Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Polacy zaniepokojeni długiem publicznym

Polacy zaniepokojeni długiem publicznym

Money.pl / 2011-03-14 12:48
Komentarze do wiadomości: Polacy zaniepokojeni długiem publicznym.
Wyświetlaj:
gerwazymaspluwe / 37.248.159.* / 2020-03-28 18:09
k**** gerwazymaspluwe
gerwazymaspluwe / 37.248.159.* / 2020-03-28 18:02
gerwazymaspluwe
Wapniak / 2011-03-16 21:46 / Tysiącznik na forum
Nie rozumiem tego niepokoju. Przecież nikt inny do tego nie doprowadził jak nasz, swojski, rodzimy i demokratycznie wybrany przez nas rząd. I to na własne życzenie!!!
Elendir / 2011-03-18 11:13 / Łowca czarownic
Który rząd Twoim zdaniem najbardziej się do tego przyczynił?
podatnik.. / 81.190.54.* / 2011-03-16 21:41
A ja na razie mam dług publiczny głęboko w d ... . Martwić się będę dopiero , jak dług się potroi i będą Polskę sprzedawać.
Elendir / 2011-03-15 07:36 / Łowca czarownic
Dobrze że Polacy są zaniepokojeni. Szkoda że jeszcze nie rozumieją potrzeby obcięcia wydatków. Szkoda również że nie rozumieją przyczyn tego długu obwiniając aktualny rząd o jego powstanie.

Tymczasem aktualny rząd jest o tyle może winny, iż nie rozwiązał tego problemu, a nie że on powstał. Odpowiedzialność za powstanie problemu ponoszą poprzednie rządy, które zostawiły po sobie wysokie, sztywne wydatki, brak nadwyżek w budżecie na czas kryzysu i zadłużenie w walucie obcej (które gwałtownie przyrosło na wartości gdy złotówka osłabła).

A już szczególną hipokryzją jest krytyka PiS. Przecież PiS wręcz nawoływał do zwiększenia wydatków publicznych.
tepi / 80.150.85.* / 2011-03-17 08:22

Tyle tekstu, a w zasadzie nie ma się do czego odnieść. Wybierz choć jeden
temat w którym będziesz potrafił merytorycznie skrytykować rząd. Choć jeden
temat gdzie będziesz faktycznie potrafił wykazać winę rządu. Nie twierdzę
przy tym że takiego tematu nie ma, ale po Twojej wypowiedzi nie spodziewam
się że potrafisz coś więcej niż tylko rzucać hasełka które gdzieś
zasłyszałeś.
tepi / 80.150.85.* / 2011-03-15 17:45
a tu dorzuce tobie troche rzeczywistosci mowi to specjalista i do tego
jak dotad POpierajacy PO ale juz chyba i on mial dosyc ich amatorstwa:

Prof. Balcerowicz przedstawił na konferencji prasowej dane, z których wynika, że w latach 2000-2010 skumulowane transfery do OFE pochłonęły 153,4 mld złotych, natomiast koszty wynagrodzeń w sektorze publicznym wyniosły 1 bln 151,9 mld złotych.

