Forum Forum finansoweKonta

Polbank efg - okrada i nie lubi małych firm - ostrzeżenie!

Polbank efg - okrada i nie lubi małych firm - ostrzeżenie!

Frogo1 / 77.255.57.* / 2011-02-01 09:57
Witam od 3 lat posiadamy firmowe konto w Polbanku. Korzystamy z dwóch produktów a mianowicie kredytu obrotowego hipotecznego oraz salda odnawialnego. Wszystko było w porządku do momentu kiedy to Polbank na jesieni 2009 roku wprowadził zapis, że brak obrotów w ciągu kwartału (nie podał ich wysokości) dla danego rachunku beżącego firmowego będzie skutkował karą za brak salda.

Przeciętnie kwota kary nakładana przez Polbank za brak obrotów na rachunku bieżącym wynosiła około 1800 zł i naliczana była na koniec kwartału.

Za ubiegły rok - ostatni kwartał nasza firma wygenerowała obrót w wysokiści 37 tyś zł - po uzyskaniu przez nas informacji nasz limit wynosił 39 tyś. ( zabrakło nam 2 tyś do spełnienia wymogu polbanku).

Okazuje się, że brak owych 2 tysięcy do obrotu kwartalnego za okres od październik do grudnia 2010 nie skutkuje ułamkiem kary tylko całą karą w kwocie około 1800 zł.

W taki sposób Polbank okrada polskich przedsiębiorców ratując swoje interesy w Grecji i udając wielkiego sponsora Justyny Kowalczy.

Normalną rzeczą jest także fatalnie działająca bankowość elektroniczna polbank24, metody rozpatrywania reklamacji, nie działające wydane klientom karty płatnicze, horendalne prowizje od kredytów odnawialnych itp


Na tym forum ostrzegam przed Polbankiem - bankiem, który wiąże swych klientów a potem podcina im gardło!


Jeżeli, znajdzie się Ktoś poszkodowany w ten sposób przez Polbank - proszę o kontakt w celu złożenia pozwu zbiorowego wobec Polbank efg
Wyświetlaj:
sceptyk259 / 37.128.96.* / 2013-02-11 17:33
Czy Polbank dalej bedzie traktował klientów tak samo po połączeniu z Raiffeisen?
bartn1177 / 5.172.248.* / 2014-04-09 20:20
Witam, identyczna sprawa jak u poprzedników. Bank pobrał prowizję za brak obrotów na koncie powołując się na zmiany w regulaminie. Regulamin nic nie mówi co to jest "obrót" i jakich kont dotyczy lub nie. Jestem bardzo zainteresowany do przystąpienia do zbiorowego pozwu lub innej akcji mającej na celu zakończenie bandyckich praktyk tego banku (teraz to jakiś twór polbank raiffeisen).
rekmi / 83.28.248.* / 2012-09-11 15:50
Mam również z nimi kulę u nogi i to 100000 na firmę po restrukturyzacji. Określiłem kwotę 1300 jaką mogę spłacać miesięcznie. Z początku rata była właśnie taka po pół roku wzrosła bez podania przyczyny do ok 1400 a w tej chwili po ok 1 roku spłacania 1460. Nie mam pojęcia jak wyjśc z tej matni. Chcą chyba doprowadzić do tego żebym przestał płacić raczej to mają na celu zniszczyć okraść i postawić pod ścianą. Tak wygląda restrukturyzacja hipoteczna w półbanku. Mam nadzieję, że niebawem spłacę całóść i zapomnę o greckim parabanku. WYSTRZEGAJCIE SIĘ!!!!!
Ania555 / 2011-02-24 10:57
Jak najbardziej się zgadzam: kredyt dla firm Polbanku na pozór atrakcyjny, ale w trakcie spłaty doszły nowe opłaty:
Jeżeli się spóźnisz choć jeden dzień z ratą lub masz niedopłatę- pobierają opłatę 100zł. A dodatkowo pobierają teraz opłatę 6zł. za wpłatę raty. Spłacam ratę 310zł. Przez te dodatkowe opłaty, w których się zorientowałam po czasie miałam ciągle niedopłatę i co m-c kosztowało mnie to 106zł. Nikt nie raczył poinformować, o zmianie taryfy opłat. Dodam iż, te zmiany wprowadzili w takcie splaty. Czego jeszcze mogę się spodziewć????. Tym samym koszt kredytu - lichwiarski. Samo oprocentowanie aktualnie też, nie atrakcyjne. Ja się załapałam na dużo lepsze. Aż boję się że, zaraz podniosą oprocentowanie i mojego kredytu. Powiem tak: jak ktoś nie ma wyjścia to niech korzysta z ich oferty, ale jak jest wybór - uciekajcie jak najdalej od doradcy Polbanku.
polykid / 95.50.106.* / 2012-04-11 14:53
Polbank wprowadził z początkiem 2012 roku opłaty za prowadzenie konta. Przed ich wprowadzeniem zlikwidowaliśmy konto. Niestety potwierdzenie likwidacji wyrzuciliśmy. Teraz po dwóch miesiącach okazało się że anulacja została w banku wykasowana z komputera i zostaliśmy zmuszeni do do zapłacenia dwumiesięcznej opłaty i ponownej likwidacji konta. W identycznej sytuacji było dzisiaj jedno małżeństwo przed nami !!!. Widać, że Polbank robi z tego stały proceder kasując dane i oszukując klientów. Ciekawe ile setek klientów tak samo oszukano? Czy to sposób na grecki kryzys?
fx / 83.22.156.* / 2012-04-11 16:38
A dlaczego byliście TAK GŁUPI i potwierdzenia likwidacji konta wywaliliście do kosza? Teraz płacicie za swoją głupotę. Amen!

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: