Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Polacy kupują mieszkania w kurortach

Polacy kupują mieszkania w kurortach

Money.pl / 2007-07-17 13:33
Komentarze do wiadomości: Polacy kupują mieszkania w kurortach.
Wyświetlaj:
nicko / 195.42.249.* / 2007-07-19 09:54
Jeszcze jest opcja, że niektórzy emeryci kupują sobie takie domy to stałego mieszkania. Zrobili tak np. rodzice mojego kolegi. Zostawili mu mieszkanie w Koszalinie i kupili domek w Mielnie.
antyPiSuar1 / 198.155.189.* / 2007-07-17 14:42
Czysta spekulacja. Przy korekcie cen te pójdą w dół najszybciej. Kipepska lokata kapitału, zresztą kto chce jeździć 2-3 razy do roku w to samo miejsce. Przereklamowane, ale powodzenia życzę tym co kupują. Odkupię od nich za 4-5 lat za połowę ceny. Bo tyle to jest warte.
www.InformatorKredytowy.pl / 2007-07-26 18:07
Dokładnie. Jeżeli rzeczywiście pękną ceny mieszkań w przyszłości to nadmuchane ceny kurortów polecą pewnie najszybciej w dół.
mava / 2007-07-19 22:00
jak na razie cena apartamentów na pierwszej linii w Słonecznym Brzegu (Bułgaria) w ciągu kilku miesięcy wzrosła ok. 15% :)
antyPiSuar1 / 198.155.189.* / 2007-07-20 10:45
Do mava: Kolego jak słusznie zauważasz "jak na razie" pewnie, jak się w porę pozbędziesz to zarobisz. Jak przegapisz moment spadku cen to kurorty polecą jako pierwsze. Zatem masz racje teraz ale jak będzie bessa (a kiedyś będzie) to cena twojej nieruchomości nad morzem poleci szybciej w dół niż nieruchomości w dużym mieście.
acseta11 / 212.160.172.* / 2007-07-17 15:42
Faktycznie ceny aktualnie powalaja. Ja kupowalem swoje po 3000zl/m2 . Zwraca sie z wynajmu i cena oczywiscie rosnie - moge teraz od reki sprzedac po 7000 . Poczekam jeszcze ze 2-3 lata i sprzedam.Aha odnosnie jezdzenia w to samo miejsce - sa tam ludzie ktorzy teraz odkupuja za kosmiczne pieniadze i traktuja to jako miejsce wypoczynku. Ciagna ze slaska, wielkopolski . Przyjezdzaja rozinami, przywoza rowery itd. Sa tacy co spedzaja tam czasmi i po miesiac czasu. I jeszcze jedno nie ludz sie ze odkupisz :) do mnie co chwile przychodza jacys niemcy(farbowane) i chca odkupic :) wiec nie masz szans i porzuc nadzieje :). Jak ktos ma pieniadze to nawet nie traktuje to jao inwestycje ale po prostu jako miesce wypoczynku.
antyPiSuar1 / 198.155.189.* / 2007-07-17 16:50
Do acseta11: Sam myślałem o kupnie takiego mieszkania i szybko doszedłem do wniosku, że jak mam kawalerkę kupić za 300 tys w Sopocie to wolę mieszkanie gdzieś indziej. Fakt narazie ceny rosną, ale pamiętaj jak przychodzi recesja to towary luksusowe idą za pół ceny. Teraz jest boom mieszkaniowy, hossa na giełdzie. Nic nie trwa wiecznie.

Mówisz, że poczekasz 2-3 lata i sprzedasz. Zobaczymy, bo jak będzie wtedy recesja to nie bedzie ludziom w glowie willa w Sopocie gdzie slonce swieci 3 miesiace a 3/4 roku jest zimno. Kupno domku w Hiszpani czy Horwacji predzej sie oplaca. A i szybciej tam samolotem dolece bo nad morze dojade 7-ka z Wawy w 8 godzin!!! a ze slaska to w sezonie chyba 2 dni jada :-)

Acha i jak widze te ogloszenia sprzedam dzialke nad morzem, a potem ludziska kupuja 200m2 jeden obok drugiego łąkę bagnistą (Karwia) 3km w lesie za 30tys PLN to ja naprawdę mówię, że są p********...
jerzy1s / 2007-07-17 13:33 / Bywalec forum
a ja wole chorwacje za 7 tys. za m2 z widokiem na morze
i gory, 17 tys. za m2 ha ha ha ha
mlody2 / 213.17.195.* / 2007-07-17 15:38
ja też :-) bym wolał ale ja zawsze lecę w inny zakątek świata, kupno kawalerki za 400tys zl aby się w niej przespać 20razy w roku to czysty idiotyzm.
mava / 2007-07-19 22:08
A ja kupiłam apartament w atrakcyjnym kurorcie w Bułgarii i nie żałuję.Już w pierwszym sezonie mam duży zysk z wynajmu.Mogę polecić pośrednika,dzięki któremu trafnie zainwestowałam.Mój mail : mag.007@interia.pl.
lciesiel / 2007-07-17 15:47 / Bywalec forum
Pamiętaj jednak, że są na świecie ludzie, którzy płacą znacznie więcej, bo ich po prostu na to stać. A 400 tys. zł., to zarabiają w miesiąc.
mlody2 / 213.17.195.* / 2007-07-17 16:26
Pewnie lepiej spac we wlasnej kawalerce w Sopocie na urlopie niz w Haffnerze bo w końcu kogoś na to stać (lol)
antyPiSuar1 / 198.155.189.* / 2007-07-17 16:57
Do mlody2: jak kogoś stać to niech sobie kupuje kawalerkę w Sopocie i Zakopcu i w 10 innych miejscach. Może po 1x w każdym z tych miejsc będzie co roku. Pewnie, że można. Tu jest inne problem... po co? Kupno to są formalności, załatwiania, opłaty, sprzątanie, doglądanie. Jezu jak to się wszystko policzy to 10x taniej i przyjemniej jest wydać na hotele nawet na te drogie jedziesz gdzie i kiedy chceszo nic się nie martwisz.
lciesiel / 2007-07-19 09:53 / Bywalec forum
Nigdy nie rozumiałem tego, dlaczego jedni lubią organizować życie innym. Jeśli ktoś ma ochotę, to niech sobie robi z forsą, co mu się podoba. To nie jest problem całego świata, gdzie i za ile ktoś sypia. Ktoś ma ochotę na kawalerkę w Sopocie - prosze bardzo!! Wielu ludzi nie stać po prostu na rozrzutność, ale to nie znaczy, że należy zawsze szukać racjonalnych uzasadnień dla postepowania innych. Poza tym hotel, nie zawsze gwarantuje np. anonimowość lub ma pewne ograniczenia, które nie wszyscy lubią. Pozdr.
antyPiSuar1 / 198.155.189.* / 2007-07-19 15:20
Do lciesiel: Kolega ma racje, tylko chyba nie zauważył, że artykuł dotyczny kupowania domów w kurortach nie koniecznie na użytek własny ale pod INWESTYCJE czyli kupujący bierze często kredyt i ma nadzieje, że zarobi. jesli tak uważa przy bessie może stracić bardziej niż wybierając inną lokalizacje.

Do głowy bi mi nie przyszło zajmowanie się czyimiś fanaberiami, pewnie, że jak ma ochotę to sobie i niech Pałac Kultury kupuje bogacz jakiś.
lciesiel / 2007-07-31 14:16 / Bywalec forum
Artykuł faktycznie tego dotyczy, ale "pojechanka" w dyskusji trochę z tematu "zjechała". Generalnie nie widzę nic złego w zarabianiu na czymkolwiek - cały świat na tym się opiera, czy to nam sie podoba, czy nie.

Najnowsze wpisy