Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Polacy łykają miliardy w tabletkach

Polacy łykają miliardy w tabletkach

skomentuj
Wyświetlaj:
kixan / 178.42.244.* / 2010-10-31 15:55
Teraz to chemia nawet w warzywach jest, więc chyba trzeba by przestać jesć żeby być zdrowym.
Takie błędne koło.
poszukujący prawdy / 78.8.143.* / 2010-10-31 11:16
10 najważniejszych powodów dla których zorganizowany przemysł medyczny popiera CODEX

Autor: Mike Adams, the Health Ranger

1. Eliminuje dostęp do najważniejszych składników odżywczych, które zapobiegają chorobom, a tym samym tworzy populację chorych, niedożywionych klientów, którzy nieuchronnie przyczynią się do powiększenia wysokich zysków z leków na receptę.

2. Skupia uwagę ludzi na debacie o bezpieczeństwie suplementów żywnościowych, odwracając uwagę od debaty nad bezpieczeństwem leków na receptę i powszechnie dostępnych farmaceutyków bez recepty.

3. Sprawia, że suplementy żywnościowe są droższe, czyniąc je niedostępne dla większości konsumentów.

4. Z powodu zmniejszonej sprzedaży witamin, wiele detalistów produktów naturalnych dla zdrowia będzie zmuszonych zrezygnować z działalności, co jest oczywiście dobre dla zorganizowanie Im mniej istnieje sklepów naturalnego zdrowia (zielarskich), tym mniej konkurencji dla leków na receptę.

5 Ustanawia on prawną kontrolę nad nie tylko suplementami, ale żywnością. To toruje drogę na przyszłość do zakazu żywności odżywczej, które zapobiegają chorobom, takich jak jagody, brokuły i czosnek.

6. Pozwala on na aresztowania i oskarżenia kluczowych przedstawicieli medycyny naturalnej (producentów witamin, detalistów i konsumentów), usuwając ich z publicznej sceny w taki sposób, że nie mają już głosu.

7 Dyskredytuje całą branżę suplementów odżywczych, kreując lęk, niepewność i zwątpienie w umysłach konsumentów, którzy nie są świadomi rzeczywistych motywacji ich działań.

8. Tworzy ogromne przeszkody na wprowadzenie nowych suplementów na rynek zmuszając producentów do wydania milionów dolarów, aby spełnić warunki zgodności, nawet dla substancji, które były bezpiecznie spożywane przez ludzi jako leki przez tysiące lat.

9. Określa podstawę prawną pod inne składniki odżywcze, które mogą być zakazane. Każdego roku można zaobserwować zaostrzenie przepisów jak i rosnącą listę suplementów zakazanych.

10.Umożliwia krytykom medycyny naturalnej atakowanie branży przez przewrotną logikę. Oni będą mówili:, „Jeśli te witaminy byłyby bezpieczne, to nie byłyby zakazane, czyż nie?”

Tak, więc co tu jeszcze dodawać? Rok 2010 zbliża się wielkimi krokami. Mamy mało czasu na to, aby uświadomić jak największą liczbę osób, co tak naprawdę szykuje człowiek człowiekowi. Jak możemy uratować to, co jeszcze nie jest stracone? Nie stracić tego.
c.d / 78.8.12.* / 2010-10-29 12:01
Czytam wasze wypowiedzi i mam mieszane odczucia. Gdy jedni przekonują że teraz jest bezpiecznie ,dobrze, jasno i będzie gorzej ,drożej - inni przekonują, że jest teraz niebezpiecznie ,niejasno i nie będzie gorzej ,drożej a jak drożej to dla dobra ludzi . Czytam tam i tu ,że to koncerny za tym stoją ,że to urzędnicy z UE naciskają na wprowadzenie przepisów aby w końcu dowiedzieć się na tym forum , że to cytat :Takie jest polskie prawo i tego wymaga uczciwość wobec przyszłych konsumentów. Dostałem mętliku i nie wiem kto ma rację i czyj interes jest reprezentowany na blogach ,forach . Interes oprócz obawiających się i wystraszonych przepisami ludzi stosujących od lat zioła i pełne receptury ziołowe ,suplementy ,preparaty naturalne ,witaminy . Z jednej strony wypowiedzi są negatywnie o przepisach a pozytywne dla obecnego stanu faktycznego -jeżeli chodzi o „konsumentów „ziół ,leków, suplementów diety
,herbatek ,witamin ,naturalnego leczenia a z drugiej strony są osoby wypowiadające się negatywnie ale w odniesieniu do osób mających obawy i inny punkt widzenia .Przekonują ,że legislacja musi kosztować a leki dlatego muszą być drogie bo takie są prawa rynku .Słabi i z reguły krajowi producenci upadają lub biednieją a bogate koncerny farmaceutyczne mają się dobrze a może jeszcze lepiej. Wybaczcie ,że brakuje mi inteligencji aby to zrozumieć a może jestem na tyle inteligentny ,że rozumiem realnie już teraz co się dzieje faktycznie i poco to jest .Wiele ludzi jest zaangażowanych w obronie tradycji ziołolecznictwa i naturalnego leczenia ,dostępu do witamin i suplementów diety ale są głosy ,że i tak jest już postanowione zagranicą w kuluarach Brukseli co miliony ludzi pisząc skrótowo np. ma jeść i łykać .Dalej nie przekonuje mnie polemika ,że nasze polskie firmy zielarsko- suplementowe produkowały od wielu lat także produkty gorszej jakości , nieprzebadane , niebezpieczne o nie jasnym składzie i działaniu . Celowo nagłaśniane w internecie wpadki producentów suplementów erotycznych i dopalaczy mają na celu także przekonanie opinii o szkodliwości niebadanych ziół w czasie gdy są wprowadzane przepisy i legislacja wobec wszystkich ziół , suplementów . A tym samym jest to w kontekście ogólnym do wszystkich producentów produktów zielarskich i suplementów diety w końcowym efekcie propagandowym ,że robi się dobrze i dla dobra ludzi wprowadzając przepisy legislacyjne i restrykcje aby te normy spełniać a szkodliwe zioła eliminować
krążownik / 78.8.157.* / 2010-10-23 13:26
Zapobieganie chorobom nie leży w interesie przemysłu farmaceutycznego, a kontrolowany przez niego Kodeks wypowiedział wojnę medycynie naturalnej .Dlatego jest to robione po cichu i powoli ale systematyczne. Dlatego też ludzie wypowiadający się jak w przykładzie tego forum mają różne zdania na ten temat np. negatywne i pozytywne. Nie można tolerować sytuacji aby wypowiedzi przez niewiedzę przeradzały się w zażyłe dyskusje udowadniające kto ma rację a kto się myli ,kto jest mądry a kto głupi ,czy to teoria spiskowa czy fakt tej teorii -kiedy ingerencja w suplementy naturalne ,,zioła ,witaminy ,mikroelementy stała się faktem dla tych co tę wiedzę posiadają właściwie . Nie można wykluczyć ,że część osób piszących przeciwko głosom negującym Codex A.i przeciwko osobom realnie patrzących na przyszłe zagrożenia , może być atakowana przez np.niektórych urzędników ,decydentów bogatych koncernów farmaceutycznych ,farmaceutów , medyków ,inspektorów ,klakierów którzy krótko pisząc już uczestniczą w machinie niszczenia naturalnego leczenia i suplementacji z wolnego wyboru