Podkreślił, że wydatki na wynagrodzenia w sektorze publicznym w Polsce, w tym głównie na administrację, są większe od średniej dla krajów o naszym poziomie rozwoju. - Przez ostatnie lata te wydatki silnie rosły - dodał.
Elendir / 2011-03-15 20:28 / Łowca czarownic
Ciekawe czy chociaż rozumiesz dlaczego Twoja wypowiedź nie zawiera kontrargumentów do mojej.
tepi / 80.150.85.* / 2011-03-16 08:32
moja wypowiedz nie, ale Barcelowicza, ale ty i tak swoj zdrowy rossadek masz wylaczony.
Piszesz jak w amoku. POwoli polityka PO odbiera tobie argumenty bo to co podajesz to jest babskie gadanie.
Jakbys nie kombinowal to i tak zaczyna brakowac tobie argumentow a wiec
trzeba zastosowac zadyme i uzyc magicznego slowa PIS co u ciebie widac
we wszystkich wypowiedziach, zadnych konkretow zero tylko bla..bla...bla...
Kto rozbudowal w ostatnich latach o 30% sektor publiczny, ktory rujnuje finansowo
POLSKE???????????????????????????
Kto zabiera sie za OFE i chce obnizyc emerytury, gdzie w takich krajach jak niemcy
wzrastaja w prawdzie nie duzo ale rosna o 1 % a na zielonej wyspie co sie dzieje???.
Kto wydaje mase finansow na sztuczne utrzymanie kursu zlotowki, komu to potrzebne.
Przez kogo polityke rosnie inflacja i bezrobocie.
Przelec tylko wiadomosci na tym portalu to zobaczysz same kleski tego rzadu, to sa fakty.
Tylko takie sprzedawczyki jak ty i patrzacy na wlasne interesy jednostki jeszcze probuja
wciskac ludowi MIT zielonej wyspy, ktory juz dawno PADL.
Nawet sam prof. Balcerowicz do ciebie nie przemawia, on juz nie wytrzymal, ale ty dalej uporczywie bedziesz pisal takie fanaberie. Bardzo mi przykro ale PO przez te 4 lata POkazalo co potrafi. Cofneli POLSKE o pare ladnych lat do tylu a sasiedzi nasi z lewa i z prawa nie maja do nas szacunku tak i rosjanie jak i niemcy kupa smiechu, ze az wstyd gdzies POwiedziec, ze sie jest polakiem.
Elendir / 2011-03-16 21:29 / Łowca czarownic
Tyle tekstu, a w zasadzie nie ma się do czego odnieść. Wybierz choć jeden temat w którym będziesz potrafił merytorycznie skrytykować rząd. Choć jeden temat gdzie będziesz faktycznie potrafił wykazać winę rządu. Nie twierdzę przy tym że takiego tematu nie ma, ale po Twojej wypowiedzi nie spodziewam się że potrafisz coś więcej niż tylko rzucać hasełka które gdzieś zasłyszałeś.
tepi / 80.150.85.* / 2011-03-17 08:19
chyba piszesz o sobie bo twoje haselka to nawet pokrycia nie maja. Ja tobie napisalem
krotko ale z pokryciem tak jak jest.
Szkoda mi czasu na pisanie prac doktorskich bo moznaby rzeczywiscie
wiele pisac, dlatego ograniczam sie tylko do krotkich punktow, a jak ktos
nie grzeszy intelektem to reszte wyczyta(jezeli jest spostrzegawczy)
ze zrodel jak prasa, internet czy tv dziwi mnie, ze taki przemadrzalek jak ty tego nie wie.
Ja tu nic nie wymyslilem a jak do ciebie to nie przemawia to bujaj sie dalej w twoim
iluzyjnym swiatku. Malo juz takich jak ty zostalo. To sa tylko ci, ktorzy siedza na garnuszku PO czego im sie nie dziwie, ale to prowadzi do wielkiej kleski polskiej.
W PO liczy sie dobro partyjnej jednostki a nie dobro wszystkich obywateli i demokracja,
widac to po tym co chca zrobic z OFE.
Elendir / 2011-03-17 20:34 / Łowca czarownic
Ograniczasz się tylko do krótkich punktów które zaszłyszałeś gdyż albo nie wiesz o co tak na prawdę chodzi, albo tego nie rozumiesz. Zaproponowałem Ci merytoryczną dyskusję na wybrany przez Ciebie temat. Z faktu że nawet tak rzuconej rękawicy nie byłeś w stanie podjąć wnioskuję że na żaden z tematów nie będziesz mieć nic sensownego do powiedzenia.

A odnośnie garnuszka i dobra jednostki partyjnej to nie musisz dzielić się swoimi partyjnymi spostrzeżeniami. Tyle PiSowiaków w ten sposób pisze że już się przyzwyczaiłem do ich tego rodzaju wypowiedzi. Podobnie jak ich braku umiejętności merytorycznej dyskusji.
tepi / 80.150.85.* / 2011-03-18 08:09
POzostan dalej w tym przekonaniu, nie wyprowadzaj sie z bledu tak bedzie
dla ciebie lepiej.
ciau iluzjonisto....
Elendir / 2011-03-18 09:23 / Łowca czarownic
Już nie tylko przed lustrem to powtarzasz?
tepi / 80.150.85.* / 2011-03-18 09:32
nie stac mnie na lustro na tej zielonej wyspie.
a widze, ze ty je masz.

adios gringo!!!!!
Elendir / 2011-03-18 11:12 / Łowca czarownic
Trzeba było nie emigrować do Ameryki Południowej.
tepi / 80.150.85.* / 2011-03-18 11:18
oni chyba maja o wiele lepszy standard zycia jak zielona tuskolandia.

Aufwiedersehen!!!!!!
Elendir / 2011-03-18 12:07 / Łowca czarownic
Nie dziwi mnie osoba, której nawet nie stać na lustro, której się wydaje że gdzie indziej będzie lepiej. Nieudacznicy tak mają.
tepi / 80.150.85.* / 2011-03-18 12:21
nie bedzie tylko jest......:-):-):-):-):-):-):-o)
Elendir / 2011-03-22 07:33 / Łowca czarownic
Jest tak dobrze że nawet na lustro Cię nie stać? To musi być prawdziwa rewelacja...
tepi / 80.150.85.* / 2011-03-23 09:26
przepraszam ale jestes bardzo ograniczony, czepiles sie tego lustra
nic nie rozumiejac.
Zyczylbym kazdemu aby im sie tak POwodzilo jak mi.
Pan jest moim pasterzem i nie brak mi niczego, naprawde niczego. I tym sie roznimy ja mam wszystko i patrze bez stresowo a ty ledwo cos liznales i strach cie ogarnia paralirzujac tobie rozum,
Zagubiles zdrowy rozsadek
Elendir / 2011-03-24 08:46 / Łowca czarownic
NIe tyle czepiłem się lutra, tylko tego że zwyczajnie nie piszesz prawdy na forum.
tepi / 80.150.85.* / 2011-03-24 10:21
to dobrze, ze ty ja piszesz........
jestes bohater....
tepi / 80.150.85.* / 2011-03-15 17:39
ostatni chory mohikanin.
z tego co ty piszesz to juz dzieci w przsdszkolu sie smieja(dlatego ta reforma PO ze 6-cio latki musza isc do szkoly, bo tam im szybciej mozg wypiora) .
POwiedz lepiej ile ci placa ja moglby tez cos wymyslic a pieniadz
nie smierdzi no i paru glupich w to tez uwierzy a PO podskocza slupki.


A już szczególną hipokryzją jest krytyka PiS. Przecież PiS wręcz nawoływał do zwiększenia
wydatków publicznych.

ale rzadzi nie PIS a jak PO ich POsluchalo to jest dowod na ich nieudacznosc i naiwnosc. No tak PIS jest winny.
Proponuje tylko zostac przy zdrowym rozsadku nic wiecej, i tylko bez histerii......
Teraz juz wiedzy nie trzeba bo poziom zostal nazbyt zanizony i widac to u ciebie
a to nie sluzy PO bo przez takich jak ty slupki im spadaja to co piszesz to iluzja.
Nikt nie czyta tego i forsa prysnie.
Elendir / 2011-03-15 20:24 / Łowca czarownic

jak PO ich POsluchalo to jest dowod na ich nieudacznosc i naiwnosc.

Może zapoznaj się najpierw z faktami nim zacznisz cokolwiek pisać.
tepi / 80.150.85.* / 2011-03-16 08:07
i to wszystko????
tepi / 80.150.85.* / 2011-03-17 08:21
raczej na zly koniec.....mysle tu o polskiej gospodarce
Elendir / 2011-03-17 20:35 / Łowca czarownic
Gospodarka da sobie radę - nawet jak będziesz dalej pisać bez zapoznania się z faktami.
tepi / 80.150.85.* / 2011-03-18 08:13
POLSKA MOZE BYC DUMNA Z TAKIEGO EKSPERTA JAK TY BEZ CIEBIE
TO TOWARZYSZ TUSK NIE DALBY SOBIE RADY.
ORDER DLA TOWARZYSZA ELENDIR I WYSOKA EMERYTURA.......
Elendir / 2011-03-18 09:29 / Łowca czarownic
Widzę że masz dość duże zaległości odnośnie tego jaka sytuacja jest w Polsce. Czasy "Towarzyszy" już dawno minęły. I już tylko diznozaury próbują je wskrzesić.
tepi / 80.150.85.* / 2011-03-18 11:33
ty jestes dowodem na to, ze PO probuje z Powodzeniem
wprowadzienie proletariatu patrz OFE gdzie tu demokracja??
zabiera sie obywatela prawo wyboru w imie czego???
beznadziejnego planu ratowania dziury w budzecie.
lepsza jest propozycja pis-u "zostawic prawo wyboru"
nie jestem przekonanym pisiorem ale oni sa dla mnie
logiczniejsi a to potwierdzaja nie tacy jak my fachowcy.
Zobacz stanowisko prof. Balcerowicza ,to omijasz wielkim lukiem, co????
naprawde nie mam ochoty pisac o tym chorym sposobie rzadzenia polska,
ostatnio dostaje drgawek bo to jest gorsze jak cyrk...i osmieszanie
nas obywateli, ktorych sie traktuje jak przyglupow. Kto w to wierzy tak jak ty
to niech wierzy sam sobie winny, ale we mnie sie gotuje wielka zlosc i uwazaj
bo robie sie agresywny i moge zaczac przeklinac(co w zyciu codziennym nigdy nie stosuje) ale POwoli mi puszczaja nerwy i modle sie(bo tylko to juz zostalo) azeby ten
koszmar sie wrescie skonczyl.
Elendir / 2011-03-18 18:45 / Łowca czarownic

