Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Polacy gotowi na erę wolnych strzelców. Zobacz plusy samozatrudnienia

Polacy gotowi na erę wolnych strzelców. Zobacz plusy samozatrudnienia

Wyświetlaj:
da cyt / 86.184.170.* / 2017-04-06 23:33
samozatrudnienie= zwykla smieciowka= tydzien wypowiedzenia=zadnych praw pracowniczych
nie jest to zadne rozwiazanie kosztu pracownika, ale zwykla lichwa-> przeniesienie tego kosztu w calosci na pracownika, gdzie tylko on musi sobie zapewnic wszystkie oplaty socjalne, starac sie o nastepne kontrakty itd
zyskuje pracodawca, bo placi najczesciej mniej, ma niewolnika jak jakiekolwiek inne aktywo np. krzeslo. znudzi sie/cokolwiej- umowa ustaje.
nie dajcie sie nabrac na taka forme zatrudniania.
wiwan / 2017-04-07 09:03
Okres wypowiedzenia jest taki, jaki sobie strony ustalą w umowie współpracy.
cze! / 46.215.210.* / 2017-04-06 16:33
Artykuł sponsorowany przez pracodawców, którzy nie chcą płacić składek ZUS za pracowników.
wiwan / 2017-04-06 16:45
Oczywiście. Światowa agencja (ten konkretny raport zdaje się autorstwa brytyjskiego oddziału), 10 000 badanych, 8 krajów i ....polskich pracodawców sponsoring. Zapomniałeś o cyklistach.
Wytrych / 85.202.106.* / 2017-04-05 23:28
Jest tylko jedno "ale". Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem osoba na "samozatrudnieniu" może pracować 24 godziny na dobę przez 100 lat a i tak według ZUS nie przepracowała ani jednego dnia.
ObiektywnyObserwator ;) / 77.253.33.* / 2017-04-05 23:58
Bzdura...ma normalne okresy do emerytury liczone jak pracownik
wiwan / 2017-04-06 09:51
Nie tylko zresztą do emerytury, na potrzeby ub. rentowego również.

Są jednak DWIE zasadnicze różnice:
- prowadzący DG jest sam swoim płatnikiem składek i zalicza mu się jedynie okresy i składki rzeczywiście zapłacone. Pracownik, jeśli zgłoszony do ubezpieczeń, i z wysyłanymi za niego deklaracjami miesięcznymi nie traci na tym, że jego pracodawca składek za niego...nie płaci.
- opóźnienie ze składkami prowadzącego DG powoduje wypadnięcie z ub. chorobowego, bo jest ono dobrowolne w jego przypadku.
ObiektywnyObserwator ;) / 77.253.33.* / 2017-04-05 11:58
To nie tak, że Polacy są chętni na samozatrudnienie, tylko zmuszają ich do tego beznadziejne warunki pracy....Etat vs. człowiek na FV:
- ETAT: 12-16h bez płatnych nadgodzin, bo KP to kwestia teoretyczna / FV: robię tylko to co mam w umowie i od - do
- ETAT: Wrzucanie stale nowych obowiązków i nikt się nie pyta, bo traktuja człowieka jak niewolnika, bo wpisują "prace zlecone przez pracodawcę" / FV: robię tylko to co mam w umowie i nikt mnie do niczego nie zmusi
- ETAT: ryzyko dyscyplinarki za sprzeciw w dwóch powyższych punktach / FV: Tutaj nie ma żadnej opcji z zakończeniem "zatrudnienia" - nikt nie wie :) przez to "pracodawca" nie może tak wyeirać presji
- ETAT: jeden kontrahent / FV: więcej zwykle niż jeden...

Ja też dlatego siędzę na samozatrudnieniu, bo nie będę niewolnikiem jakiegoś korpo....

Najnowsze wpisy