oraz są związane z aparatem restrykcyjnym wobec suplementów ,ziół i wobec krajowych producentów tych produktów . Pomijając na forach "analfabetów politycznych " ,osób nie zdających sobie sprawy ,pieniaczy,bujających się w opinii,obojętnych , abderytów ,trolii internetowych ,podstawionych i nastawionych z góry negatywnie -inne osoby podchodzą do tematu poważnie i jest tych osób coraz więcej. W interesie aparatu restrykcyjnego jest aby było więcej prześmiewców i krzykaczy na forach wobec osób które znają prawdę i posiadają realną wiedzę o zagrożeniach teraz i w przyszłości . Nie mogę zrozumieć człowieka który pisze np. "no i dobrze ,że tak będzie" ,"wreszcie będzie jasność i kontrola " ," dla dobra ludzi". Jeżeli dobro , bezpieczeństwo ,jasność ma polegać na kontroli poprzez wycofywanie wielu produktów naturalnych nawet z wiekowej tradycji ziołolecznictwa i dyskryminacji producentów czy pomniejszanie dawek suplementów do dawek absurdalnie niskich to czy to jest dla dobra ludzi czy na szkodę ludzi. Komu rzeczywiście ma służyć ta nienormalność i wycofywanie ,niszczenie tradycji i dobrej jakości i tanich producentów ziół i suplementów ?
łykacz suplementów / 78.8.242.* / 2010-10-21 21:17
Suplementy , zioła ,witaminy najbardziej szkodzą inspektorom ,decydentom a nie milionom ludzi którzy je stosują .Czas najwyższy powiedzieć ludziom i wbrew mediom którzy sobie sprawy nie zdają lub uważają ,że to nie możliwe ,że czas dyskryminacji i eliminacji naturalnego i b.bezpiecznego leczenia czy dbania o zdrowie już nastąpił i jest i coraz więcej ludzi jest tego świadoma. Chodzi o to też decydentom aby jak najwięcej ludzi w czasie wprowadzania Codexu i eliminacji naturalnego leczenia i własnego dbania o zdrowie czy profilaktyki pisało czy mówiło np. no to dobrze ,niech likwidują zioła ,nic mnie to nie obchodzi ,przeciwnicy Codexu piszą bzdury ,to nie możliwe ,w sklepach można kupić herbatki ziołowe ,gdzie ten Codex bo nie widzę go itp. Grupa decydentów we własnych kuluarach i po cichu ,bez dostępu nie pożądanych osób i tak dokona likwidacji suplementacji i naturalnego leczenia i wspomagania zdrowia w imię bezpieczeństwa ludzkości ,dbania o interesu dużych i bogatych koncernów farmaceutycznych produkujących głownie leki chemiczne i drogie leki i preparaty .Nie jest w interesie Codexu działanie sklepów zielarskich ,tradycji wiekowego ziołolecznictwa , krajowych producentów dobrej jakości i tanich suplementów ,ziół i leków ziołowych- które mają być dyskryminowane ,likwidowane ustawami i przepisami . A tym samym będą padać krajowi producenci bo nie będą mogli produkować to co dotychczas produkowali lub asortyment ulegnie zubożeniu przez przepisy legislacyjne wymyślone w Unii przez ich decydentów a następnie nasi krajowi decydenci będą je egzekwować w imię "dobra" ludzi .Będzie pranie mózgów i celowo mówiący decydenci i niektórzy klakierzy , farmaceuci ,inspektorzy będą coraz częściej przekonywać o szkodliwości witamin ,mikroelementów ,ziół ,suplementów ,preparatów naturalnych aby opinia publiczna była odpowiednio przygotowana aby lekko i bezboleśnie przeprowadzić eliminację i kanalizację ziołolecznictwa ,dbania o zdrowie , samoleczenia .Co jakiś czas dadzą mediom rewelację o szkodliwości i zasadności wycofywania czegoś co wielu stosowało z pożytkiem na różne schorzenia i dolegliwości czy dla zdrowia lub pomniejszania dawek suplementów do dawek absurdalnie niskich i ich stopniowe znikanie z asortymentu aptek i zielarni . Bogaci ludzie raczej nie stosują ziół i są obojętni na ich wycofywanie .Decydenci też mają wysokie gaże i stać ich na honoraria dla lekarzy i drogie leki i realizowanie bez zgrzytu recept . Dlatego głosy ludzi których nie stać na drogie leki częściej i chociaż dla poprawy zdrowia stosują zioła i suplementację sami lub za wiedzą lekarza - nie są ważne. Nie są ważne głosy ludzi którzy z różnych względów nie mogą stosować leków chemicznych lub wolą naturalne i bardziej bezpieczne leczenie . Lekarze nie posiadają dostatecznej wiedzy o ziołach i preparatach naturalnych a nie jest to tajemnicą ,że nie posiadają jej rzeczywiście i nad tym ubolewa się .Są lekarze którzy stosują zioła i naturalne leczenie w swojej praktyce i oby było ich najwięcej ale przy dyskryminacji naturalnego i konkretnego leczenia i oni mogą mieć problemy z realizowaniem takiego typu i pełnego leczenia .
Ktoś / 83.5.199.* / 2008-06-04 17:59
cudownie, więcej takich "ekspertów" jak Joanna D. ....
andowc / 83.30.124.* / 2008-05-29 13:06
Jak by się lepiej (zdrowiej) odżywiali, to by nie łykali tabletek zdrowia (lekarstw).
Ludzie zmieniają się w "jogów",- łykną 1 tabletkę i nie muszą cały dzień jeść.
tommasino / 81.169.167.* / 2008-05-29 11:33
miliardy idą też na reklamę leków OTC a ludzie oglądają i myślą, że kupią w aptece szczęście...
Bart4 / 65.39.195.* / 2008-05-29 13:57
Równie duże pieniądze są wydawane na reklamy leków na receptę. Tylko tu sytuacja jest trudniejsza bo przepisy nie pozwalają na zwyczajną promocje. Marketingowcy jednak sobie radzą takimi podwójnymi kampaniami jak ta Maxigry i mBanku http://patrz.pl/zdjecia/maxigra-w-reklamie-mbanku.
carick / 88.191.57.* / 2008-05-29 17:11
Polpharma już wczesniej promowała nielegalnie ten środek więc to nic nowego
s. / 2008-05-28 15:05 / Bywalec forum
A im więcej łykają tym bardziej chorują, bo przecież nie po to koncerny farmaceutyczne żyją z chorych, by ich leczyć...
Zły na opłakany stan polskiej medycyny / 77.253.81.* / 2008-05-27 21:10
Nie dziwota, że skoro nie mogą się doprosić wizyty u lekarza, bo:
a) półkilometrowa kolejka do gabinetu
b) chmara emerytów okupuje placówkę służby zdrowia od 6 rano do 18 wieczór
b) zapłacić za wizytę nie można bo nie można; w konsekwencji o pomocy lekarskiej poza prywatną służbą zdrowia można zaponieć, tylko po jaką cholerę płaci się to składkę ?!
lejlak / 83.3.172.* / 2008-05-27 13:46
Pudzianowi się opłaciło nałykał się sterydów i teraz zarobił 1,2mln za pajacowanie ze spadającymi gwiazdami !
Floyd / 2008-05-27 18:12 / Tysiącznik na forum
Też się nałykaj.
arch / 2008-05-27 14:38 / Tysiącznik na forum
-"Nowy absurdalny podatek
Urzędnicy wpadli na nowy pomysł. Postanowili pobierać
------ "podatek denny"
- od łodzi i statków. I to wcale nie jest żart "
http://zagle.onet.pl/647,1488728,artykul.html
------jaki rząd taki podatek -:)
Denni urzędnicy ,denne pomysły.
kolejny wpis w temacie / 78.8.2.* / 2010-10-22 20:28
Jeden z wielu przykładów ingerencji plus przepisy legislacyjne z efektem końcowym - na szkodę ludzi w przeciwdziałaniu chorobie czy dla poprawy zdrowia . Palma Sabalowa jako suplement o działaniu
zapobiegawczym zostaje przez decydentów wycofywana ze sprzedaży . Jest to dziwne bo zalecają lekarze Palmę S. w kapsułkach głównie w celu zapobiegania jej przerostowi u mężczyzn po 45 roku życia .Gdy dojdzie do przerostu prostaty Palma S. jest mało skuteczna i czeka na pacjenta raczej chirurg niż profilaktyka. Dlatego nie zrozumiałe jest zniknięcie z aptek takich preparatów naturalnych jak np. Maxiprost ,Palma Sabalowa caps. Prostanil Forte ,Prostacare , Saw Palmetto caps , Prostatan i inne jeszcze dostępne bez recepty będą znikać i zastępowanie ich drogimi lekami silnych i bogatych koncernów farmaceutycznych lub preparatami bez recepty o wątpliwym bądź słabym działaniu . Mężczyźni którzy chcą zapobiegać przerostowi prostaty mają ograniczany przez decydentów dostęp do suplementów profilaktycznych i asortyment ulega ograniczeniu. Jak wiadomo zapobieganie jest tańsze niż leczenie . W dodatku jest mniej wystawionych recept refundowanych na leki i mniej operacji gdyż pacjent dbający o profilaktykę dłużej cieszy się zdrowiem lub jest zdrowy, co nie jest bez znaczenia dla budżetu państwa .Nie ma co ukrywać ale asortyment tego typu ulega stopniowemu zubożeniu np. przez celową ingerencję Głównego Inspektora Farmaceutycznego który celowo szerzy propagandę ,że suplementy naturalne ,zioła ,witaminy
