Forum Polityka, aktualnościKraj

Polacy podrabiają europalety

Polacy podrabiają europalety

Money.pl / 2008-04-22 15:03
Komentarze do wiadomości: Polacy podrabiają europalety.
Wyświetlaj:
podatnik / 217.11.139.* / 2008-04-23 11:30
Koszt zwrotu palety moze byc wyzszy od samej palety,obrót paletami jest mozliwy wyłacznie przy dużych obrotach pomiedzy wielkimi firmami , jak towar na paletach chodzi w dwie strony.
Czesto przewoźnicy maja problem , bo klient chce palety odzyskać , ale za transport nie zapłacić , czesto chodzą zlecenia z dyspozycją,że przewoźnik odbierając towar ma dać dostawcy swoje orginalne Euro palety a klient mu odda przy rozładunku.Wiele przewoźników to robi , nie zastanawiając się nad tym , czy to co ma na placu i da załadowcy to rginalna paleta Euro czy tylko podrobiona.
W tych przepisach chodzi o to aby nie było w obrocie palet bez atestu ale oznakowanych jako atestowane-to jest przestepstwo , miedzy innymi dlatego ,ze odbierze sie towar na orginalnych paletach , a zostawi podróbkę i narazi właściciela na straty.
Ale nikt nikogo nie zmusza aby każdy towar z Polski do Niemiec jeździł na paletach EURO , to jest sprawa umowy Handlowej stron i można wpisać w umowie takie opakowanie jakie się chce ponosząc koszty i odpowiedzialność.
Karani będą Ci ,którzy bę a na swoim produkcie bić znak EURO nieprawnie i Ci którzy wiedząc ,że są takie palety będą je wprowadzć do obrotu.
Opakowania to poważny problem dzisiejszych czasów , często ma związek z presja na obniżanie kosztów - ale nie można doprowadzać do tego ,że wszystko bedzie tanie i byle jakie. Mnie osobiście adrenalina rośnie , jak widzę drogie towary zapakowane w byle jakie tekturowe kartony, albo pozbijane z listewek podesty , które się łamią zaraz po załadunku na samochód - a jak jest szkoda to przewoźnik ma ją likwidować ze swojego OC , bo na ubezpieczeniu towaru na czas transportu też zaoszczedzono. Walczmy z byle jakością i to nie tylko przepisami , ale i działaniem.Przewoźnicy powinni odmawiać odbioru towarów byle jak zapakowanych.
acomitam / 83.11.108.* / 2008-04-23 06:08
To jakiś następny socjalistyczny absurd. Ta Unia Europejska to najbardziej zidiociała lewacka konstrukcja. Najlepsze są te atestowane gwoździe. Pewnie produkują je sami urzędnicy albo europosłowie. Lewacki syf.
HeniekM / 80.54.97.* / 2008-04-25 10:39
dokładnie, sam też nabieram coraz większego przekonania, że cała UE jest bardziej beznadziejna niż socjalizam, takie same głupoty wymyślają, wszędzie tylko jakieś nakazy, zakazy, ograniczanie swobód. Nie ma żadnej wolności.
andowc / 83.30.99.* / 2008-04-22 16:03
Dobrze że nie pieniądze, (złotówki).
St. / 83.14.253.* / 2008-04-22 15:56
Zamiast nazywać Europalety należałoby nazwać Polpalety i produkować w normalnej cenie bez opłacania stada urzędników. Jak towar będzie dobry to paleta nie będzie miała znaczenia
leiho / 2008-04-22 15:03 / "Tu Ne Cede Malis"
no, wiadomo, mozna to wozic na zwykłych europaletach robionych 10 razy taniej, ale musza byc oryginalne zgodnie z normą. W efekcie KAZDY koszt transortu jest powiększany o koszt tych palet, a bez tych palet w UE jest własciwie niemozliwy,. Pracuję w spedycji, wiem co mowię. Paleta kosztuje 7-10 euro, w Polsce 27-30 zł, a mozna je robic po 10 zł, no ale skoro Unia kaze, to się buli, a za wszystko zapłaciklient, na koncu.
laikman / 194.9.53.* / 2008-04-22 20:31
paleta jest zwrotna osiołku....!to tak jak kaucja za flaszkę po browarze.Znawca sie znalazł...
@@@ / 195.90.107.* / 2008-04-22 20:45
Osiolku, paleta na ktorej wyslesz swoj towar gdziekolwiek dalej niz na nastepna ulice nigdy do Ciebie nie wroci.
Musisz ja kupic aby wyslac swoj towar.
adolf / 2008-04-25 22:49
Trzeba jakos kobinowac aby zyc:)))!!
bled / 195.205.213.* / 2008-11-04 07:53
Mam pytanie, czy w ogóle jakie kolwiek palety muszą spełniać jakieś wymogi, ostatnio przywiezino mnie materiał na palecie, która miała deseczki szerokie 4cm.grub ości 1,5cm a kantówki 3x4cm, na tm było złożone 1500kg towaru
BORKOWIAK / 194.181.193.* / 2008-11-06 16:31
Bo zaleje mnie krew,kto w Polsce nabywając legalne drewno opłacając podatki płacąc pracownikom normalne pieniadze jest w stanie robić palety podone do EP za 10zł
BORK / 194.181.193.* / 2008-11-06 16:30
Bo zaleje mnie krew,kto w Polsce nabywając legalne drewno opłacając podatki płacąc pracownikom normalne pieniadze jest w stanie robić palety podone do EP za 10zł

Najnowsze wpisy