Forum Forum inwestycyjneForex

Polacy podzieleni w sprawie euro

Polacy podzieleni w sprawie euro

Money.pl / 2011-03-01 12:56
Komentarze do wiadomości: Polacy podzieleni w sprawie euro.
Wyświetlaj:
ch / 77.253.151.* / 2011-03-02 09:08
już teraz to wszystko jedno czy Euro czy PLN bo ceny są te same a nawet wyższe w Polsce na niektóre produkty ale już niedługo i te będą wyższe wtedy wprowadzą Euro i ludziska będą sobie chwalić i znów zatriumfuje rząd który to wprowadzi jak komunista Miller który na siłę wcisnął nas do UE aby zapisać się w historii bez względu na konsekwencje jak i umowy zawarte na korzyść starej Unii. Rozwalili nam wszystko. Zobaczcie co zostało - nic tylko handel który i tak nie daje Polsce i Polakom żadnej korzyści. Zniszczyli stocznie, armatorów, rolników, producentów. Nadal zastanawiam się jak ludzie egzystują. Niedługo spodziewam się kolejnego zrywu Polaków podobnego do Solidarności tylko co on przyniesie czy takie same układy jak teraz?
lapiesiezaglowe / 212.130.22.* / 2011-03-02 10:20
Zrywu nie będzie, ci z pokolenia z Solidarności raczej już nie wyjdą, a dzisiejsi młodzi ludzie (w tym i ja) nie są z pokolenia "zrywu narodowego". Prościej przecież wyjechać, niż walczyć. Tamta epoka minęła i już raczej nie wróci.
swiezy1 / 89.73.155.* / 2011-03-02 08:47
jestem za jezeli wejdziemy po kursie 1:1
stary999 / 213.5.212.* / 2011-03-02 23:38
nawet po takim nie jesli za 1 zl wiecej kupisz niz za 1 euro
lapiesiezaglowe / 87.104.41.* / 2011-03-01 15:21
Jak wprowadzą euro do Polski, to w ciągu 5 lat będziemy mieli drugą Irlandię, Grecję czy Hiszpanię. Dopiero wtedy wszyscy złapią się za głowy. Na tym wszystkim zyskają chiche grube ryby, a szary obywatel jeszcze na tym straci.
stary999 / 213.5.212.* / 2011-03-02 23:37
Europa jako strefa to Titanic, a na tonący statek sie nie wskakuje.
krol-salomon / 83.4.91.* / 2011-03-01 14:28
http://kuzmiuk.blog.onet.pl/Euro-na-Slowacji-straty-przewy,2,ID397604206,n
krol-salomon / 83.4.91.* / 2011-03-01 14:14
Napisałem celowo, zamiast "każe" - ...jak "karze" tv wytrwam,.. bo to, co o. doktor-rektor-dyrktor wyprawia z mocherowcami, to jest skaranie Boskie.
krol-salomon / 83.4.91.* / 2011-03-01 14:04
Większość dorosłego pokolenia naszych rodaków nie rozumie, co do nich mówią w telewizji i radiu. (były opublikowane takie wyniki badań społecznych). W gazetach też niewiele zrozumieją, najwyżej w nekrologu trochę lepiej się zorientują. Tacy ludzie idą też glosować na pierwszego, z pierwszej kartki, którą ktoś im wetknie w rękę.
11 mln emerytów, rencistów i innych beneficjentów ZUS, KRUS, MOPS, Biur Rentowych MSWiA, MON itd - nie glosuje na partię, reprezentującą ich interesy w parlamencie, (jak to robią mądrzy rolnicy polscy i udający rolników i tak samo mądrzy polscy komuniści) - tylko zramolałe staruszki głosują jak popadnie, albo jak karze tv wytrwam- a potem, w kolejce do lekarza, biadolą "co ONI z nami wyprawiają, te niedobre i nieludzkie władze nasze?"
Na zebraniu Wspólnoty Mieszkaniowej mawiają do zarządcy, który wciska im różny kit i podnosi opłaty na zarządzanie nieruchomością ( w tym na zbędnych pracowników, znajomków) i na lipne usługi od krewnych- "Niecha ta Pan/Pani robi tak, aby było dobrze.ja się nie rozumiem na tym, bo jestem stara/stary i nie mam szkół..." Jak ksiądz albo światlejsza sąsiadka coś jej powiedzą, to połowę z tego też nie zrozumie. więc czego się dziwicie, że chcą euro, bo inne tumany też chcą, więc jak te barany, owczy pęd starców i analfabetów.. To pokolenie półanalfabetów zramolałych musi wymrzeć, aby młodsi, chociaż w połowie lepiej już wykształceni, trochę lepiej zrozumieli, jak ich własna władza roluje, bo nie jest należycie kontrolowana, a każda władza deprawuje, chociaż każda władza dana jest "Z Góry", czyli pochodzi od Boga, ale jak nie ma kontroli i kary niechybnej- to i biskup i papież zbłądzą, a co dopiero mówić o politykach i samorządowcach. Zresztą ponoć polityka i najstarszy zawód świata - to ponoć to samo. Ciekawe jak Słowacy chwalą sobie wejście w euro? Może nauczony na na ich krzywdzie (spytajmy "szarego" Słowaka: emeryta, rencistę, sprzątaczkę, sprzedawcę, nauczycielkę itp.) - nareszcie Polak będzie mądry przed szkodą?.
Lomion / 81.210.17.* / 2011-03-01 17:04
Ty oczywiście przeprowadziłeś wśród Słowaków szeroko zakrojone badania i dlatego wiesz co o tym sądzą - oczywiście to samo co ty, bo jakże tak światły obywatel jak ty mógłby się mylić. Bądźże człowiekiem i podziel się linkiem do tych badań, bo Słowacy z którymi rozmawiałem cenią sobie Euro, ale to tylko kilkanaście osób, a więc grupa niereprezentatywna dla całego narodu.
mig-17 / 79.191.116.* / 2011-03-01 13:12
Komu tak bardzo zależy zależy na wprowadzeniu euro? Czy ktos ma w tym żywotny interes aby rozwalic wszystko co jeszcze funkcjonuje ? Kto i gdzie bada ten eurobarometr?
ilo123 / 217.33.154.* / 2011-03-01 13:25
Uwierz mi, że duża część społeczeństwa popiera przyjęcie euro, ponieważ "jadąc na wakacje nie będą musieli wymieniać złotówek". Takie jest myślenie wielu osób, które nie rozumieją zależności ekonomicznych (różnic w sile nabywczej walut, stopnia uzależnienia gospodarki od importu/eksportu) czy też nie zdają sobie sprawy, że w ten sposób wyzbędziemy się kolejnego obszaru swojej suwerenności pod postacią własnej waluty i możliwości kształtowania polityki monetarnej. Smutne, ale prawdziwe. Obawiam się o wynik referendum w tej sprawie
marynarz098 / 2011-03-01 14:34 / Tysiącznik na forum
Ladnie powiedziane, wielu nie rozumie, wielu nie wie, ja o suwerennosc tak nie dbam jak o kredyt ktory mam splacac, i chce splacic by moj syn nie musial go zaciagac.Czytam, ze masz wiedze, chcialbym sie zapytac o to jak przy zmianie z PLN na Euro bedzie wygladalo przewalutowanie kredytow hipotecznych.

Jak urzedniczka z urzedu pracy, ( zona zarabia tam 1300 na raczke), mogla by sie przygotowac na przewalutowanie.

Ja sie nie martwie o siebie gdyz od 97 roku zarabiam w roznych walutach, ale pytam sie, bo nie wiem, czy za, czy przeciw jestem????
Lomion / 81.210.17.* / 2011-03-01 17:05
Tak samo jak przeliczanie pensji czy lokat - wszystko po identycznym, ustalonym wcześniej kursie.
marynarz098 / 2011-03-01 17:17 / Tysiącznik na forum
a jaki to bedzie kurs ???? oczywiscie nie pytam sie o konkretna cena, ale czy ktos juz kiedys, gdzies cos wspomnial o mozliwym pozimie i granicach w obrebie ktorych bedzie ta cena ocsylowala........pozatym jak bedzie rozwiazana sprawa przykladowej wyplaty polskiego urzednika,,,,,,,, dajmy na to 1300 po kursie 3.5 pln do 1E to wyjdzie 371 Euro miesiecznie.........czy takie wyplaty beda obowiazywaly?????? bo naten przyklad bezrobotny u helmutow tyle ma miesiecznie.!...........a litr bezyny 4.85 pln po przelicniku 3.5 do 1 bedzie nas osztowac 1.38 euro.........to po zatankowaniu mojej furmanki do pelna zaplace 69 euro ......czyli plus minus (na oko) 20% z wyplaty.....czy ja dobrze rozumuje, nie mam pojecia, nie rozumiem, nie widze?????????
mate777 / 83.22.166.* / 2011-03-01 18:51
tak to bedzie wygladało jak ktos zarabia 3500 PLN to jestli przelicznik bedzie 1:3,5 to bedzie zarabiac 1000 euro... ale jeśli chodzi o ceny produktów np jeśli za chleb placi sie powiedzmy 4,90 to przy przeliczniku 1:3,5 4,90PLN=1,4EUR a uwierz mi ze chleb w sklepie nie bd kosztowac 1,4 tylko 1,5 jak nie 1,6 i tak bedzie z wiekszoscia produktów. Z kąd to wiem? z obserwacji jak to sie odbywalo w innych krajach.. dlatego mówię dla euro w Polsce NIE!!
mate777 / 83.22.154.* / 2011-03-01 14:03

wyzbędziemy się kolejnego obszaru swojej suwerenności

chyba kolega/koleżanka nie jest w temacie my JUŻ nie jesteśmy suwerennym państwem... Smutne, ale prawdziwe..
stary999 / 213.5.212.* / 2011-03-02 23:33
suwerennosc niedlugo juz zniknie z wikipedii
dudek125 / 2011-03-01 12:56
Polacy obudźcie się nigdy do strefy euro!nie przy takim kursie waluty aby nikt nie stracił i aby zarabiać ja w uni musi być tolerancja 1do 1 lub 1 do 1.30 kto umie liczyć niech liczy srednia płaca w polsce 3600 :3,95=911 euro kto w uni zarabia takie nędzne pieniądze?srednia płaca w uni wynosi 2800 euro .Tylko 1zl=1euro wtedy możemy myśleć o uni! i wspólnej walucie .Trzeba sobie przypomnieć niemców oraz francuzów w jakim stosunku euro do ich waluty przyjęli wspólną walute
jeśli wejdziemy za dwa lata będziemy pachołkami we własnym kraju i zaden pracodawca nie podwyższy pensji bo go nie będzie stać wię nie zmarnujcie tej szansy by pozostać w złotych pln
stary999 / 213.5.212.* / 2011-03-02 23:32

nie przy takim kursie waluty

nawet przy zadnym
Lomion / 81.210.17.* / 2011-03-01 17:14
A teraz to niby zarabiasz więcej niż te 911 Euro że byłbyś stratny? Francuzi przyjęli Euro przy relacji 1E = 6,5 Franka, Niemcy przy relacji 1E = 1,96 DM. A Włosi przyjęli Euro przy kursie 1E=1936 lirów. I jakoś nikt nie zbiedniał
tesa1959 / 2011-03-01 22:59 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

I jakoś nikt nie zbiedniał

No , niekoniecznie. Pamiętam wejście do strefy EURO Niemiec i Włoch - pensje przeliczano w odpowiedniej relacji, natomiast ceny mniej więcej ze wskazaniem na więcej. Szczególnie trudno było wyżyć Niemcom z terenów dawnego NRD, gdzie pensje były dużo niższe niż na zachodzie, a ceny wszędzie podobne.
Niedawno Estonia weszło do strefy EURO i już ludność boryka się z dużymi kłopotami - bieda rośnie bardzo szybko, a i tak tam nie było bogato.
stary999 / 213.5.212.* / 2011-03-02 23:19
te "mniej wiecej" skomentuje.