ty jestes dowodem na to, ze PO probuje z Powodzeniem wprowadzienie proletariatu patrz OFE gdzie tu demokracja??

A co ma wspólnego wysokość skłądki z demokracją?

zabiera sie obywatela prawo wyboru w imie czego???

Jakie prawo wyboru się zabiera?

beznadziejnego planu ratowania dziury w budzecie.

A może uważasz że dziura ta nie ma znaczenia?

lepsza jest propozycja pis-u "zostawic prawo wyboru"

A jakie prawo wyboru mają osoby które kiedyś płaciły i teraz chciałyby uzyskać emeryturę? Zapomnijmy o nich?

nie jestem przekonanym pisiorem ale oni sa dla mnie logiczniejsi a to potwierdzaja nie tacy jak my fachowcy.

A rozumiem, jesteś nieprzekonanym pisiorem...

Zobacz stanowisko prof. Balcerowicza ,to omijasz wielkim lukiem, co????

A co ma stanowisko Balcerowicza wspólnego ze stanowiskiem PiS?

To że nie miałeś pojęcia o dziurze w systemie emerytalnym nieoznacza że jej nie było. A to, że teraz zostałą ujawniona, nie oznacza że nagle się pojawiło. Ale zawsze możesz próbować zamykać oczy - może ta niedobra rzeczywistość zniknie?
tepi / 80.150.85.* / 2011-03-21 17:25
mozesz sobie pisac te twoje wywody, ja jestem utwierdzony w moich przekonaniach a wsparcie widze w komentarzach na forum i widze, ze nie bladze moimi stwierdzeniami.
U ciebie zas widac wielki indywidualizm i zamroczenie bo nalezysz do tych ostatnich co sie jeszcze z rzeczywistoscia pogodzic nie moga a przyznac sie do bledu nie kazdy potrafi a szczegolnie zarozumialcy.

To że nie miałeś pojęcia o dziurze w systemie
emerytalnym nieoznacza że jej nie było.

krotka masz pamiec juz ponad rok temu pisalem(pod innym autorem) tobie o niej
to zachowywales sie jabys z choinki sie urwal. "Pytales dziura.. jaka?? gdzie?? Podaj konkrety..podchodzisz nie merytorycznie.... "
a teraz madrego zgrywasz. Twoje komentarze wprowadzaja tylko innych w blad
jestes tam gdzie sie pali jak strazak widac komu i ze za kase sluzysz. A wystarczy
nie tak duzo i uzyc swojego rozsadku azeby zauwazyc twoje intencje.
Nie sprawia mi przyjemnosc dyskutowania z toba bo ty zyjesz jeszcze(moze jest to zamierzone) w swiecie iluzji, jeszcze dwa lata temu mialo to moze racje bytu ale teraz
jest to tylko smieszne.
Elendir / 2011-03-22 07:30 / Łowca czarownic

mozesz sobie pisac te twoje wywody, ja jestem utwierdzony w moich przekonaniach a wsparcie widze w komentarzach na forum i widze, ze nie bladze moimi stwierdzeniami.

Innymi słowy nie masz argumentów, ale widzisz że inni też tak piszą. Wybacz, ale mnie zupełnie nie obchodzi ile osób tak pisze, jeżeli żadna z nich nie potrafi sensownie uzasadnić swoje stanowiska. Tym bardziej, jak wszystkie tego rodzaju osoby wywodzą się z jednego środowiska zaangażowanego politycznie.

krotka masz pamiec juz ponad rok temu pisalem(pod innym autorem) tobie o niej to zachowywales sie jabys z choinki sie urwal.
"Pytales dziura.. jaka?? gdzie?? Podaj konkrety..

Rok temu? Przecież dziura ta powstała znacznie wcześniej. Wskaż zatem miejsce gdzie napisałeś że chodziło Ci o dziurę w systemie emerytalnym, a ja stwierdziłem że jej nie ma. W przeciwnym wypadku w najlepszym wypadku należałoby stwierdzić iż naginasz prawdę, a w najgorszym że jak skończyły Ci się argumenty to zacząłeś zwyczajnie kłamać.

A odnośnie intencji, to różnica między nami jest taka, iż ja staram się odnieść do meritum problemu, a Ty uciekasz od dyskusji merytorycznej starając się prowadzić polityczną. Swoje intencje przedstawiasz niesłusznie przypisując je mi. Ale to jest dość typowe dla PiS - już się przyzwyczaiłem że tak robią osoby zaangażowane przez PiS na tym forum.
tepi / 80.150.85.* / 2011-03-23 09:36
panie doktorze przypadek beznadziejny: oslepiony bez jakiejkolwiek nadziei powrotu
do normalnego wzroku.
Masz wspaniale argumenty tylko one nie przemawiaja ale wrecz przciwnie omamiaja.
Jestes POprostu samobujca w histerii.
Elendir / 2011-03-24 08:43 / Łowca czarownic
Twoja wypowiedź potwierdziła diagnozę.
tepi / 80.150.85.* / 2011-03-24 10:19
no dobrze POwiedzmy tak: polska gospodarka jest tak potezna jak nigdy.
Rzad przeprowadza swietne reformy, ktore ulatwiaja i polepszaja standard zycia
obywateli itp. wogole jest swietnie. PKP funkcjonuje lepiej niz DB, LOT to najlepsze
linie lotnicze na swiecie. Polacy jezdza tylko autostradami. Dziury w drogach to nie w Polsce.
VAT jest jednym z najnizszych w Europie, Dochody z CIT sa rewelacyjne. Ceny stabilne.
Bezrobocie najnizsze w Europie. Inflacji prawie nie ma.
Czy to tobie lepiej pasuje????
To niech tak bedzie, ja jestem chory a nie ty.
A rzeczywistosc to jest prawda tylko sa tacy co maja potrojne rozowe okulary.
Elendir / 2011-03-24 22:58 / Łowca czarownic
Ta Twoja wypowiedź również potwierdziła diagnozę.
kaczorek ma motorek / 2011-03-14 20:06 / Tysiącznik na forum
Oj czekaj draniu Polacy ciebie rozliczą może to uszło Komuchom bo trochę ich tłumaczy okupacja sowiecka ale tobie ludzie nie darują
do jutra / 77.113.227.* / 2011-03-14 15:00
taki dług do nie dług, pięć razy taki dług to dopiero będzie DŁUG
głodny / 178.37.224.* / 2011-03-14 14:54
Ale dla głodnych zwykłych Polaków, to już Pan Pikuś (z PO)
13 milionów głodnych to dla Pana Premiera naprawdę PIKUŚ!!!
Winszuję wykszatłconym POlakom wyborów ... sprzed 4 lat!!!
chlop z chlopa / 62.244.129.* / 2011-03-14 14:31
1. 74 proc. Polaków niepokoi się przyrostem długu publicznego zaciąganego przez rząd. Oznacza to, że mają większe obawy niż mieszkańcy czterech innych dużych państw UE: Niemiec, Francji, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii - wynika z sondażu ICM dla Guardiana.
2. Równocześnie stosunkowo niewielka liczba Polaków (37 proc. sądzi, że rząd powinien obciąć wydatki, by zmniejszyć publiczny dług.


