Forum Forum inwestycyjneFundusze

Polacy uciekają z funduszy

Polacy uciekają z funduszy

Money.pl / 2008-07-23 15:57
Komentarze do wiadomości: Polacy uciekają z funduszy.
Wyświetlaj:
tutu / 89.79.33.* / 2008-07-23 19:33
to tak mi sie zdaje ze powoli nadchodzi czas żeby znowu zainwestować
dobrze myślę? ;)
arnm / 83.144.99.* / 2008-07-30 14:31
tez sie nad tym zastanawiam .
kris_s / 2008-07-31 17:27 / Bywalec forum
Ja połowę wsadziłem w fund akcyjny dwa tygodnie temu i teraz czekam kiedy uciec.
sdaasdas / 217.74.68.* / 2008-07-23 15:57
... osoby inwestujace w takie fundusze mylnie mysla, ze fundusz bedzie mzinial zaangazowanie w akcje w stosunku do obligacji w zaleznosci od koniunktury na gieldzie. Tak sie jednak nie dzieje i w przypadku spadkow na gieldzie fundusze stabilnego wzrodtu (ah co za przewrotna nazwa) tez traca... a osoby w nie inwestujace przeciez nie chcialy ponosci ryzyka inwestycji, bo gdyby chcialy to by kupily fundusze akcji ;)
Idyll / 2008-07-23 21:52 / Bywalec forum
Zgadzam się z tobą w 100%. Dokonując konwersji w ramach mbankowskiego Supermarketu zdecydowałem, że wszystkie fundusze akcji Legg Masona przekonwertuję do funduszu stabilnego wzrostu, a wszystkie fundusze Uniona do pieniężnego. Stało się to na szczęście w czasie kiedy bessa dopiero się zaczynała.
W efekcie okazało się, że niestety, ale w UniParasolu mam nadal to co miałem, a w Leggu strąciłem juz ponad 5%... czyli stwierdzam, że albo inwestować w akcje, albo w pieniężne. Inne opcje dają gorsze rezultaty.
asdsd / 217.74.68.* / 2008-07-23 15:57
Stad duzo lepiej jest kupic osobno fundusze akcji i osobno fundusze obligacji i samemu nimi zonglowac...
Idyll / 2008-07-23 21:55 / Bywalec forum
A tak co do funduszy obligacji, to w ostatnim czasie zacząłem do nich nabierać coraz to większego zaufania. Myślałem nawet nad obligacjami amerykańskimi (dostępne w ramach UI), ale odwiodły mnie od tej myśli informacje o rzekomej możliwości załamania się amerykańskich rynków finansowych (póki co, to są to opowieści znad rzeki).
scrapus / 67.163.48.* / 2008-07-25 19:48
Powiem tak. Jestem wlasnie w USA (stad brak polskich czcionek). Moj szwagier to mocno posadzony w realiach nieruchomosci czlowiek w jednym z 3 najwiekszych bankow tutaj. Jestem tu od 3 tygodni i to co widze na wlasne oczy w tv i slysze od szwagra (ktory co dzien przynosi gorsze wiesci o tym jakie przepisy sie zmienia za tydzien, dwa ...) daje prawo sadzidz ze prawdziwy krach dopiero nadchodzi a wraz z nim problem w Polsce i swiecie. Powiem tak, dotej pory kazdy (bez pokazywania dochdow mogl wziasc pozyczke np na dom w wysokosci do 1 miliona usd, oraz w wysokosci 100%!!!!!! (czasem nawet 105%!!!! wartosci domu, bo dostawal gotowke na meble itp..). To nakrecalo cala branze, ceny, popyt itp. Od 8 dni jest przepis ze aby wziasc kredyt powyzej 10 tys usd trzeba miec pokazane dochody!!!!! i mozna sfinansowac max 80% inwestycji, wiec 20% trzeba miec swoje!! czy wiecie co to znaczy??? spoleczenstwo amerykanskie nie ma kompletnie oszczednosci............ i nik nie kupuje domow, nawet tych z aukcji....... to prowadzi do sytuacji w ktorej banki JUZ sa zapchane domami pozabieranymi ale nie maja ich komu sprzedac....... dodatkowo zwolnienia pracownikow w wileu branzach to nagminne praktyki, poza tym idac ulica (a bylem tu wiele razy w usa) widze po raz pierwszy FOR LEASE, FOR SALE, FOR RENT. Od zmiany tych miedzy stanowych przepisow kilka dni temu zaczela sie prawdziwa recesja, ktora dopiero za kilka tygodni ujzy swiatlo w tv.... mailem kupic tu sporo rzeczy i przywiesc do kraju (kurs sprzyja bardzo) ale widzac to wycofalem sie z zakupow, sprzedalem on line swoje 2 fundusze i czekam az to co ja juz wiem wyplynie i zacznie sie ..... recesja swiatowa.
Fahrenheit / 2008-07-29 10:07 / Bywalec forum
Powiem tak, dotej pory kazdy
(bez pokazywania dochdow mogl wziasc pozyczke np na dom w wysokosci do 1 miliona
usd, oraz w wysokosci 100%!!!!!! (czasem nawet 105%!!!! wartosci domu, bo
dostawal gotowke na meble itp..).


I to było nienormalne. Rynek się koryguje.
polak mały / 89.174.126.* / 2008-07-27 17:17
takie działanie jest celowe, spadające fundusze i kiepskie notowania na giełdach są z góry sterowane. klienci wycofują się z funduszy i giełdy, składają pieniądze na lokacie która przyniesie pewny zysk, coraz wyższe wyższe oprocentowanie lokat temu sprzyja. Banki mają pieniądze na kupowanie tanich akcji, i dawanie kredytów. Klienci funduszy na tak długo zniechęcą się, że banki będą miały czas zarobić ogromne pieniądze na akcjach które tanio kupiły.
max1224 / 2008-07-28 00:31 / Tysiącznik na forum
potwierdzam nawet ok roku czy półroku temu było na forum
eh człek nie ma wyrobienia do upływu czasu
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy