Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Polacy rezygnują z wyjazdu na beatyfikację

Polacy rezygnują z wyjazdu na beatyfikację

Money.pl / 2011-04-15 13:18
Komentarze do wiadomości: Polacy rezygnują z wyjazdu na beatyfikację.
Wyświetlaj:
pok / 83.24.30.* / 2012-03-20 00:52
Szkoda, że ksiądz Piotr Studnicki okazał się obłudnikiem. Po ujawnieniu skandalu, polegającego na wielomiesięcznym doprowadzaniu swojej bezpośredniej podwładnej do czynności seksualnych, podał się do dymisji. Dzięki kumplom ze studiów, którzy zajmują wysokie stanowiska w krakowskiej kurii, został "karnie" przeniesiony do Rzymu, gdzie do dzisiaj pełni funkcję opiekuna polskich pielgrzymów i o zgrozo dyrektora polskiej szkoły katolickiej. Szkoda, że ks. Piotr Studnicki zamiast ponieść karę za złamanie reguł kościelnych i świeckich pnie się po drabinach kariery w strukturach kościoła katolickiego.
lechuuuu / 94.40.126.* / 2012-08-05 03:21
Tak, ksiądz Studnicki ma się bardzo dobrze mimo złamania celibatu. W każdej strukturze świeckiej taki układ skończyłby się wyrzuceniem gościa z pracy, ale kardynał Dziwisz wyspecjalizował się w wyciszaniu takich skandali.
Wapniak / 2011-04-17 11:40 / Tysiącznik na forum
Widocznie wreszcie mądrzeją...
wtg / 2011-04-15 14:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wiara wiarą, świętości, świętościami, ale lepiej mieć co do gara włożyć niż wydać ostatnie pieniądze na wyjazd chociażby na taką uroczystość.
Bernard+ / 83.4.32.* / 2011-04-15 14:20
Ty który ukrywasz się pod nick Whatevver(T)
Dlaczego obrażasz nas Polaków wierzących w Boga Ojca wszechmogącego lecz miłosiernego i Jego syna Jezusa Chrystusa oraz w Ducha świętego?
Mam wyższe wykształcenie politechniczne oraz podyplomowe studia prawno administracyjne na uniwersytecie i studiowałem również podyplomwo rachunkowość na akademii ekonomicznej kilka lat kierowałem wielkimi przedsiębiorstwami jako zarządca komisaryczny i zrealizowałem w nich programy naprawcze, byłem prezesem spółki akcyjnej obecnie jestem prywatnym przedsiębiorcą płacę wymagane prawem podatki i składki dbam o swoją rodzinę i o pracowników ale przedewszystkim jestem wierzącym i praktykującym katolikiem, który uważa Karola Wojtyłę za Największego Polaka w historii naszego narodu. Dlaczego nazywasz mnie idiotą i na jakiej podstawie twierdzisz, że jestem obłakany? Dlaczego liczący miliony wyznawców na całym świecie Kościół Katolicki istniejący i działający 2000 lat nazywasz sektą? Na jakiej podstawie zmarłego Papierza Jana Pawła II nazywasz obrońcą pedofilów? Co upoważnia Cię do nazywania Watykanu gniazdem szatana? Jeżeli masz dowody aby tak pisać przedstaw je a jeżeli nie masz to przeproś tych których bezpodstawnie oskarżąsz lub obrażasz! Ja wybaczam Ci bo jeżeli piszesz takie słowa to napewno nie jesteś szczęśliwym człowiekiem coś Cię trapi mój rodaku gdyż skoro piszesz po polsku to chyba jak ja jesteś również polakiem.
jakub2 / 91.94.117.* / 2011-04-15 16:55
Jedynym świętym jest BÓG i STWÓRCA wszystkiego i nie ma innych , a na dowód , którego się dopominasz jest SŁOWO BOŻE , czyli biblia na podstawie której możesz się dowiedzieć co wymaga od ciebie STWÓRCA i jakie są jego wymagania względem ludzi oraz jaki ma plan odnośnie ziemi i ludzi na niej mieszkających . Przy okazji sprawdż czy jest tam mowa o świętych ojcach czy też o praktykujących katolikach i wielu innych wyssanych z palca kłamstwach , a przy takiej mądrości jaką się tu legitymujesz mam nadzieję ze zrozumiesz co tam jest napisane .Długość istnienia religii , oraz liczba jej członków nie świadczy o prawdziwości danego wyznania , czego doskonałym przykładem są wyznania hinduizmu , buddyzmu , czy nawet 35000 ( trzydzieści pięć tysięcy ) odłamów chrześcijaństwa . W biblii religie które nie mają uznania Bożego nazwane są synagogą szatana , a trudno jest raczej myśleć aby katolicyzm miał poparcie BOGA .
