Forum Polityka, aktualnościKraj

Policja: Plaga kierowców rozmawiających przez telefon

Policja: Plaga kierowców rozmawiających przez telefon

Wyświetlaj:
rYcio / 83.22.42.* / 2010-11-04 21:53
a kierowca wygięty, przyciskający telefon do ucha. Nie stać ich na Bluetooth? Wstyd!
Wapniak/b/ / 87.207.158.* / 2010-04-23 10:41
Jeszcze większa plagą są te wypowiedzi /TU/ i realne ich skutki. Sam temat jest bardzo prosty do załatwienia. Trzeba tylko naprawdę chcieć, jak wiele innych spraw. No, ale kto to ma zrobić skoro zawsze za niedługo "nowe wybory" i możliwość utraty "stołka"!!! Demokracja to demokracja...Hulaj dusza, piekła nie ma...
i_50-tka / 81.15.193.* / 2010-04-23 10:06
Plagą są też dla mnie współpasażerki "nie kierowcy", które tak napieprzają jazgotliwie, że nie mogę się skoncentrować na jeździe, zadają życiowe pytania, albo każą na szybkiej drodze natychmiast skręcać w lewo. A mojemu mężowi powinni zabronić słuchania w czasie jazdy discopolo, albo jeszcze gorzej meczu, bo wtedy nie słucha mnie jako pilota i zamiast np. do cenrum europejskiego miasta wjeżdżamy na poligon, lub wysypisko śmieci gdzieś na peryferiach...
T. / 81.190.51.* / 2010-04-21 23:18
Tel. kom. to drobiazg.
Należałoby wprowadzić w Polsce kolejny zakaz , tym razem zakaz noszenia przez kobiety krótkich spódnic , aby kierowców nie dekoncentrować .
ździcho / 77.255.233.* / 2010-12-15 23:35
Oczywiście to policja jest winna, bo zakazuje. Kierowcy z komórami, gapiący się na kobiece nogi, pijani, szarżujący 200km/h w zabudowanym są OK.
i_50-tka / 81.15.193.* / 2010-04-23 09:50
Zwłaszcza na moje nogi nie powinni patrzeć bo mam grube kolana! Ale niestety od paru lat jest moda na krótkie i niezależnie od rozmiaru wszystkie sukienki dostępne w handlu mają długość nad kolana !
moje_zdanie / 78.8.255.* / 2010-04-21 14:53

Policjant przyznał, że on sam nie jest też zwolennikiem zestawów głośnomówiących. - Efekt jest podobny. Zakazu rozmowy przez zestaw głośnomówiący nie ma, ale również taka rozmowa dekoncentruje. Generalnie, jeśli chcemy porozmawiać, szczególnie na ważny temat, po prostu zjedźmy na parking, pobocze, zatrzymajmy się

Gdyby zabronić rozmów przez zestaw głośnomówiący to trzeba by zabronić w ogóle rozmów w samochodzie. Każda bowiem rozmowa w większym lub mniejszym stopniu dekoncentruje kierowcę. Idąc dalej za ciosem, należało by też zabronić słuchania radia bo ono też może nie jednego wyprowadzić z równowagi. W tym miejscu może warto zastanowić się czy nie zakazać jazdy samochodem - statystyki policyjne bardzo by się poprawiły...
ździcho / 77.255.233.* / 2010-12-15 23:39

Gdyby zabronić rozmów przez zestaw głośnomówiący to trzeba by zabronić w ogóle rozmów w
samochodzie.

Sama rozmowa to mniejszy problem. Niektórzy w czasie jazdy klepią smsy. Nawet kierowcy busów pasażerskich.
Natter / 2010-04-21 13:46 / Tysiącznik na forum
To już jest obłęd i podejrzewam w pewnym sensie uzależnienie tak samo jak z papierosem.Sam niedawno o mało byłbym potrącony na łuku drogi przez komórkowca .Niestety walka policji z tą plagą nie jest łatwa bo trudna do udowodnienia.
rip / 217.74.68.* / 2010-04-22 14:38
Kierowcy, którzy rozmawiają przez telefon zachowują się często na drodze jak upośledzeni, jadą wolno lewym pasem i robią korki czasami gorzej niż L-ki, które przynajmniej jadą prawym pasem. 1-komórkowcom zdarza się też nagle zmieniać pas, bo sobie przypominają, że mają skręcić, zdarza im się też wjechać za daleko na skrzyżowanie, bo sobie przypominają że nie mają pierwszeństwa - podzielność uwagi ma swoje konsekwencje. Powinni zmienić prawo i wprowadzić możliwość nagrywania takich gości na kamerkę i żeby to było wystarczającym dowodem do wystawienia mandatu.
Wierzbno / 89.72.111.* / 2010-12-15 17:34
Albo są upośledzenie jak debile na lewym pasie podjeżdżające na chama pod zderzak "bo mu się śpieszy". Aż lorci, żeby dać po hamulcach.

Najnowsze wpisy