Co to za k r e t y n i w tym ICM są?
Wychodzi na to Polacy analfabeci!
To młodzi wykształceni (Europejczycy)?
Jestem przerażony i jednymi i drugimi!
Doradca Donka / 84.75.178.* / 2011-03-14 13:25
Pomimo, ze bedzie ponosic skutki rozszabrowania systemu emerytalnego, zadluzania Polski w setkach miliardow i destrukcji systemu gospodarczego kraju Polska mlodziez glosuje na POmatolow.
To jest niestety polski szczyt glupoty.
klocunia / 80.254.148.* / 2011-03-14 13:44
nie bylbym az tak surowy dla mlodziezy
to ze glosuja na PO przy wszystkich ich wadach moze pokazywac ze opozycja wcale nie jest lepsza?
zapominamy ze wiekszosc glosow na PO bylo wyrazem sprzeciwu wobec PIS a nie poparcia dla PO
niestety PO nie umialo tego wykorzystac
residenzpalast / 77.252.251.* / 2011-03-14 13:34
przeceiz to najwierniejszy elektorat PeŁo:-)- wyksztalceni z duzych miast- najczesciej po zarzadzaniu i marketingu z gotowaniem na gazie i ogrodnictwem jednoczesnie...
ale widac juz jednak "swiatelko w tunelu"..sa juz oznaki zniecierpliwienia, zdziwienia i niektorzy mlodzi zaczynaja sie dopytywac o wyjasnienia / komentarze...na razie bardzo niesmialo po tuba propagandowa ma sie dobrze i dziala w miare sprawnie,ale....
mlodzi jak to mlodzi...z racji wieku nie maja doswiadczenia i nie kumaja mechanizmow rzadzenia i socjotechniki... ale lada moment jak sie im wody do du*** naleje, bezrobocie, zadluzenie ...blyskawicznie przejad skrocony kurs " w jakie tu sie gry gra" i ze NIE NALEZY WIERZYC POLITYKOM OPOWIADAJACYM BAJKI ZWLASZCZA W OKRESIE PRZEDWYBORCZYCH HARCOW...
jam to ekonomista / 80.53.140.* / 2011-03-14 13:29
jakbyś nie wiedział to każdy rząd po koleii zadłużał kraj i żaden nic z tym problemem nie robił. Wiadomo było, że kiedyś na kogoś trafi przekroczenie 55%, z tym że każdy obywatel będzie obwiniał ten rząd, który dołoży tę ostatnią cegiełkę, nie patrząc na to że wszystkie poprzednie cegiełki ułożyli poprzednicy.
m-53 / 83.24.29.* / 2011-03-14 14:45
Popatrz sobie na wykresy na przestrzeni 20. lat. Może coś zrozumiesz.
jam to ekonomista / 95.160.43.* / 2011-03-14 19:34
popatrz sobie na światowy cykl koniunkturalny, może coś zrozumiesz
Doradca Donka / 84.75.178.* / 2011-03-14 14:24
Kazdy rzad zadluzal, ale zwroc na to uwage, ze tylko PIS zmniejszyl zadluzenie kraju w stosunku do PKB (46-48%). PIS po dwoch latach mial takze najmniejszy deficyt (12 mld, 2.8%). Donek z kolesiami mogl po objeciu swoich "rzadow" wstapic do przdsianka euro. Dlaczego tego nie zrobil? Tu chodzi o to, ze PO umie tylko kantowac, ale nie rzadzic. Mowili o pelnych szufladach reform, a zadnej waznej nie wprowadzili. Narobili wielkiego wrzasku, kiedy Lech Kaczynski zawetowaj ich "dobra" reforme zdrowia, a Komorowski jest prezydentem ju przez 8 miesiecy i jakos PO nie ma ochoty do ponownego forsowania te "dobrej" reformy. Przedstawili Kaczynskiemu bubel (lepszej koncepsji i tak nie mieli), zeby lylko zawetowal. Aby miec argumenty, ze oni chca reformowac kraj, a Kaczynski im przeszkadza.
jam to ekonomista / 80.53.140.* / 2011-03-14 15:29
zgadza się co do stosunku do PKB, z tym że powiedz mi co na to wpłynęło? Czy to były reformy? Jeśli tak to jakie? Czy może po prostu czas PIS to czas największej gospodarczej hossy od wielu lat i wystarczyło nie robić NIC żeby takie wyniki osiągać. Poza tym pamietaj, że PIS doprowadził do obniżenia podatków co skutkowało zmniejszeniem wpływów do budżetu (ale to już był problem PO). Dodatkowo zwróć uwagę, że za rządów Polaczka, rocznie rozpoczynano budowy koło 50km autostrad, natomiast za rządów Grabarczyka około 240 (i zerknij sobie teraz na wydatki na drogi w ostatnich 10 latach). Kolejna rzecz, przypominam, że PO zreformowało pomostówki (do tej pory zaoszczędzono dzięki temu 4mld a szacuje się zaoszczędzić 21mld do końca 2020 roku). Przypomnę że Kaczyński był przeciwny temu, bo wolał większy socjal. Klejna sprawa to reforma emerytur funkcjonariuszy SB, reforma emerytur w mundurówkach. To właśnie się reformy a co zrobił PIS w tym temacie?
Doradca Donka / 130.60.28.* / 2011-03-14 15:54
Z autostradami, to PO robi tylko propagande. Po objeciu przez PIS rzadow, ani jeden kilometr autostrady nie zostal przydotowany przez SLD. PIS zaczynal od poczatku. Caly cykl przygotowawczy trwa srednio 3 - 4 lata. PO korzysta wylacznie z przygotowan budowy autostrad poczynionych przez PIS. Gdyby PIS dalej rzadzili mialyby co najmniej takie same wyniki. Na dodatek PO skreslilo caly szereg waznych drog. PO nie wydalo pieniedzy z wlasnej kieszeni. Wiele miliardow przeznaczyla na ten cel Unia. Nastepna duza rzecz, ktora dokonal PIS to walka z korupcja. Gdyby PIS nie przykrocil niektore firma, to z powodu autostrad Polska moglaby nawet zbankrutowac. SLD zawarlo takie umowy z firmamy, ze panstwo placac doplaty do autostrad poszloby z torbami. To wszystko wymagalo czasu. PIS oszczedzal wydatki walczac miedzy innymi z rozkradaniem panstwa. Poza tym PO tym obnizeniem podatkow albo sie chwali, ze to za jej kadencji nastapilo, albo wini za to PIS. W zaleznosci od propagandowej potrzeby. Ja osobiscie uwazam, i tak jest w takich cywilizowanych krajach, jak Szwajcaria, ze kiedy jest hossa nalezy obnizac podatki, a kiedy kryzys podwyzszac. Nie powinno byc nic takiego, jak w Polsce, jak podatki na "wiecznym" poziomie. Ale Platforma tak zwana obywatelska boi sie podwyszczyc piodatkow, bo by jej slupki spadkly. Taka jest jej troska o panstwo.
jam to ekonomista / 95.160.43.* / 2011-03-14 16:16
z tymi autostradami to chciałem przede wszystkim ukazać, że to mimo wszystko kosztuje (nawet z pomocą Unii) co za tym idzie obciąża teraz mocniej budżet niż za czasów PIS. Ale widzisz PIS nie walczył z deficytem na większą skalę reformami. Bał się podejmować poważnych decyzji. Tak jak teraz rząd boi się podnieść wiek emerytalny, mimo że niewiele jest krajów w Europie gdzie krócej się pracuje. Niektóre reformy PO jak np. emerytury mundurowych przyniosą efekt dopiero za ładnych parę lat, ale wtedy to już ktoś inny spije śmietankę, ale decyzję trzeba było w końcu taką podjąć. Pewnie masz i racje co do tych kosztów umów na autostrady, ale mówienie o bankructwie Państwa to trochę nadużycie.
p.s. dzięki za merytoryczną dyskusję, bo tutaj rzadko tak można :]
moby1 / 193.243.147.* / 2011-03-14 13:57
W kwestii zbrodni i kary sprawa jest prosta, program wyborczy powinien być oficjalnie zrejestrowanyy po wygranych wyborach i po roku weryfikacja oficjalna punkt po punkcie co zostało spełnione co nie i na koniec zaliczenie bądź nie i wtedy nie byłoby wszystkich winnych czyli w sumie nikogo....
JarosławKaczyńskiZiPada / 74.208.195.* / 2011-03-14 12:48
A deficytu by oczywiście nie było.

Najnowsze wpisy