Forum Polityka, aktualnościKraj

Polacy nie tacy prawicowi

Polacy nie tacy prawicowi

Money.pl / 2006-02-27 08:27
Komentarze do wiadomości: Polacy nie tacy prawicowi.
Wyświetlaj:
helmi / 80.53.43.* / 2006-02-28 17:35
Nie widzę powiązania większości poruszanych kwestii z prawicowością. Gdyby te pytania zadano w Niemczech, nikt nawet by sie nie domyślił, że chodzi tu o jakieś skłonności polityczne. Czyżby ograniczanie swobód obywatelskich i hołdowanie koscielnym poglądom, było prawicowe? W Niemczech nie handluje się w niedzielę, ale nikt nie mówi, że ma to jakiś związek z prawicą. Więcej; nie ma to również zadnego związku z kosciołem, bo frekwencja na mszach (oczywiście oprócz Bawarii) w niedzielę jest nieznaczna. Wątpie również, żeby ona się zmniejszyła, gdyby pozwolono handlować. Niedziela jest tam dniem rodzinnym, wyjeżdża się za miasto, do lokali, ogranicza się nawet kontakty telefoniczne. Mamy mnóstwo problemów, które należałoby rozwiązać, ale przywiązujemy wagę do mało ważnych. Tym, ktorzy nie wiedzą o naszych rzeczywistych problemach, proponuję lekturę Sobczaka i Szpaka w najnowszej Angorze. Mamy naprawdę większe problemy niż przesadne dbanie o dobre zdanie kościoła katolickiego. KK nie jest instytucją-gwarantem naszej demokracji i właściwej drogi do cywilizowanego świata. Trzeba brać wzór z tych, którzy już coś osiągnęli.
izi / 84.10.253.* / 2006-03-02 18:13
Wszyscy powołują się na kościół -sklepy nie mogąbyćotwarte bo ucierpi kościół, to może niech otworzą dla niewierzących nie ucierpi wiara bo do sklepu będą chodzić ci co nie wierzą ,ale dla mnie nie to jessst bulwersujące , nikt nic nie powiedział o pracownikach którzy też mają rodziny i też chcieli by miec kontakt z rodziną w sobote czy niedziele . Jestem za tym żeby sklepy były czynne ale nie tyle godzin , myślę ze do godziny 12 każdy zdąrzy zrobić zakupy jest tak dużo marketów że jest to możliwe
Franciszek Skwarnicki / 194.181.106.* / 2006-02-28 10:04
Popieram odchudzonego.Polacy chcą żyć i w zdumiewającym zakresie chcą pozwalać żyć innym.Nie są w tym ani lewicowi ani prawicowi.Co np. wspólnego z lewocowością czy prawicowością ma stosunek do parady gejów-dla większości jest to kwestia estetyczna a nie ideologiczna.Ja jako konserwatysta oczywiscie udzieliłby zezwolenia,ale nałożył ograniczenia co do czasu i miejsca.I tyle.Ogolna uwaga:obniża się niestety poziom komentarzy na tym portalu.To smutne.Najwyraźniej przenoszą się tu onetowcy.
odchudzony / 84.10.105.* / 2006-02-28 08:23
Polacy są centolewicowi, tylko nie ma kto ich reprezentować dlatego Samoobrona i wszystkie partie które mają w programie socjalność są popularne. Nasza lewica typu SLD już od dawna zapomniało co to jest człowiek. A ludzie chcą żyć. Pamietam jak Balcerowicz mówił jeszcze trochę i będzie lepiej. Tak żle jeszcze nie było, rynek pracy, konkurencja, przetargi, perspektywy dla młodzieży.
George / 83.25.226.* / 2006-02-28 08:02
Wielokrotnie już tutaj pisałem, że powoływanie się na Gazetę Wyborczą na tym portalu jest po prostu nieprzyzwoite. Gazeta Wyborcza zmanipuluje każdy fakt, aby wykazać jakąś odgórnie przyjętą tezę. Przyzwoity człowiek tego szmatławca do ręki nie bierze.
dodek / 83.7.254.* / 2006-02-28 10:58
Najwyższy czas, żeby społeczeństwo uświadomiło sobie że Gazeta Wyborcza jest właśnie szmatławcem. Najlepszym sposobem jest całkowity brak polemiki. Wystarczy posłuchać wypowiedzi dziennikarzy reprezenthjących tą gazetę w telewizyjnych programach. Nie zdażyło się jeszcze żeby któryś z nich jasno i czytelnie wyraził swoją opinię i konsekwentnie jej bronił. W zależności od przebiegu dyskusji zmieniają (jak kameleon kolor) swoje poglądy. Nie dziwię się, biorą przykład ze swojego naczelnego.
Funcik / 83.25.74.* / 2006-02-27 12:44
Polacy są żadni - ani prawicowi, ani lewicowi. Sa za to cholernie łatwowierni, dlatego oszołomy sa u władzy.
wiech / 83.8.243.* / 2006-02-27 09:29
Wpisuje się w to wypowiedź mądrego polityka: "co po PISie trzeba będzie posprzątać ?"
Wapniak / 83.28.124.* / 2006-02-27 18:15
Jak długo żyję, ciągle ktoś po kimś sprząta!...Jaki ten naród czysty, aż dziw bierze.
Może który by raz posprzątał, ale za sobą, co?... Czas najwyższy.
Psy to doskonale potrafią!
No tak, ale to instynkt, więc może za wysokie progi, co?...
Póki co, g.... zaś, cały czas na wierzchu; widać i śmierdzi. Więc o co się tak żreć?...
talar / 83.8.243.* / 2006-02-27 08:27
Cząść reprezentuje opcję prawicową, ale nieliczni (niszowcy) chcą średniowiecza.

Najnowsze wpisy