fachowca
A Kaczorek ma motorek / 79.184.37.* / 2008-09-19 22:40
Kolejne propagandowe sondaże ,tabelki szelki itp Wolą dalej nie szanować robola nie płacić traktować jak niewolnika
Ratunek upatrują w taniej sile roboczej najlepiej z Chin
Bogaty nie umie żyć bez biednego a biedny daje rade bez bogatego
Marzenia o wielkich powrotach z emigracji zarobkowej Rodaków spełzły na niczym.
Na nic tu nauczka. Klepanie klawiaturą ,gęganie ,kawo i herbato godziny są w cenie a robota fizyczna nie !
Howard Webb / 2008-09-20 00:02 / Bywalec forum
nastały chłopie czasy, że robota fizyczna szczególnie ta na budowie i fachowa jest w dużo wiekszej cenie niż stukanie w klawiaturę i tak również jest na zachodzie, jeśli tego niezauważyłeś to jesteś jełopem
A Kaczorek ma motorek / 79.184.6.* / 2008-09-21 19:44
Pan Howard Webb lub łeb każdy ma prawo napisać na forum swoje zdanie ale nie obrażać . Moim zdaniem jak już kogoś nazwać od jełopa to tyczyło by się Pana , nawet nie zastanowił się Pan co piszesz w swych komentarzach, z jednej strony powołuje się Pan jak jest na zachodzie, o z drugiej strony zauważa Pan różnice my i oni z „zachodu”. Coś takiego co komentuje Pan nie ma miejsca w naszym kraju.
Jak zatem wytłumaczysz fakt że Niemieckie firmy budowlane oferują o 25% taniej wybudowanie jednego kilometra autostrady zatrudniając swoje ekipy fizycznie pracujących fachowców ?Kto według Pana bierze tą różnice? Czy czasem nie wałeczki administracji?
:-P / 89.78.19.* / 2008-09-20 12:33
tak już było w socjaliźmie. inteligent był nikim, robol miał większą pensję i jeszcze dodatki i deputaty. taraz wahadło znów jest po tej stronie ale zmiana kierunku następuje szybciej... czyżby zwalniało?
wqetrf / 88.220.34.* / 2008-09-19 21:27
pewnie wsrod mniejszosci ukrainskiej rociliscie badania - polacy nie chca otwarcia rynku polacy nie maja pracy a jest dla przybyszy ze wschodu nawet w okienkach w urzedzie dla takich co po polsku mowia niekomunikatywnie NIE dla otwarcia granic
Jerzy P / 83.6.162.* / 2008-09-19 16:37
Tak tak a bezrobocie zaraz poszybuje w górę i znowu nikt się nie będzie liczył z ludźmi. Widać po przyroście naturalnym iż taka sytuacja jak teraz jest pro rodzinna. Dajcie ludziom żyć
młoda emerytka, 55 lat / 87.105.145.* / 2008-09-19 22:52
Już tego nie da się słuchać, że brakuje rąk do pracy. Ale skoro padł projekt " 50 plus" tak szumnie głoszony przez PO, że nawet mu uwierzyłam. Mając 48 lat już miałam problemy z znalezieniem pracy. Jakoś znalazłam i to w swoim zawodzie (mgr inż elektryk). Niestety po 5 latach zakład (duży) padł, Niemcy "wykolegowali" z rynku polskiego. I już nie mogłam znaleźć pracy. Nieważne umiejętności, prawo jazdy samochód, język niemiecki itp. Po prostu miałam więcej niż 28 lat.(dokładnie 53). Ile to ja wysyłałam CV. Do dzisiaj mam tą dokumentację.Sama nawet chodziłam od zakładu do zakładu - do działu kadr. I co???.
W Polsce zapanowała moda na młodość. Nie rozumiałam tego, chodziłam na różnego rodzaju kursy, przekwalifikowania się do innego zawodu. Nawet do sklepu z elektronarzędziami nie chcieli mnie. A wyglądam zupełnie "młodzieżowo", jestem zdrowa, energiczna - tylko nie młoda. Niejeden pracodawca nie wie co stracił nie zatrudniając mnie. Więc co mi zostało???. Ano wcześniejsza emerytura. Teraz jestem młodą energiczną emerytką. I teraz to ja mogę dyktować warunki, jeżeli pracodawca chce mnie zatrudniać. I to jest dziwne?. Jako emerytka jestem tańsza dla pracodawcy. Jako bezrobotna - za dużo kosztowałabym , bo ZUS itp.
Pamiętam, jak sama rozpoczynałam pracę po studniach. W dziale były osoby w różnym wieku, i po pięćdziesiątce, i przed, i w średnim wieku, i młode. Naprawdę wspaniale się pracowało. Od osób starszych można było bardzo dużo się nauczyć. Miało się swojego "przewodnika", który wtajemniczał w arkany zawodu. A teraz to wpuszczają od razu na głęboką wodę i dziwią się, że się topią.
Pozdrawiam wszystkich a zwłaszcza młodzież, Wy też będziecie kiedyś po 50 -tce!. Niestety.
SB / 83.238.240.* / 2008-10-17 17:59
"arkana",pani magister,(arkany to l. mnoga od :lasso)
JX / 212.191.170.* / 2008-09-20 11:21
Gdyby Polską rządzili ludzie klasy Piłsudski, Kwiatkowski, dbający o interes własnego kraju, to brakowałoby Ci sił do pracy. Polska przeszła spod wpływów jednego mocarstwa, pod wpływy drugiego, więc ludzi w Twoim wieku trzeba neutralizować. Mojżesz swoich przez cztedzieści lat ciągał po pustyni, aż wyginą ci, którzy pamiętali Egipt. Młodych da się ogłupiać i wykorzystywać. Ty jesteś na to za mądra. Ot i cała tajemnica. Również pozdrowienia.
Howard Webb / 2008-09-20 00:11 / Bywalec forum
no cóż muszę przyznać Tobię rację, akurat pracowałem kiedyś u takiego pracodawcy buraka barana,
który nie umiał dostrzec atutu ludzi z dużym doświadczeniem, wolał niopierzonych kurczaków po studiach, na szczęście już u niego nie pracuje, ale zdaję sobie sprawę, że takich buraków baranów jest mnóstwo wśród naszych pracodawców

pozdrawiam
Gosia1979 / 80.53.165.* / 2008-09-19 16:22
Powinniśmy otworzyć rynki pracy tylko i wyłącznie dla Państw, które otworzyły je dla nas.
holman / 83.27.28.* / 2008-09-19 14:11
slupki pokazuja straszna prawde - wiekszosc "uczelni" nie uczy, tylko zwyczajnie indoktrynuje mlodziez na najbardziej sluzace kapitalowi neoliberalne rozwiazania; dlatego wraz z "wyksztalceniem" ludzie "POpieraja" coraz bardziej szkodzace im dlugofalowo pomysly; dopiero z biegiem lat ucza sie zycia na nowo i zaczynaja myslec i taka wiedze przekazuja swoim dzieciom, ktore do czasu studiow maja calkiem zdroworozsadkowe zwykle poglady
Howard Webb / 2008-09-19 13:50 / Bywalec forum
proste jak budowa cepa: ci mniej wykształceni są przeciw bo otwarcie rynku pracy w nich uderzy!
JX / 212.191.170.* / 2008-09-19 12:12
To mi wygląda na propagandowe przygotowanie gruntu pod masowe inwestycje Euro 2012, wykonywane rękami Azjatów. Perfekcyjna manipulacja w każdym calu.
half / 85.222.48.* / 2008-09-19 10:36
A jak Chińczycy w Polsce pracują, to źle bo nam pracę zabierają, tak?
:-P / 89.78.19.* / 2008-09-20 12:29
czy widziałeś człowieku kiedykolwiek JAK oni pracują? chyba nie. radzę przemyśleć wszystkie aspekty tego zatrudnienia, a szczególnie to co po nich zostanie, jak już przestaną (ha ha ha) pracować dla nas a zaczą dla siebie.... :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

w azji jest inny system wartości, pracownik jest uzależniony od swojego kierownika jak od właściciela Pana, a ten od swojego kierownika w jeszcze większym stopniu. pracownik jest właścicielem takiego małego trybiczka jakim jest jakiśtam pracownik. hahahah "pracownik" ! to za dużo powiedziane -to jest niewolnik, który ma wykonywać wszystkie polecenia. WSZYSTKIE!!! i on je wykonuje. ale potem robi dokładnie to samo w stosunku do innnych. weżcie to pod uwagę, wszyscy ci, którzy tak chętnie się na wszystko zgadzacie.
gdyby świat miał być tak wymieszany jak chcecie, Azja nie była by Azją, Europa Europą, a Afryka...... itd. po co nam jeździć po świecie i zwiedzać, skoro wszędzie jest ten sam MAC Donald i okropne kopie Bonsai w betonowo oponiarkich ogródkach....
Echh / 87.105.212.* / 2008-09-19 10:29
Pamietam komune ale naprawde takiej propagandy i manipulacji nie bylo nawet wtedy. Poprostu nie da rady tego juz czytac, kto ma wiecej pieniedzy ten sobie kkreuje taka rzeczywistosc jaka mu pasuje. A to jest taka sama parwda jak to ze Tusk ma 56% poparcia i ponad 50% ludzi jest za Euro.
~Kris / 2008-09-19 12:08 / Tysiącznik na forum)
Pamiętamy propagandę PRLu, i dlatego dziś widzimy rękę wielkiego brata tam, gdzie jej wcale nie ma. To taka choroba.
Ja też to mam, ale staram się z tym walczyć.
JX / 212.191.170.* / 2008-09-20 11:05
Mylisz się Kris, era Wielkiego Brata dopiero teraz nadeszła. Przedtem to była rozkapryszona siostrzyczka (mam na myśli okres po 1956).
Echh / 87.105.212.* / 2008-09-19 12:52
Roznica tylko taka ze teraz jest tysiace wielkich braci i ludzie sie gubia bo tysiace klamstw z tysiaca zrodel a komus trza w koncu wierzyc. Kiedys byl jeden i luz, wladza mowi to klamie i wszystko bylo jasne. Teraz tacy maluczkowie jak ty wierza to co napisza bo uwazaja sie za inteligentnych i oczytanych i mam tak jak mamy, wraca rok 1998 i wilkie chlodzenie gospodarki, jakie byly efekty obaczymy za rok lub jak ktos inteligentyn i oczytany popatrzy w roczniki statystyczne.
sdf5gdfbdfg / 91.193.14.* / 2008-09-19 11:51
heheh dokladnie!! :)) Za komuny nie było takiej progpagandy... Teraz rzad przygotowuje sie do otwarcia rynkjó pracy, bo ma sr..aczkę, wzrost PKB spada a Polacy z Uk nie chca wracac :)) To samo z atomem - od 20 lat staszyli ludzi, ze to zło i szatan (podczas gdy atom to jedyna przyszlosc, nie ma bata ..) - teraz czytam co 2 dni, ze atom to cud, hohoho, badania, ze Polacy juz chcą, wahaja sie ale chca :)) Dziwne, przed 20 lat nie chcieli, a nagle zachcieli. Goebbels by sie nie powstydzil :)
pracujacy w banku / 83.17.212.* / 2008-09-24 21:28
30 lat temu studiowałem na politechnice - atomistyke, przygotowywano mnie do pracy w elektrowni atomowej . Cykl od budowy do wyeksploatowania tego typu elektrowni to 30 lat. Elektrowni nie pobudowano, industrialnych betonowych obiektow nie ma, ja zmieniłem zawód, z perspektywy czasu trochę mi żal, że zaprzepaszczono moją wiedzę .
holman / 83.27.28.* / 2008-09-19 14:16
widac ze twoja wiedza o "atomie" jest potezna, hehehe
pomijac juz kwestie odpadow radioaktywnych, ktorych ilosc w przypadku powazniejszego przejscia na atom zwiekszy sie gwaltownie, podobnie jak i ilosc awarii i zwiazanych z tym zniszczen planety - to i tak ilosc "paliwa" dostepna na ziemi starczy na co najwyszej kilkadziesiat lat - jest to zatem droga calkowicie do nikad a na dodatek caly czas nad urwiskiem i w kazdej chwili grozi upadkiem w przepasc (zamiana planety w radioaktywna pustynie)
grubachna / 77.112.24.* / 2008-09-19 07:54
jakich ludzi wy pytaliście ?? ja was zapewniam że wykształcony młody człowiek z dużego miasta (INTELIGENTNY I OCZYTANY!!) nie chce ludzi z zewnątrz UE w Polsce!!! wróciłam po 8 latach z Anglii i zapewniam nikt nie chce otwarcia granic!!! zakłamanie i propagande szerzycie!
pozdrawiam
adzi / 2008-09-20 02:47
POpieram, powinno się całkowicie otworzyć rynek pracy dla wszystkich, łącznie z korporacjami zawodowymi. Otworzyć granice na towary z innych państw, oczywiście spełniające odpowiednie normy. Skończyć z dopłacaniem do nierentownych zakładów i państwowych szpitali. Wzrost gospodarczy po takich przemianch mógłby osiągnąć nawet ponad 10% rocznie.