Bernard+ / 83.4.32.* / 2011-04-15 18:54
Dlaczego "jakubie 2" twierdzisz, że Kościół Katolicki nie ma oparcia w Bogu? Napisałeś sporo o innych religiach ale ja nie wartościowałem różnych religii lecz tylko zapytałem Whatever (T) dlaczego tak wielki liczebnie i długowieczny kościół jak ten na czele którego stał Papież JP2 nazywa sektą?
Do "stary ubek" przepraszam rzeczywiście popełniłem błąd ortograficzny to moja stara słabość, gdy piszę szybko zapominam kontrolować ortografię i robię również błędy zwane literówkami jak w słowie oskarżąsz zamiast oskarżasz. Ale sądzę, że to nie upoważnia Cię byś nazywał mnie idiotą wszak daleko ważniejsze jest to, co myślę, wiem i przekazuję niż to czy pisząc popełniam czasami błędy ortograficzne. Ale dziękuję Ci za zwrócenie mi uwagi, słusznie powinienem pamiętać aby zanim wyślę post sprawdzić jego treść również pod względem pisowni. Wierzę, że nawet stary ubek może się nawrócić jak wielu się nawróciło w tym i ja gdyż przed laty również byłem tak zarozumiały ale otrzymałem szansę na zmianę swojego życia i staram się tej szansy nie zmarnować. Wszystkim którzy raczyli pouczyć mnie dziękuję, tym którzy chcieli mi dokuczyć przebaczam.
Andrzej-Henryk / 178.180.52.* / 2011-04-16 20:09
Oj Bernardzie taki wykształcony a taki naiwny, zalękniony. Poczytaj sobie historię kościoła to zobaczysz jak ta Twoja "religia" czyli sekta niszczyła ludzkość na przestrzeni wieków. Ile tragedii doznał świat dzięki tym szatanom w czarnych sukienkach. Zawsze potępiał postep jak tylko mógł. Uzurpuje sobie prawo do rządzenia ludzkimi duszami a tak na prawdę to BÓG jest maszynką do robienia pieniędzy przez tych namiestników. Jeżeli jesteś taki wierzący to mam 100% pewnosci, żę Twoja wiara jest typu jarmarczno odpustowego dużo hałasu a w środku pustka. Naprawdę trzeba być ograniczonym umysłowo aby bronić tych dewiantów Chyba, że też do nich się zaliczasz. Bo tak naprawdę to Polska dzięki tym oszustom zawsze wiele traciła i traci do dziś. Dowód: Biskupi zawsze układają się ztymi co widzą korzyść a tacy jak Ty potrzebni są do dawania pieniędzy zaswsze i tyle ile sobie ci moznowładcy Chrystusa zażadają a jak nie dasz to mają Ciebie daleko tam gdzie słońce nie dochodzi. Zapamiętaj nawniaku tych ludzi czyli księży guzik obchodzi BÓG on jest potrzebny do robienia majątków. JUz papierz LEON V powiedział do swojej świty: POPATRZCIE ILE DOROBILIŚMY SIĘ NA BAJCE O CHRYSTUSIE A ILE JESZCZE BĘDZIEMY MIELI NIKT NIE WIE
Bernard+ / 77.254.15.* / 2011-04-17 22:46
Do Andrzej - Henryk. Czytałem sporo o historii kościoła w tym i o papieżu Joannie i o inkwizycji i o antypapieżu i o ludobójstwach Indian i Aborygenów i o niewolnictwie oraz o wielu bardzo wielu zbrodniach i niegodziwościach popełnionych przez ludzi, którzy udawali wiarę a przez kościół dążyli tylko do zdobywania władzy i pieniędzy. Ale Kościół istnieje i działa nie dzięki nim ale dzięki działaniu Ducha Świętego. Kościół istnieje dla grzeszników, aby mogli się zbawić jeżeli zechcą. Jeżeli nie chcesz, bo nie wierzysz, to Twoja wola i Twój wybór. Lecz czy Twój wybór upoważnia Cię do tego abyś osądzał innych, tych którzy wybrali wiarę w Boga i czy możesz na tej podstawie z góry przypisywać nam cechy gorsze a sobie cechy kogoś wyższego czy lepszego? Jeżeli wolno ludziom tracić swoje pieniądze na gry hazardowe, na papierosy i alkohol lub na narkotyki, to dlaczego nie wolno nam wierzącym po zapłaceniu podatków dawać pieniędzy na akcje charytatywne kościoła, na misje, na szkoły katolickie czy na utrzymanie swojej parafii? a jeżeli w kościele zbierana jest kolekta na potrzeby naszego biskupa, to co Cię to boli, że ja inżynier i prywatny przedsiębiorca daję jakąś kwotę a stojąca obok mnie starsza kobieta również daje