są złe i szkodliwe i trzeba je dla dobra ludzi kontrolować. Kontrola polega na tym ,że są wycofywane lub jest wprowadzany zakaz ich produkcji .To co piszę są to fakty dostrzeżone przez coraz więcej ludzi a nie teoria spiskowa jak ktoś nie obeznany sądzi czy komentarz jakiegoś malkontenta .Jest coraz mniejszy wybór suplementów a leków naturalnych na receptę jest niewielki wybór oczywiście z dodatkiem Palmy Sabałowej. Żądają od producentów suplementów zaniechanie ich produkcji lub zmianę składu . Jest to nie zrozumiałe bo publikacje naukowe ,medycy, informują o jej korzyściach dla zdrowia i pozytywnym bezpieczeństwie stosowania
0
reflektor / 78.8.0.* / 2011-05-27 10:53
Jest sporo racji z tego co ludzie piszą ale nie ze wszystkim zgadzam się . Według posiadanej wiedzy wypowiedzi są niedokładnie zinterpretowane jeżeli chodzi np. kto i co ? Pisze się o naszych inspektorach czy decydentach zakazujących sprzedaży produktów naturalnych a nie bierze się tego pod uwagę ,że oni są tylko wykonawcami restrykcji a nie zleceniodawcami. Jak powszechnie wiadomo zleceniodawcami są urzędnicy z Unii Europejskiej i to oni narzucają nowe przepisy innym krajom członkowskim i to oni są głównymi decydentami .To oni sieją propagandę i podają rewelacje o szkodliwości ziół ,suplementów przy aprobacie dla leków i zwiększaniu konsumpcji leków chemicznych i refundowanych ..Niekoniecznie musimy się z tym zgadzać i w wielu krajach UE ludzie mają podobne obawy i wątpliwości odnośnie medycyny naturalnej i w wolnym dostępie do ziół i suplementów . Jednak nie mamy na to wpływu i gdy Unia będzie istnieć czy nam podoba się czy nie restrykcje będą wprowadzane. Ostatnio częściej mówi się w mediach o możliwym prędzej czy później rozpadzie Unii Europejskiej i powrocie do walut państwowych i są ku temu przesłanki medialne ,że w przyszłości może tak być. Gdy tak stanie się - wszelkie restrykcje związane z leczeniem naturalnym i dostępem do produktów naturalnych szczególnie te dyskusyjne i kontrowersyjne mogą być zniesione lub przywrócone do status quo sprzed restrykcji . Gdy Unia rozpadnie się nasi inspektorzy czy urzędnicy nie będą przymuszeni aby te restrykcje utrzymywać wbrew rozsądkowi czy woli ludu .Bez względu czy Unia będzie czy nie , kontrole jakości i bezpieczeństwa produktów , były , są i będą przeprowadzane i tu się nic nie zmieni oraz jestem za . Nie ma w tym postępowaniu kontrowersji jeżeli kontrole produktów będą przeprowadzane obiektywnie ,rozsądnie ,bezinteresownie i rzeczywiście dla dobra ludzi .
uniwerek / 78.8.152.* / 2011-05-28 13:27
Nie tylko zioła i preparaty naturalne jako produkty są atakowane ! Celowo są podawane rewelacje o szkodliwości produktów jest to tzw. pranie mózgów i przygotowania opinii publicznej do konieczności z kanalizowania od wielu lat stosowanych produktów . Ostatnie doniesienia z mediów niezależnych ! Przemysł farmaceutyczny próbuje przeforsować rozporządzenie do wyeliminowania stosowania witaminy C , mimo że już udowodnione, że ogromne wzmocnienie układu odpornościowego korzyści i praktycznie żadnych skutków ubocznych i nie uszczerbkiem na zdrowiu. Why would they want to get rid of them? Dlaczego chcą się ich pozbyć? Ponieważ jest to zagrożenie . Nie można zarabiać na nim ! Promując jednocześnie w różny sposób leki i leki refundowane i dbając aby nie spadła konsumpcja tychże leków ! Stop globalizacji i kontroli co ludzie mogą łykać i jeść ! Dla przykładu - to tak jak zabronić dzisiaj picia herbaty stosowanej z wolnego wyboru od setek lat przez ludzi , bo ma właściwości pobudzające a pita w nadmiarze utrudnia wchłanianie żelaza i podobno sprzyja powstawaniu kamieni nerkowych i coś tam jeszcze .
skomentuj

Najnowsze wpisy