Forum Forum emerytalneOFE

Polacy zabiorą miliardy z OFE?

Polacy zabiorą miliardy z OFE?

Money.pl / 2008-06-04 07:13
Komentarze do wiadomości: Polacy zabiorą miliardy z OFE?.
Wyświetlaj:
qba31 / 83.12.220.* / 2008-06-06 20:09
"...członek rady nadzorczej ZUS, uważa z kolei, żę co prawda obowiązkowe składki do OFE ograniczają wolność, ale gdyby wprowadzić dobrowolność wpłat na przyszłe emerytury, to duża część Polaków roztrwoniłaby swój majątek. A na stare lata utrzymywałoby ich państwo z opieki społecznej."

Najwięcej pieniędzy roztrwonił ZUS i banda urzędników, która wmawia nam, że nie tylko oni wiedzą co robić z naszymi pieniędzmi. Człowiek jest zmuszany do odkładania na swoją "godziwą" emeryturę na nieswoje konto. Po czym jak już zgromadzi tam kapitał i przychodzi ten czas to albo podwyższa się wiek emerytalny z nadzieją, że nie dożyje albo odpala mu się jakieś nędzne grosze. Takie to u nas prawo i taka sprawiedliwość.
@@@@2 / 80.53.53.* / 2008-06-29 13:03
Zgadzam sie z powyzsza wypowiedzia i dodam,zawsze lepiej jest jak wladza roztrwania nasze pieniazki niz my sami bysmy mieli roztrwonic ,oj bolaly by ich serducha,a tak to nas bola.Wmoim przypadku pracuje w SP ZOZ i skladki z ZUS wplywaja do OFE nieregularnie z nawey 5 letnim poznieniem po prostu jeden wielki balagan tak wlwasnie wladza dba o moja przyszlosc.
ponngo / 83.14.145.* / 2008-06-09 12:48
zgadzam się z tą opinią w naszym kraju niema wolności ,,hołota ma tak tańczyć jak pany zagrają mają nas za idiotów
K. K / 89.77.124.* / 2008-06-29 23:20
no cóż - wolność to ten rodzaj niewoli, który wybieramy dobrowolnie -
ale nie za to cię biją ześ upadł, tylko za to, że nie wstajesz....
"emeryturę" można kupić i to nie koniecznie w zusie.....
daj znać jeśli chcesz wiedzieć jak..... mój email - www4info@yahoo.com
fijoł / 87.205.229.* / 2008-06-10 16:36
CÓŻ NIESTETY CZĘSTO MAJĄ RACJĘ - NIE TYLKO ZACHOWUJEMY SIĘ JAK IDIOCI - POWSZECHNA W POLSCE WIARA W DARMOWE OBIADY - ALE I JAK TCHÓRZE - NIECH PANOWIE ZABIERAJĄ NAM 80% - ALE W ZMIAN OBIETNICA ŻE Z GŁODU NA STAROŚĆ NIE ZDECHNIEMY
K.K / 89.77.124.* / 2008-06-29 23:34
NIECH PANOWIE ZABIERAJĄ NAM 80%

80% ??? Bóg - poprzez Biblię namawia do dziesięciny.....
a Ty bracie - czy pracujesz dla zusu ???
skąd w tobie takie skłonności do nadmiernej ofiarności.....
znajdz mnie to Ci pomogę....K.K
absurd / 81.190.10.* / 2008-06-04 20:09
nie goraczkujcie sie tak

przeciez pieniadze na OFE pochodziły z czesci naleznych składek do ZUS-u

przypominam ze ci .. którzy nie musieli .. wybierać/nalezec do OFE .. płaca taka sama składke która .. w całości idzie do ZUS-u i nie jest przekazywana do OFE

Jezeli juz .. jest jakas mowa .. o wypłacaniu tych pieniedzy .. to jedyne mozliwe do wypłacenia sa .. zyski.. pomniejszone .. o rewaloryzacje ZUS

Innego rozwiazania nie przewiduje .. z prostego powodu .... załamanie pokoleniowego systemu emerytalnego .. który jest na skraju wydolności/zapasci

Mozna to rozwiazac całościowo .. poprzez .. gruntowna zmianę całego systemu..

ale to za proste .. i za trudne .. z jednego powodu .. zbyt wielu sepów żeruje na budrzecie .. i nie mam na mysli aktualnych emerytów i rencistów
Raszio / 88.156.198.* / 2008-06-06 05:37
Chyba nikt nie sądzi, że państwo pogoni dojną krowę którą samo stworzyło. Co miesiąc z OFE dokonywane są opłaty związane z funkcjonowaniem OFE. W związku z powyższym podatki też wpływają do skarbu państwa. Zapewniam państwa, że nie są to małe kwoty. Tak więc, jesteśmy opodatkowani 3 krotnie. Raz z pęsji, 2 raz z inwestycji jakich dokonuje OFE a 3 raz z emerytur. Czyli tak naprawdę otrzymywać będziemy tylko 40% swoich wypracowanych składek.
Co do obowiązku wyboru OFE to i tak mamy lepiej niż poprzednie pokolenie bo mamy wpływ na to kto rozporządza naszym kapitałem.
A co do konstytucji to też nie jest napisane, że mamy dokonywać wyboru gdzie mamy pracować. Konstytucja zapewnia tylko prawo do pracy.
Jeśli chodzi o tych co nigdy nie płacili składek i pracowali na czarno to z chęcią wydaliłbym ich gdzieś na sybir. W rządzie mamy już jednych pasożytów i nie potrzeba nam utrzymywać jeszcze darmozjadów. W końcu nie ma w konstytucji zapisu o tym, że mamy się dzielić bądź utrzymywać z własnych pieniędzy tych dla których praca legalna była i jest obca. Skarb Państwa to przecież pieniądze nasze czyli podatników. Dziwię sie, że utrzymujemy osadzonych w więzieniach. Przecież sponsorujemy im wakacje. Lenie do roboty niech się ruszą.
Raszio / 88.156.198.* / 2008-06-06 05:37
Chyba nikt nie sądzi, że państwo pogoni dojną krowę którą samo stworzyło. Co miesiąc z OFE dokonywane są opłaty związane z funkcjonowaniem OFE. W związku z powyższym podatki też wpływają do skarbu państwa. Zapewniam państwa, że nie są to małe kwoty. Tak więc, jesteśmy opodatkowani 3 krotnie. Raz z pęsji, 2 raz z inwestycji jakich dokonuje OFE a 3 raz z emerytur. Czyli tak naprawdę otrzymywać będziemy tylko 40% swoich wypracowanych składek.
Co do obowiązku wyboru OFE to i tak mamy lepiej niż poprzednie pokolenie bo mamy wpływ na to kto rozporządza naszym kapitałem.
A co do konstytucji to też nie jest napisane, że mamy dokonywać wyboru gdzie mamy pracować. Konstytucja zapewnia tylko prawo do pracy.
Jeśli chodzi o tych co nigdy nie płacili składek i pracowali na czarno to z chęcią wydaliłbym ich gdzieś na sybir. W rządzie mamy już jednych pasożytów i nie potrzeba nam utrzymywać jeszcze darmozjadów. W końcu nie ma w konstytucji zapisu o tym, że mamy się dzielić bądź utrzymywać z własnych pieniędzy tych dla których praca legalna była i jest obca. Skarb Państwa to przecież pieniądze nasze czyli podatników. Dziwię sie, że utrzymujemy osadzonych w więzieniach. Przecież sponsorujemy im wakacje. Lenie do roboty niech się ruszą.
kazek6061 / 79.189.28.* / 2008-06-04 10:44
Jeśli dobrowolne OFE, to i ZUS powinien być dobrowolny.
K. K / 89.77.124.* / 2008-06-29 23:35
Jestem za....K.K
Andre7 / 2008-06-04 11:22 / Tysiącznik na forum
Dokładnie, a to rozwala cały system. Skro nie ma zgody by ktos kto nie ma pieniędzy umierał na ulicy to muszą byc obowiązkowe składki płatne przez wszystkich.
seb / 2008-06-04 11:59
nie dokońca, ktoś kto nigdy nie pracował w formie legelnej i nie odkładał pieniędzy na emeryturę takowej nie dostanie i może umrzeć bez domu na chodniku. Więc system nie zapewnia wszystkim emerytury.
jola217 / 2008-06-04 10:41
Nie łudźmy się.
Wyrok z korzyścią dla p. Mielczarka oznaczałby zbyt duży wyłom z systemu socjalnej okupacji. Sędziowie SN wiedzą, że pod żadnym warunkiem NIE WOLNO do tego dopuścić. Żadne konstytucyjne prawo nie ma tu znaczenia. Trzeba bronić rasy "panów" tak sprawnie żerujących na naszym pocie, krwi i łzach...
man13 / 2008-06-04 10:20 / Tysiącznik na forum
Oby wolonośc stała się priorytetem dla ......... człowieka.
rusofob / 87.205.246.* / 2008-06-04 10:11
Bo takie szmundactwo jak Mordasiewicz przecież wie lepiej czego potrzebuje człowiek. Tak drobny gnojek jak Mordasiewicz będzie "zarządzał" naszymi majątkami- bo musi mała kanalia kupić dom, samochód...
optymistycznie_ / 83.31.52.* / 2008-06-04 09:57

obowiązkowe składki do OFE ograniczają wolność, ale gdyby wprowadzić dobrowolność wpłat na przyszłe emerytury, to duża część Polaków roztrwoniłaby swój majątek. A na stare lata utrzymywałoby ich państwo z opieki społecznej.


a moze by tak olac pomoc panstwa, dla tych, ktorzy wcale jej nie oczekuja i niech sobie pogloduja na stare lata skoro tego chca w imie wolnosci - jak sobie poscielisz, tak sie wyspisz
K. K / 89.77.124.* / 2008-06-29 23:39
eutanazja ???
leiho / 2008-06-04 09:41 / "Tu Ne Cede Malis"
panie Adamie, bedziesz pan bohaterem, jesli sąd uzna pana racje - wolni ludzie trzymają za pana kciuki, powodzenia. Zycze panu (wiec i sobie posrednio) zwyciestwa nad tym czerwonym łajdackim zlodziejskim systemem.
jedrek51 / 2008-06-04 09:40
a ja nie chce żadnej opieki Państwa bo mam już 40 lat pracy i wiek 57 lat (rocznik 50) i nie chce juz więcej pracowac po to by byc okradanym.Nalęże tylko do OFE bo miło byc dziexdziczone dla dzieci oraz mieli pomnażac mój majatek i jeszcze na nim dzieki mnie ,że im wpłacam zarabiac .Chętnie wycofałbym sie ze wszystkiego i zrzekłbym sie emerytury do konca zycia nic nie chcąc od Państwa w zamian za zwrot całego kapitału początkowego ok 200tys. zł + ok 20tys w OFE .Mój wybór bo jestem wolnym człowiekiem. 40 LAT DOSYĆ.
ala3 / 57.67.141.* / 2008-06-04 09:13
Niestety, musi być obowiązek wpłat na fundusze emerytalne, ponieważ część ludzi jest nieodpowiedzialna i lubi żyć na koszt innych.
Jestem liberałem ale zdaję sobie sprawę z tego, że przy braku obowiązku ludzie ci przehulali by te pieniądze i tacy jak ja musieli by ich na starość utrzymywać z mojej emerytury, na to się nie godzę.
Wapniak / 83.28.118.* / 2008-06-04 08:21
I tak mamy kolejny przykład nieudolnej władzy. Za to Instytucja OFE, ma się świetnie.
Ciekawe co zrobią OFE jak A. Mielczarek wygra?... O ile wygra.
Marek000 / 192.138.116.* / 2008-06-04 10:10
Może w końcu zmniejszy prowizje...
radekidz / 2008-06-04 07:45 / Mazur z Mazur
"A na stare lata utrzymywałoby ich państwo z opieki społecznej."

Pytanie : " A czy tak samo nie będzie z emeryturą za 500zł"
asdfadfasf / 193.41.231.* / 2008-06-04 08:06
Kto jest największym beneficjentem sytemu? Fundusz, które koszą nasz za przelewy oraz zarzadzanie.
Elendir / 2008-06-04 07:14 / Łowca czarownic

Jeremi Mordasewicz, członek rady nadzorczej ZUS, uważa z kolei, żę co prawda obowiązkowe składki do OFE ograniczają wolność, ale gdyby wprowadzić dobrowolność wpłat na przyszłe emerytury, to duża część Polaków roztrwoniłaby swój majątek. A na stare lata utrzymywałoby ich państwo z opieki społecznej.

A czy podatki są dobrowolne?
@@@@2 / 80.53.53.* / 2008-06-29 13:14
A jak Teraz sa roztrwaniane moje skladki to kto bedzie mnie utrzymywal na stare lata czy nie opieka spoleczna???
Elendir / 2008-06-30 08:13 / Łowca czarownic
Roztrwaniane to znaczy masz na myśli wypłacane aktualnym emerytom?
@@@@2 / 80.53.53.* / 2008-07-01 12:56
Mam na mysli brak rozgraniczenia pomiedzy ludzmi pracujacymi uczciwie, placacymi skladki osiagajacymi jakies tam dochody wiec sa np pozbawieni zasilkow rodzinnych,a pracujacy na czarno niewykazuja dochodow otrzymuja pomoc od Panstwa z naszych skladek,czesto wyjezdzaja do prac sezonowych ,nastepnie przezimuja z opieki spolecznej i tak ciagna smiejac sie z ludzi pracujacych ,sa biedni berobotni wiec Panstwo oplaci im teraz skldki emerytalne z naszych podatkow,znam takich biednych bezrobotnych co sobie dom wybudowali, a zasilek rodzinny oddawali synowi jako kieszonkowe,ja pracujac nie moglam dawac synowi kiesznkowego po prostu mnie nie bylo na to stac.
Elendir / 2008-07-02 07:58 / Łowca czarownic
Rozróżnienie jest całkiem wyraźne - ludzie nie płacący podatków łamią prawo i ciąży na nich odpowiedzialność karna. Szara strefa to niedobre dla państwa zjawisko ale jakoś z Twojej pierwotnej wypowiedzi nie wynikało że krytykujesz akurat szarą strefę. A może miałbyś jakieś propozycje jak walczyć z szarą strefą?

Najnowsze wpisy