dssdfe4tsdg / 91.193.14.* / 2008-09-19 11:55
ja skonczylem prawo + aplikacje, znam cztery jezyki obce i czytam wiecej ksiazek niz polowa malego miasteczka rocznie,, chyba jestem oczytany, tak sadze :) - pracuje nie w zawodzie ale prywatnie. CHCE ludzi z zewnatarz, niech wjada i pracuja. Skoro połowa Polakow w wieku produkcyjnym nie chce pracowac- niech pracuja inni. Zavbiora prace? A niech zabieraja, jesli potrafia i sa lepsi. To znaczy tansze produkty, wieksza wydajnosci wzrost PKB, wszyscy skorzystaja., Anglia na otwarciu rynkow zyskala jakies 1-1,5 % calego PKB, tak im pomogli Polacy, pracujac na ICH emerytury. na pohybel faszystom zamykajacym rynki pracy, otwierac rynki pracy, niech buduja autostrady, skoro Polak woli wyłudzac rente - niech gnije, a CHinczyk niech sie bogaci. Aha, oczywiscie, NATYCHMIAST powinno sie zniesc zasilki dla bezrobotnych i socjal - wtedy wzrost PKB mamy 10 % murowany. A kto nie chce pracowac - niech zdycha.
SB / 83.238.240.* / 2008-10-17 18:08
pajacu znasz języki :polski(miernie),własny w gębie i dwa od butów.Takiego debila jszcze nie widziałem.
Floyd / 2008-09-19 14:26 / Tysiącznik na forum
Oprócz tego że podobno dużo czytasz (nie wierzę) i podobno dużo pracujesz(też nie wierzę), to jeszcze masz dużo czasu aby się tu kretyńsko wypowiadać, a zdychaj jak masz ochotę i nie życz tego innym, podobno oczytany durniu.
Sard / 83.24.72.* / 2008-09-19 12:22
Zapomniałeś dodać o zniesieniu wszelkich korporacji zawodowych, w tym głównie PRAWNICZCH i dopuszczenie WSZYSTKICH absolwentów prawa do zawodu. To też Ci sie podoba?? Jak wolność to wolność.
JX / 212.191.170.* / 2008-09-19 12:07
Jeśli znasz cztery języki i nadal są one dla Ciebie obce, to może i te książki powinieneś jeszcze raz przeczytać, zrozumieć i wyciągnąć wnioski? Skąd u Ciebie ta pogarda dla ludzi? Doczytałeś się w książkach, na czym polega humanizm? A może powinieneś zostawić te książki, języki i przejść się po szkołach, ulicach, bazarach, ryneczkach i przyjrzeć się, jak żyje "lud"? Tak robił mądry Saladyn i zapisał się we wdzięcznej pamięci ludzi.
Sard / 83.24.32.* / 2008-09-19 11:27

Otwartość na pracowników spoza UE rośnie wraz z wykształceniem.

Ojej, przyszli prezesi już chcą mieć tanią siłę roboczą. Cha cha, myślę, że tok rozumowania takich ludzi jest taki - skączyłem studia, mam wyższe wykształcenie i zamierzam myć garnki i talerze w Dublinie, a poza tym oglądam TVN i czytam Gazetę Wyborczą, więc niech i u nas "pracują" biedni Marokańczyczy. Ch cha, żal mi Was.
liberalis / 85.222.77.* / 2008-09-19 08:41
Ja jestem młody i wykształcony i nie widzę powodu, dla którego mielibyśmy zezwalać na pracę Rumunom lub Niemcom a nie robić tego w stosunku Ukraińców czy Japończyków.
zdenekqr87y / 79.188.45.* / 2008-09-19 08:25
racja.
musieli się pytać tylko przedsiębiorców którzy szukają niewolników do pracy w zamian za grosze na słoninę i kawałek chleba.
Przestaje mi się podobać ten portal, tego typu fałszywy artykuł podparty kolorowymi tabelkami to draństwo
liberalis / 85.222.77.* / 2008-09-19 08:49
Nikt Ci nie broni założyć własnej firmy i płacić swoim pracownim 3 średnich krajowych. Tacy jesteście wykształceni, oczytani i wspaniali, do dzieła!
upr-ek / 91.192.197.* / 2008-09-19 08:41
Nikt nie karze Ci czytać zamieszczonych tu artykułów to po pierwsze. Po drugie nie wszystko co się Tobie nie podoba to od razu draństwo. Po trzecie idźmy dalej i zbrońmy sprzedaży wyrobów z poza Polski.
ktośtamnagórze / 89.77.128.* / 2008-09-20 06:12
"W gronie osób mających od 18 do 24 lat aż 70 proc. nie obawia się, że imigranci zabiorą nam pracę. "
WIDAĆ BRAK DOŚWIADCZENIA W BIZNESIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!JAK MOŻNA PYTAĆ LUDZI W PRZEDZIALE WIEKOWYM,KTÓŻY JESZCZE NIE POSIADAJĄ W WIĘKRZOŚCI WYKRZTAŁCENIA ORAZ MOIM ZDANIEM CO NAJWAŻNIEJSZE DOŚWIADCZENIA W BIZNESIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!SKĄD TAKA PEWNOŚĆ?!?!?!DLA WSZYSTKICH CZYLI TEŻ DLA CHINCZYKÓW I AZJATÓW,KTÓŻY POCAŁUJĄ W RĘKE POLAKA,ZA POŁOWE TEGO CO RACODAWCA PŁACI POLAKOWI!!!!!!CZYLI NP.POLAK ZARABIA 5000ZŁ,TO CHINCZYK ZROBI TO SAMO ZA 2500ZŁ+POCAŁUNEK W RĘKE LUB W DUPE DO WYBORU!!!!!!!!!!!!!!!PYTAM CZY CHCECIE ZARABIAĆ WIĘCEJ???MIEĆ MNIEJSZĄ KONKURENCJĘ NA RYNKU PRACY,CZYLI TEŻ WIĘKRZY WYBÓR W OFERTACH PRACY!!!!!!????
MIEĆ EMERYTURY NA STAROŚĆ!!!!!!!!!SPYTACIE CZEMU PORUSZAM TEMAT EMERYTUR???JUŻ MÓWIĘ.MAM DOŚWIADCZENIE Z RYNKU W USA.PRACUJĄCY TAM CHINCZYCY CZY AZJACI.ŻYLI W NASTĘPUJĄCY SPOSÓB-ZARABIAĆ PIENIĄDZE+ŻYĆ NA SKRAJNYM UBUSTWIE(POTRAFILI SIĘ MYĆ 1XNA TYDZIEŃ+ODMAWIALI SOBIE OD UST CHLEBA,UBIERALI SIĘ JAK SZUWARY I TAK WYGLĄDALI)CZEMU TO WSZYSTKO ROBILI???ŻEBY WIĘKRZOŚĆ PIENIĘDZY WYSŁAĆ ZA GRANICĘ DO BIEDNEJ RODZINNY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
WĄTPIĘ W TO ,ŻE CI W POLSCE BĘDĄ ROBIĆ INACZEJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ZOBACZCIE TEŻ ILE ICH JEST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!BIEDNYCH!!!!!!!!!!!!!!!!MĄDRYCH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!TANICH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ZALEJĄ NASZ RYNEK PRACY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
WYPRĄ POLAKÓW Z NASZEGO RYNKU,ZACZYNAJĄC OD ROBOTNIKÓW,A W DRUGIEJ KOLEJNOŚCI PREZESÓW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
EJ LUDZIE RUSZCIE MÓZGIEM!!!!!!!!!!!CHYBA LEPIEJ,ŻEBY POLAK ZAROBIŁ+W POLSCE WYDAŁ+DOKŁADAŁ SIĘ W TEN SPOSÓB TEŻ DO NASZYCH EMERYTUR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
JEST TO TEMAT RZEKA!!!!!!!!!!!!!JA WIEM CO MÓWIĘ.MOŻNA OTWORZYĆ NASZ RYNEK TYLKO DLA KRAJÓW UE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!JAK JUŻ ALE WOLE WOGÓLE GO NIE OTWIERAĆ!!!!! I PAMIĘTAJCIE POLSKA TO NIE NIEMCY!!!!KTÓRE Z RESZTĄ RYNKU DLA OBCYCH NIE OTWORZYLI!!!!!!!!!!!!!!!!!!CO WSZYSTKO TŁUMACZY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
marduk666 / 83.19.71.* / 2008-09-30 20:50
Nie odniosę się do treści komentarza, bo go nie czytałem - z zasady. Napisz po polsku (zgodnie ze stylistyką i ortografią języka polskiego), to może przeczytam. Dodam jeszcze - dla mnie pisanie tak, jak powyżej, jest jednym z przejawów braku patriotyzmu. Nie można być patriotą i jednocześnie za nic mieć mowę ojczystą.

A co do badania - nie mam nic przeciwko, pod warunkiem, że ci ludzie będą tu pracować na takich samych zasadach, jak tubylcy.
Val / 87.205.56.* / 2008-09-22 17:01
Wyłacz Capslock i nie używaj tylu ! Wg, zasad stylistycznych/ortograficznych używa sie ich do 3 -> !!!
A nie na pół strony, to świadczy o braku szacunku dla odbiorcy,

Najnowsze wpisy