jakąś część swojej skromnej emerytury czy renty. Dlaczego to Cię obchodzi, skoro do kościoła nie chodzisz i nikt cie nie zmusza do dawania swoich pieniędzy ani do poświęcania Twojego czasu? Czemu martwisz się o moje pieniądze skoro nie martwisz się o Twoje zbawienie? Jeżeli masz swoją własną hierarchię wartości i żyjesz zgodnie z nią to dlaczego krytykujesz moją hierarchię wartości, która w skrócie brzmi: „Bóg, Honor, Ojczyzna” a na kolejnym miejscu Rodzina i Pokój a potem pozostałe wartości w tym i nauka i wiedza i postęp technologiczny i zdrowe środowisko i inne godne dobre wartości. Andrzeju- Henryku przypomnij sobie ilu księży znasz osobiście i z iloma miałeś okazję zwyczajnie porozmawiać jak rozmawia człowiek z człowiekiem? Ile godzin w swoim życiu rozmawiałeś z ludźmi, którzy poświęcili się głoszeniu ewangelii? Czy ta liczba godzin upoważnia Cię do stwierdzenia, że znasz dobrze ludzi kościoła katolickiego? Mnie również nie znasz nie wiesz nic więcej ponad to co napisałem ale piszesz, że: "jesteś w 100% pewny, że moja wiara jest jarmarczno odpustowa" Skąd ta pewność? A czy taka jest również Twoja znajomość ludzi kościoła i to upoważnia Cię do zbiorowego osądzenia wszystkich wierzących takich jak ja i uznania nas za ludzi gorszych pod jakimś względem od Ciebie? Pokój z Tobą Andrzeju - Henryku.
jakub2 / 91.94.78.* / 2011-04-16 16:05
Bernard+" Te religie które wymieniłem a można by było wymienić ich więcej , zrobiłem po to żebyś sobie uzmysłowił że są o wiele większe pod względem ilości wiernych , a także że są starsze od chrześcijaństwa , co z kolei o niczym nie świadczy , a już na pewno nie świadczy to o tym ze są prawdziwe i że mają jakiekolwiek wsparcie czy uznanie BOGA . Pismo święte w jednym z wersetów nowego testamentu mówi nam po czym poznamy religię która ma uznanie BOGA , a więc -" PO OWOCACH ICH POZNACIE " , dlatego warto się zapoznać z tym jakie to owoce na przestrzeni setek lat wdawały i wydaja poszczególne religie ?, a szczególnie katolicka , czy wydawane przez nią owoce były i czy są do przełknięcia czyli jak służyli BOGU i ludziom?. Jeśli chodzi o to czy kościół katolicki jest sektą , to to akurat oddaje dość dobrze encyklopedia polska pod hasłem" sekta " mówi się tam o tym czym sekta jest i jak jest zorganizowana , ten opis doskonale pasuje do katolicyzmu.
stary ubek / 46.45.107.* / 2011-04-15 16:47
Skoro to prawda ,co piszesz o sobie,to jednak jesteś idiota,bo normalny taki wykształcony i katolik jak ty nie napisał by "papież" przez "rz"!
Whatever (T) / 77.236.26.* / 2011-04-15 13:18
Wg moich obliczeń (dokonywanych on-line w czasie rzeczywistym) idiotów w Polszcze przybywa i to lawinowo, a nie ubywa. Podane w artykule liczby - przynajmniej pozornie - wskazywałyby na coś odwrotnego. Gdzieś tu jest błąd w obliczeniach....
Dodatkowo wziąwszy pod uwagę że dane sekty watykańskiej zawsze są fałszowane, i to o czynnik wielokrotny, należałoby przyjąć że na zlot sekty zleci się do gniazda szatana tylko kilkanaście tysięcy obłąkańców z kraju nad Wisłą, zwanego kiedyś Polską.
Jak nie wiadomo o co chodzi to przeważnie chodzi o kasę.... ale żeby żałować na beatyfikację papieża - obrońcy pedofilów???
Koniec świata....
wykrywacz durniów / 46.112.139.* / 2011-04-15 13:47
Wpis whatever jest niezbitym dowodem, że mamy jednego idiotę więcej, ale ja nie uogólniałabym tego na cały kraj, bo nie wiadomo, czy nie podszywa się pod Polaka.
Jeden asinus, nawet jeśli to nie whatever (jakikolwiek) - a asinus asinorum (osioł nad osły), wiosny nie czyni, chociaż "czytać hadko".
Papcio / 62.159.242.* / 2011-04-15 13:35
podobno obalił komunę, ale nikt nie wie jak....
stary ubek / 46.45.107.* / 2011-04-15 16:49
jak to jak:ręcami Wałęsy i jaruzelskiego!

Najnowsze wpisy