W monachium dokladnie dzien po wejsciu euro, ceny na rynku Viktualienmarkt sie nie zmienily natomiast co się zmieniło to tylko waluta. w regionalnym TV BR3 pokazywali nawet jaki trud sobie straganiarze zadali z przeliczaniem.

Na dzien dzisiejszy nawet wedlug statystyk niemieckich 51 procent spoleczenstwa wypowiada sie za wprowadzieniem spowrotem starej solidnej DM. jak znajde na youtubie cos archiwalnego to wstawie.

Tą samą pralnie pieniedzy i latacza dziur budzetowych czeka Polskę.

Co do francji to rzeczywiscie oni mieli podpisaną umowe ktora nie pozwalala na przeliczanie cen zaokrąglając w góre.
Niemcy zaś tego nie stosowali co widac bylo w nastepującym przykladzie.

Kawa np kosztowala 5,95 DM to po przeliczeniu wedlug kursu 1,95583 byloby 3,04 EUR. Takich krzywych cen sie nie stosowalo co mialo być może zwiazek ze strategią marketingową.
Przez nastepne dwa lata obowiązywala sprzedaż w dwoch walutach. Klient musial byc informowany ile towar kosztuje po przeliczeniu na DM. Stosowalo sie male cyferki w nawiasach jako cene w DM.
Wówczas widać bylo roznice w cenie bo taka kawa w ten czas juz nie kosztowala w DM 5,95 tylko DM 6,24 (3,19 EUR).
stary999 / 213.5.212.* / 2011-03-02 23:55
cos na youtube. moze nie z niemiec ale z austrii. nikt nie jest zadowolony z euro. http://www.youtube.com/watch?v=_cS51cELYxc&feature=related
dziadek w filmie mowi nawet o zezlomowaniu euro i przywroceniu szilingow.
krol-salomon / 83.4.91.* / 2011-03-01 14:36
Ciekawe, dlaczego zimni Anglicy nie chcą euro?
stary999 / 213.5.212.* / 2011-03-03 00:07

Ciekawe, dlaczego zimni Anglicy nie chcą euro?

a dlaczego nie szwajcarzy nawet o tym nie śnią?
stary999 / 213.5.212.* / 2011-03-02 23:31
interpretuje twoje pytanie jako retoryczne.

zapewno z powyzszego powodu miedzy innymi.
Lomion / 81.210.17.* / 2011-03-01 17:07
Z tego samego powodu dla którego nie chcieli przejść na system dziesiętny, oraz z tego powodu że jakiś czas temu próbowali i wypadli z ERM.
dudek125 / 2011-03-02 12:59
Jeśli ktoś może pamięta denominacja złotego, niech cofnie się do tyłu i przeliczy ceny najpotrzebniejszych artykułów wszystko diametralnie zdrożało zaokrąglono ceny do pełnych złotówek 1zł straciło na wartosci to taka psychologia tylko 1zl ale przed denominacją ten 1zł miał wiekszą wartość tak i bedzie w przypadku euro jeśli coś kosztuje 3zł a po wejsciu do euro kilka eurocentow to psychologicznie ceny zostaną podciagnięte do 1 euro bo co to to tylko jedno euro! a co do naszych płac to szybko sie nic nie zmieni ! na tym to polega by polska była strefą taniej siły roboczej o stabilnej sytuacji i stabilnym pkb
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy