Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Polacy wierzą, że to im zapewni dostatnią przyszłość. Sprawdź

Polacy wierzą, że to im zapewni dostatnią przyszłość. Sprawdź

Wyświetlaj:
Jonyx / 83.6.47.* / 2013-02-20 16:53
Gdzie są pieniądze Gdzie są pieniądze ze składek emerytalnych? Trochę dużo czytania, ale to są fakty! Warto czasem myśleć samodzielnie. Rządowe statystyki mówią, że średnia pensja w Polsce to ok. 3600. To znaczy, że średnie składki emerytalne to 703,08 zł miesięcznie - procent składki emerytalnej do ZUS jest stały, określony ustawowo. Liczba pracujących na koniec II kw. 2011 to 16,163 mln. Możecie te dane sami zweryfikować przeglądając oficjalne strony rządowe, sięgając do oficjalnych statystyk GUS. Miłej zabawy. Ale co z tego wynika?? BARDZO WIELE, a właściwie BARDZO DUŻO. Dużo czego?? PIENIĘDZY, oczywiście. Pomnóżcie urzędową i oficjalną liczbę zatrudnionych i oficjalną i bardzo urzędową średnią składkę emerytalną do ZUS. Powinno Wam wyjść miesięcznie 11 375 519 400 zł, czyli ponad jedenaście miliardów trzysta siedemdziesiąt pięć milionów. To gigantyczne pieniądze, a jest to tylko składka emerytalna. Bawmy się dalej: pomnóżcie to razy 12 miesięcy, a wyjdzie na to, że w skali roku jest to 136 506 232 800 zł. Kończą się Wam okienka w kalkulatorze? Mnie też. Zatem powiem, że jest to słownie ponad 136 miliardów 506 milionów zł w roku. Mamy w Polsce około 5 mln emerytów, dokładnie - w marcu 2011 było ich 4,979 mln. To znowu wg. oficjalnych, rządowych i jedynie słusznych i poprawnych statystyk. Rencistów nie liczę, bo już na pewno nie zmieszczą mi się w kalkulatorze, a poza tym - na nich jest OSOBNA składka!!!. Wychodzi mi zatem na to, że rocznie jest to średnio 27301 zł na emeryta, czyli miesięczna emerytura średnio powinna wynosić 2275,00 zł. Tymczasem średnia emerytura - znowu wg rządowych, oficjalnych i jedynie słusznych i poprawnych statystyk wynosiła w tymże marcu 2011 zaledwie 1721,00 zł. Czyli o 554 mniej niż wynika ze składek wyliczonych na podstawie danych statystycznych rządu RP, GUS, ZUS, KRUS i każdy inny SRUS. Jak policzycie dalej, to wyjdzie Wam NADWYŻKA rzędu 32% w stosunku do wydatków na emerytury (czyli średnio ZUS jest na plusie około 2,5 miliarda zł miesięcznie, czyli 30 miliardów rocznie!!!). Tymczasem, rząd ubolewa, że budżet dopłaca ponoć do emerytur dziesiątki miliardów rocznie. Jesteście zdumieni?? To przeliczcie jeszcze raz. Też liczyłem, bo nie wierzyłem. Wniosek jest taki: ktoś z trójki: GUS, ZUS, Rząd RP łże. ŁŻE W BEZCZELNY SPOSÓB. Gorzej: dopuszczam możliwość, że łże więcej niż jeden, a nawet że łżą wszystkie wymienione instytucje. Taki jest mój wniosek. Ale jest też PYTANIE: co dzieje się z nadwyżką??? I takie są wnioski wynikające z oficjalnych danych statystycznych. Chyba, że Rostowski przesłał sfałszowane dane do GUS, wszak to, używając eufemizmu, mistrz kreatywnej księgowości. Załóżmy jednak, że dane oficjalne są prawdziwe, a więc wnioski zeń wynikające także. Proszę sobie wyobrazić, jaka gigantyczna nadwyżka powstanie przy wydłużeniu czasu pracy potrzebnego do osiągnięcia wieku emerytalnego. Oczywiście, pracy tej i tak nie ma, a bezrobocie zamiast maleć wciąż rośnie, co również potwierdzają dane oficjalne. Na co ma pojść taka nadwyżka?? Na zrzutkę na Greków?? Włochów?? By żyło im się jeszcze lepiej?? Gdzie jest kasa!!! Jeśli tak jak ja, jesteś przeciw kłamstwom rządzących, to proszę skopiuj to na inne fora, aby jak najwięcej osób mogło to przeczytać, zanim zostanie usunięte. Ludzie kiedy w końcu wyjdziemy na ulice i zaczniemy walczyć o swoje? pieniądze???"
falangista / 89.68.226.* / 2013-02-11 17:34
hiszpanie też wierzyli że 3 czy 4 chaty wzięte na kredyt i wynajęte enstrancherom np.: polaczkom ich ozłoci ale się przeliczyli mówiłem niektórym o tym około 2003 ale nie chcieli wierzyć teraz siedzą w anglii i franci a chaty przepadły na zawsze - alleluja
ananalityk / 213.238.96.* / 2013-02-13 13:05
WEDŁUG NAJNOWSZYCH DANYCH HISZPAŃSCY INWESTORZY z tzw. "atrakcyjnymi nieruchomościami" ZA ROK 2012 -16% W PLECY!!! A MIAŁO ZA TE 2-LATA ZDROŻEĆ O 90% -phihi!!! uczmy się na cudzych błędach a mniej to nas będzie kosztować!!!
boska_krystyna / 2013-02-11 11:48
no niestety nieruchomosci to nie dobry pomysl. bo ludzie maja coraz mniej pieniedzy (mowie o zwyklych nowakach i kowalskich) wiec jak ci ludzie maja coraz mniej pieniedzy to za co kupia w przyszlosci ta nieruchomosc ?
amen / 83.13.2.* / 2013-02-11 09:17
Domy i mieszkania tak , ale w dużych aglomeracjach POZNAŃ, WARSZAWA, GDAŃSK, KRAKÓW - reszta kraju to polska powiatowa która się wyludnia i zwija. Pozostają starzy na rentach , nie ma pracy, nepotyzm, kumoterstwo itp.- Chyba że jesteś milicjantem , strażnikiem lub inną kanalią , wtedy jakoś żyjesz ale ogólnie obywatelowi żyje się źle w powiatach.
maniek@ / 46.113.41.* / 2013-02-11 03:02
Ludzie, jako masa, to jednak strasznie głupie są.
ananalityk / 213.238.96.* / 2013-02-10 22:52
Najlepsza lokata na starość to inwestycja we własną chatę -założenie pompy ciepła ,rekuperator,ocieplenie dobre i przydomowa elektrownia wiatrowa , własna studnia głębinowa .Ja tak zrobiłem i nie żałuję na starość nie będę bulił czynszu za mieszkanie i płacił kupę kasy za złodziejskie państwowe przyłącza czy użerał się z widzi mi się wspólnotą mieszkaniowa w której jeden płaci drugi nie.Oczywiście ktoś powie że poniosłem duże nakłady -tak i owszem za darmo nic nie ma ale lepsze to jak pakować kasę w fundusze które grają na giełdzie {to wolę robić sam} .Natomiast głupotą jest wywalić kasę w mieszkania których ceny systematycznie tracą na wartości i liczyć na to że za wynajmie się kapitał szybko zwróci .Tylko głupiec tak inwestuje i jeszcze bierze na to 30 letni kredyt!Kupiłem też sporo ziemi rolnej i chcę tam postawić farmę wiatrową i tu zaczynają się problemy z naszą "ukochaną władzą" zaczyna mnie ten chory kraj wk........ć .Chciałem 4-lata temu postawić na początek dwie sztuki i nie dali mi pozwolenia sk........y jak bym do spółki urzędasów zaprosił to bym dostał ,ale jak mam kasę wywalić na inwestycję i dzielić się z darmozjadami(by im żyło się lepiej) to wole poczekać ,może się przepisy niedługo zmienią i będzie łatwiej o taka inwestycję !
prosto w oczy / 83.26.43.* / 2013-02-11 09:25
Nie ma czegoś takiego jak najlepsza lokata na starość. W dzisiejszym świecie wszystko zmienia się tak szybko że trudno przewidzieć co może przynieść godziwy zysk za powiedzmy 10 lat.
Dlatego inwestycje długoterminowe obarczone są dużym ryzykiem.
Zgoda, własny dom, własna ziemia, ale banda złodziei dowali Ci podatek katastralny i płacisz podatek, zamiast czynszu.
Pompa ciepła - wywalasz kupę kasy od razu i systematycznie bulisz za energię w trakcie eksploatacji. Pomyśl też o kasie jaką trzeba będzie wyłożyć jak po kilku latach coś nawali, a że nawali to 100% pewne i im później tym gorzej dla Ciebie, bo będziesz starszy i z gotówką może być nietęgo.
Żyjemy w nieprzewidywalnych czasach i naszym życiem rządzą podli ludzie - to jest pewne.
Dawno zdałem sobie z tego sprawę i staram się tylko jakoś w tym podłym zakłamanym systemie utrzymać się na powierzchni jednocześnie będąc uczciwym człowiekiem - łatwo nie jest.
ananlityk / 213.238.96.* / 2013-02-11 11:33
Nikt tego nie wie co będzie za 10 czy 30 lat !Ale jakoś trzeba się zabezpieczać .Pompa ciepła kosztowała mnie 4 lata temu tyle co średniej klasy nowe autu {auto zgnije i starci na wartości przez 8-10 lat,pompa zostanie a jak nawali po 20 latach to kupię nową lepszą bo już są 3 stopniowe o większej wydajności odwierty zostaną jeszcze po mojej śmierci i śmierci moich wnuków pewnie}Miałem dwa przepływowe podgrzewacze wody teraz mam ciepłą wodę i ogrzaną chatę za te same pieniądze {założyłem specjalnie podlicznik}. Jeśli chodzi o podatek katastralny też się zabezpieczyłem piętro 160m2 ale jako poddasze (w narożnikach 1.2m wysokości wystarczy dach załamać na jednej ścianie i już jest inny podatek}. Nic w tym kraju nie przewidzisz i nie wiadomo do czego są zdolni urzędnicy ale co zrobić trzeba jakoś z głupotą walczyć i bronić się przed nią .
dr5 / 31.179.201.* / 2013-02-10 21:16
To normalne. Bracia starsi w wierze i protestanci wiedzą to od setek lat. Wystarczy poczytać Maxa Webbera czy Ekonomie w judaizmie.
Polska bieda nic nie mająca oczywiście powie ze to nieprawda i mieszkania "za dwa lata" będą za darmo. Hahahahaha
prosto w oczy / 79.186.252.* / 2013-02-10 21:05
Cytat: "Niestety gwałtownie spadła wiara w produkty III filara"
Na szczęście, a nie niestety.
Pogadajcie z tymi którzy założyli takie "filary" 15-20 lat temu w różnych Amplicach, Commercialach, Niderlandach i podobnych wydrwigroszach i naciągaczach, a może zrozumiecie dlaczego "gwałtownie spadła wiara".
hejar / 2013-02-12 20:47
Te różne jak piszesz "Commerciale" zakładane 15,20 lat temu to były produkty przede wszystkim ubezpieczeniowe.
Tylko niewielka część składki była inwestowana.
Zysk był taki że gdybyś zszedł był z tego świata przed zakończeniem inwestowania-często właśnie ok.20lat-zakład wypłacał 200% tego co było wpłacone.
Lub opłacał składki do końca umówionego okresu.Różne tu były rozwiązania.
Ale jeśli udało ci się dożyć to zysk z całej tej operacji był rzeczywiście niewielki.
Ciekawe że wielu ludzi jest tym zaskoczonych mimo iż dokładnie byli informowani co to za produkt.
Dzisiejszy III filar nie zawiera części ubezpieczeniowej czyli porównywanie tego nie bardzo ma sens.
Rtx / 87.205.151.* / 2013-02-10 22:32
Rzeczywiście na szczęście ale z innego powodu.
Gdyby wszyscy którzy mają lokaty w większym stopniu odkładali w IKE lub IKZE powody do zmartwienia miałby JVRostowski który zgarnia z podatku "Belki" niezłą kasę.
bsf / 213.238.64.* / 2013-02-10 20:10
Dostatnią emeryturę zapewniają dobre zdrowie i wysokie PREMIE przyznawane przez KOLESI.
ananalityk / 213.238.96.* / 2013-02-10 18:31
Żadne mieszkania,żadne działki budowlane - wszystko przewartościowane i realnie za drogie w tych czasach na lokatę kapitału !Zostaje jedynie ziemia rolna -niski koszt utrzymania ,można ją wynająć sąsiedniemu rolnikowi i z dopłat korzystać ,nawet piaski można zalesić i pobrać dopłaty,na łąki też są dopłaty.
Waniek / 178.252.38.* / 2013-02-10 18:02
Polacy wierzą że najlepszą emeryturę będą mieć jak wyjadą z polski.

Najnowsze wpisy