Forum Polityka, aktualnościKraj

Policjanci na pikiecie. Nie chcą cięć, bronią emerytur

Policjanci na pikiecie. Nie chcą cięć, bronią emerytur

Wyświetlaj:
yugiri / 2009-02-26 19:37 / Bywalec forum
Niech pikietują.
Nic to niestety nie da poza niechęcią społeczeństwa. To tak jak z nauczycielami, jakby się raz naprawdę zaparli i we wrześniu do pracy nie poszli, a większość prawdziwie pracujących musiało zostać w domu z dzieciakami, to by się ktoś może przejął, ale jak policjanci i nauczyciele strajkują w czasie po pracy, to się z Nich śmieją i na Nich plują.
POrażka / 94.78.138.* / 2009-02-20 14:56
Schetyna pośliźnie się na tym gównie, zaczną się choroby i wiecznie przedłużające się zwolnienia, ci którym nerwów już nie starczy zaczną grać dla drugiej strony - bo państwu już ufać nie można
lolek000 / 2009-02-20 17:08 / portfel / Tysiącznik na forum
No właśnie.
I kto tam przyjdzie robić, gdy madia tak nastawią społeczeństwo do munduru?
glina / 83.25.102.* / 2009-02-20 08:56
czytając to forum jestem przekonany, że ta garstka snobów tak mądrzących się tutaj, to te 25 proc. co nie ufa Policji. Na szczęście jest jeszcze 75 % normalnych obywateli, którzy swoje bezpieczeństwo zawdzięczają Policji. I tu zawdzięczam tej "normalnej" społeczności, to że jestem policjantem i mogę IM służyć - nawet z narażeniem życia. Nie wybieram tych lepszych i gorszych, ale da się to wyczuć kto jest kto podczas interwencji. Bywa i tak, że niejeden z "tych przeciwko Policji", pilnie prosi o pomoc...a tak..."jak trwoga to do ...." i bez urazy. Gdyby ktoś zechciał się zagłębić nad życiorysami "obrażających" tu na tym forum internautów, to zapewne znalazłby niejedną "czarną owce" z przeszłością kryminalną. ... spokojnie...tak jest... no bo któż jest przeciwko Policji???? No kto??? Odpowiedzi udzielcie sobie sami.
moimo / 89.206.5.* / 2009-03-03 03:55
takie brednie to tylko pies glupi jak ty moze pisac, bo co mu pozostalo, i tak reforme wprowadza, za takim stanem rzeczy jest 80 procent ludzi. policja ma byc policja a nie zomo
moimo / 89.206.5.* / 2009-03-03 03:55
takie brednie to tylko pies glupi jak ty moze pisac, bo co mu pozostalo, i tak reforme wprowadza, za takim stanem rzeczy jest 80 procent ludzi. policja ma byc policja a nie zomo
emeryt 8 / 213.158.196.* / 2009-02-20 15:56
A mnie się wydaje , że po 15 latach na wcześniejszą emeryturę powinny odchodzić fotoradary , bo tak naprawdę w policji to głównie one pracują . Gdyby nie fotoradary to osiągnięć mieli by tyle co kot napłakał . Jak mi ukradli rower i podałem dane złodzieja na policję , to oni umorzyli sprawę z powodu niemożności ustalenia sprawcy. A moje dane osobowe przekazali temu co ukradł mi rower. Ale z fotoradarem to mnie skasowali - brawo . Czyli wynik mają 50% . A wy mówicie ,że nie mają osiągnięć
andowc / 83.30.79.* / 2009-02-20 15:25
Wytłumacz dlaczego Rosjanie wymordowali tyle "glin" w Katyniu, nie pytając Ciebie o "zdanie".
rad / 2009-02-20 11:26
Ja ci odpowiem kto jest przeciwko policji; KAŻDY kto miał z wami do czynienia i się na was poznał. A te 75% nie miało z wami do czynienia i dlatego wam ufa. A ja jestem uczciwym człowiekiem i wiem kim jesteście; CWANIAKAMI. A co do narażania życia to ten co nam buduje dom 20 razy bardziej naraża życie bo śmiertelnych wypadków na budowie i w fabrykach jest dużo za to policjant umiera bardzo rzadko. Nauczcie się czyścić broń to będzie tego jeszcze mniej.
krawężnik / 83.18.68.* / 2009-03-28 22:19
Panie Rad pracuje w tym bagnie policji 11 lat już widziałem mnóstwo głupoty ludzkiej , zacofania, debilizmu, nieszczęścia ludzkiego, śmierci ludzi, zniewagi, największego bagna.Nadmieniam, że jestem patrolowcem proponuje rozwiązać OPP, patrolowców na komisariatach i posterunkach i będzie dobrze problem się sam załatwi bo ty może kogoś skrzywdzisz albo ktoś ciebie lub twoją rodzinę znajomych. Jak mi mówi moje doświadczenie przychodzi taki czas gdy płaczę się gdzie oni są a ich niema na twoją prośbę. Co do cwaniaków to jakie społeczeństwo taka policja proszę rozgraniczyć kadrę kierowniczą a tych co ryją na ulicy. Problem się sam rozwiąże bo policji na ulicach ubędzie a tak z ciekawości w przeciągu 2 dni w szpitalu znalazło się 3 panów pobitych przez swoich rodaków miło się takie rzeczy słyszy na stacji i samemu obsługuje. To jak proponuje referendum i rozwiązać najmniej opłacanych i potrzebnych policjantów będzie dobrze. Nawet Pan Schetyna i KGP będzie zadowolona.
lolek000 / 2009-02-20 11:17 / portfel / Tysiącznik na forum
@glina, pamiętaj, że PO musi uciąć wam emerytury, ponieważ ma zobowiązania wobec całkiem sporej grupy swoich wyborców osadzonych w polskich kryminałach oraz ich rodzin, kórzy masowo jak nigdy głosowali na PO i Tuska.
rad / 2009-02-19 21:26
do innej pracy. Ludzie!! Przecież to SKANDAL i ABSURD żeby po 15 latach szli na emeryturę a inni harowali na nią 35 lat!!!
Zapchlone kundle zajmują się mordowaniem uczciwych ludzi i jeszcze podskakują. Niech się też zajmą przywilejami belfrów bo to też porażka. Cała Polska tyra na tych LENI !!
sławo / 83.28.168.* / 2009-02-26 18:59
kolego a wiesz ilejest po 15 latach????
Mao obiektywny / 79.185.108.* / 2009-02-20 09:59
Co za elegancja i styl wypowiedzi!!!!!!!!!!!!!!! Pewnie jesteś "rad" dlatego, że siedzisz wiecznie jako bezrobotny (z wyboru dodam, a nie z przymusu) ze spuchniętym od piwska brzuszyskiem, wlepiasz kaprawe ślepia w twoje 42 calowe "okno na świat" i wymyślasz co by tu jeszcze poprawić w Polsce żebys był jeszcze bardziej "rad". A na piwsko zarobi jakaś zastraszona kobicina, albo się zajuma.
lecher1 / 89.228.104.* / 2009-02-19 18:55
Czy w \Polsce już kapitalistycznej, o którą tak zawzięcie walczyła Solidarność,jest również wolność wyboru pracy czy prowadzenia działalności gospodarczej ? czy też przymus ? Dziwie się rządowi, że tak łatwo ulega działaczom związkowym rujnującym zdobycze kapitalizmu. Podobno każdy może być kapitalistą a nie być wyzyskiwanym.
pio1971 / 83.10.251.* / 2009-02-19 19:52
Z tego co wiem, to kapitalizm polega na tym, że wśród społeczeństwa wyłoniona jest klasa tzw. "posiadaczy" i inni, to tak w skrócie. Nie da się stworzyć społeczeństwa stanowiącego tylko tych pierwszych.
lolek000 / 2009-02-19 13:56 / portfel / Tysiącznik na forum

Podobnych uprawnień nie mają inne służby mundurowe w Europie.

Według autora SŁowacja leży na innym kontynencie a do UE trafai w debatach tylko, gdy zaczyna się rozmowa o wejście do strefy EURO.
Nieskorumpowany gliniarz / 77.114.175.* / 2009-02-19 13:26
Średnie zarobki po lewej stronie Odry wynoszą 3000 euro co daje na dzień dzisiejszy kwotę około 14.600zł
Tam Policjanci wyglądają godnie i mają satysfakcję z pracy. Nie ma co porównywać wieku emerytalnego np. Niemiec z Polską. Dajcie godnie zarobić to i będziemy pracować do 55 roku życia!
Policjant po 15 latach stażu służby to totalny kłębek nerwów! Zbadajcie to! a się przekonacie!
Tomasz 59 / 213.77.16.* / 2009-11-21 11:13
Skrócenie czasu pracy do emerytury nie wynika więc p.policjant z charakteru pracy ,lecz z poziomu płac......
Zapytam jescze : a dlaczego to macie pracować do tych 55 lat,a nie do 60 ,czy 65 ???? no konkretnie -dlaczego???
Jest przecież głupotą i niegospodarnością wyszkolić Policjanta - płaci Państwo czytaj inni podatnicy- odchodzi on na emeryturkę i idzie dalej pracować ........ I wtedy zdrowie mu już na to pozwala????? Nie chcę generalizować ,ale tak najczęściej jest .Pracują dalej funkcjonariusze ,którzy przeszli na emeryturę w wieku 55 lat i co pan Policjant na to powie....... Więc nie wiek o tym decyduje i miedzy bajki należy to stwierdzenie zapisać .Tylko forsa o tym decyduje .Ot i cała prawda......... Dostaliście kiedyś jako aparat ucisku takie uprawnienia i teraz pazurami go bronicie . I słusznie , bo jak to kiedyś powiedziano : " co konia obchodzi,że się wóz przewraca " lub dewiza " Kalego " z pewnej książki Sienkiewicza......
SB / 195.116.34.* / 2009-04-04 16:53
to wóda tak działa na nerwy!
tomuś75205 / 195.74.91.* / 2009-02-19 16:18
Jeśli nie pracowałeś u prywaciarza to weź pod uwagę ,że po 15 latach pracy ludzie nawet nie są strzępkiem nerwów nie mają na to siły z tą różnicą że Tobie za zwolnienie zapłacą 100% a jemu dadzą wypowiedzenie i na bruk.A na dokładkę musi pracować do 65 lat bo mamy społeczeństwo młodych emerytów a ciekawe skąd?
piotr Człuchow / 83.18.68.* / 2009-03-18 03:03
Masz racje ktoś wybrał taki zawód a ktoś inny. Problem polega na przestrzeganiu prawa. Najgorzej znosić obelgi zniewagi i babrać się w ;gównie ludzkim; a wytrzymałość ludzka jest ograniczona dwóch ludzi dba o bezpieczeństwo 11.000 ludzi i ich mienie. Kto da radę żyć w wiecznym stresie to stanowi zagrożenie dlanas wszystkich.
nie policjant / 83.22.114.* / 2009-02-19 14:03
Dobrze , że nie bierzesz łapówek ! ( nieskorumpowany )
...... ale inni biorą . ( twoi koledzy )
A tak na marginesie to fakt ,że policjant jest nieskorumpowany jest już powodem do dumy ?
....... to gdzie jest do diabła nasza moralność ?
Może za to jakiś dodatek ( tyczy nie tylko policjantów ) .
Jestem prawdopodobnie lepiej wykształcony od Ciebie
a zarabiam gorzej . Nie mam przywilejów jak Ty .
Na emeryturę odejdę w wieku min. 65 lat . ( nie 38 czy 55 lat )
To ja zarabiam na twoją pensję - ja Cię utrzymuję .
Mieszkam po lewej stronie Odry .
Jeśli Ci nie odpowiada przenieś się na lewą stronę Odry .
Zawód ciężki ?
......a który lekki , łatwy i przyjemny a do tego świetnie płatny ?
Jak znasz taki to zmień zawód .
Trochę prawdy ....( i bez urazy )
pio1971 / 83.10.251.* / 2009-02-19 19:38
nie policjant... skoro mało zarabiasz, więc i podatki płacisz małe. Nie zdajesz sobie chyba nawet sprawy na co przeznaczane są Twoje pieniądze z podatków. Co do tego płacenia na Policję, to chyba nie zdajesz sobie sprawy z kwoty nakładanych mandatów karnych w ciągu roku. Niestety pieniądze te gdzieś giną bezpowrotnie w gąszczu naszej biurokratycznej rzeczywistości.Wcześniejsze emerytury mają Policjanci, Strażacy, Żołnierze inni mundurowi, ale również Górnicy, Hutnicy, Nauczyciele.... o ich przywilejach jakoś głośno obecnie się nie mówi.
Co do Policyjnych emerytur to pewnie wiek możliwości przejścia jest bardzo wczesny, natomiast denerwuje mnie porównywanie z niemieckimi, francuskimi, itd. Policjantami... zarabiającymi 10 razy tyle. Oczywiście większość zarobków w naszym kraju to dziadostwo...
Pies007 / 194.169.236.* / 2009-02-19 14:34
Chłopczyku - lepiej wykształcony od policjantów?? Wiesz ilu wśród nich jest z wyższym wykształceniem?? Ja np mam 2 podyplomówki, a w przyszłym roku otwieram przewód doktorski. Do tego praca jako kryminalny gdzie 24 h jestem na telefonie. W mojej Skecji na 30 ludzi 20 ma wyższe, więc mi nie opowiadaj o wykształceniu. Mój kolega z drugiego końca Polski jest na 3 roku studiów II stopnia, a jesteśmy obaj szrymi robolami bo nie mamy pleców, ani układu. Do tego ciągle przełożeni robią pod górę ze studiami, awansami. Nie wspomnę o oglądaniu krzywdy ludzkiej, śmierci etc. Przychodząc do tej służby liczyłem się z takimi zdarzeniami, ale miałem zapewnione pewne przywileje, które w tej chwili nam chcą odebrać. Skoro zazdrościsz policjantom ich zarobków to zamień się chociaż na 3 mce... Nikt z Was nie chce, ale dyskutować na tematy, o których nie macie pojęcia jesteścvie pierwsi!!!
kukuleczkow / 206.248.177.* / 2009-02-20 01:20
Policjant jako powod udzielenia mandatu pisze: cyt."ZA NIEMANIE PRAWO JAZDOW".- oto wasze wyksztalcenie.Rownie dobrze wyksztalceni sa oficerowie w armii polskiej.Wstyd.
Nieskorumpowany gliniarz / 77.113.243.* / 2009-02-21 13:55
Prześlij mi kserokopię mandatu a może uwierzę. Wyczytałeś to w "Przyjaciółce" Człowieku gdzie Ty czytasz takie bzdury. A po pomyślę widać, że sięgasz naprawdę do ambitnej prasy i wiarygodnych źródeł...
Mao obiektywny / 79.185.108.* / 2009-02-20 09:42

Policjant jako powod udzielenia mandatu pisze: cyt."ZA
NIEMANIE PRAWO JAZDOW".- oto wasze
wyksztalcenie.Rownie dobrze wyksztalceni sa oficerowie
w armii polskiej.Wstyd.

Faktycznie wstyd!!!!!!!!!!!!!!!!! Zatrzymałeś się gościu ze spojrzeniem na świat gdzies w latach 60-ych ubiegłego wieku. Wstyd i zacofanie.
andowc / 83.30.95.* / 2009-02-19 15:26
Pies "Szarik" do budy,- nie warczeć.
Od warczenia są "podatnicy",- pracujący na "budzetówkę".
nie policjant / 83.22.114.* / 2009-02-19 14:06
.... mieszkam oczywiście po prawej stronie Odry ( w Polsce )
reszta / 83.22.114.* / 2009-02-19 13:09
W Polsce jest kilka grup zawodowych szczególnie pokrzywdzonych :
górnicy , nauczyciele , mundurowi , lekarze , stoczniowcy , kolejarze ( przepraszam , jak o kimś zapomniałem )
Ta cała reszta zarabia i ma się ( liczne przywileje )
o wiele lepiej .
Policjant powinien "służyć" max. 5 lat i na emeryturę !
sxqwx / 80.55.158.* / 2009-02-19 09:00
Darmozjady,lapowkarze,nieroby.Pamietam jak bylem kiedys kierowca ,te meczenie daj na flaszke choc 20zl.Rzygac sie chce!
arnet / 213.238.115.* / 2009-02-19 21:52
To po co dawałeś. przez takich jak ty niektórzy policjanci biorą
pio1971 / 83.10.251.* / 2009-02-19 19:42
Pewnie ze trzy lata byłeś tym kierowcą... o kulturze nie wspomnę...
Nieskorumpowany gliniarz / 77.114.175.* / 2009-02-19 13:20
Codzienna służba, po 20 nadgodzin w ciągu miesiąca (za które nikt nie oddaje dn wolnych! ani też nie płaci) praca zamiast 40h/ na tydzień w rzeczywistości 24h/dobę, ciągłe poniżanie w jednostkach i "wiele innych przywilejów", nie wspomnieć o pensji, która u po pięciu latach nadal wynosi 2000zł. Kto z nas za takie pieniądze jest w stanie utrzymać rodzinę? Kupić mieszkanie? Żyć godnie? Ludzie opamiętajcie się co piszecie!
tereferekuka / 83.20.26.* / 2009-02-19 14:24
kupić mieszkanie ?
z pensji ?
to jest kapitaliizm którego bronisz !!
masz być całe swoje psie życie czynszownikiem i zapieralać na kamienicznika !!!
i twoje psie bahory też !!!
nie policjant / 83.22.114.* / 2009-02-19 14:20
....." ciągłe poniżanie w jednostkach "
Dobrze, że o tym piszesz !
.......ale na taką policję mamy jeszcze więcej płacić !
Inni zarabiają mniej niż te 2000 zł .
Tak , i nieraz dużo mniej !
Nie mówiąc już o tych co pracy nie mają ( a tych będzie coraz więcej ). Rozejrzyj się trochę . Pomyśl .
Nieskorumpowany gliniarz / 77.113.243.* / 2009-02-21 13:42
Chciałbym chociaż na jeden tydzień odstąpić komuś swoich obowiązków służbowych - komuś kto nie ma pracy tak aby sobie dorobił. Ciekaw jestem czy po przepracowaniu tego tygodnia chciałby jeszcze!!!! Czy też wolałby pozostać na statusie bezrobotnego! Bieganie z "pałeczką" i bronią przy pasie nie jest "przyjacielu" takie kolorowe jak Ci się wydaje! Pamiętaj, że my codziennie narażamy za Was życie! Pozdrawiam i przemyśleń życzę! Ps. nietrafne jest porównywać pracę ze służbą...
polcjant / 195.88.28.* / 2009-02-19 12:03
Wielka szkoda Panie kierowco że nie spotkaliśmy się w Częstochowie podczas kontroli .Pewnie zmienilby Pan zdanie ! Jestem tego pewien!!!!!!!!!!!!!!!!
kierowca / 83.22.114.* / 2009-02-19 13:31
Dlaczego miałby zmienić zdanie ?
Grozisz mu KONTROLĄ !!!
To tak traktujesz swoją służbę obywatelom ?
Dostałeś władzę a kompletnie nie zasługujesz na to .
Nie powinieneś być policjantem .
Mao obiektywny / 79.185.104.* / 2009-02-19 10:17
Rozgonić tych "darmozjadów, łapówkarzy, nierobów" na cztery wiatry. Szlachetny i uczciwy Pan Kierowca sxqwx narzyga na wszystko co złe i Polska bedzie rosła w siłę, a ludziom będzie sie żyło dostatniej i bezpieczniej.
Mao obiektywny / 79.185.104.* / 2009-02-19 10:13
Jakie państwo, jakie społeczeństwo taka i Policja.
PS. Pikietują w czasie wolnym od pracy.
Elendir / 2009-02-19 07:35 / Łowca czarownic

Ponad 2,7 tys. spośród z nich dorabia (18 procent).

A ilu dorabia na czarno?
pio1971 / 83.10.251.* / 2009-02-19 19:48
Nie więcej niż nie wykazujących swoich faktycznych dochodów, a prowadzących tzw. "działalność gospodarczą"
Elendir / 2009-02-19 21:49 / Łowca czarownic
Pomyśl o jaki wtedy kredyt możesz się postarać. A jak są dochody z państwowego garnuszka...
obiektywna / 79.191.166.* / 2009-02-27 12:14
Czytając te komentarzewstydzę się, ze mamy takich Polaków. wszyscy jesteśmy gotowi oceniac innych, wytykać im błedy, a patrząc na samych siebie okazuje się, ze nie jesteśmy tacy "nieskazitelni"jakby się nam wydawało.Zadajcie sobie pytanie:Czy kazdy z Was wykonuje swoją pracę solidnie, ajeżeli tak, czy jest zadowolony z wynagrodzenia? Myślę, że zawsze będzie jedno zaprzeczenie. Podobnie sytuacja ma się do Policji i innych zawodów.NIE MIERZCIE WSZYSTKICH JEDNĄ MIARĄ-ZWŁASZCZA SWOJĄ .Ja wykonuję pracę biurową, ale nie chciałabym ,aby ktoś z mojej najblizszej rodziny pracował w Policji-zwłaszcza za taką pensję i narażał życie dla takich osób, jacy wypowiadali się tu na forum.osobiście uważam, że wiek emerytalny dla policjanta 25 lat to dobry pomysł, ale zabieranie im przywileju szybszego przejścia na emeryturę powinno wiązać się z rekompensatą np. w wynagrodzeniu. W końcu niech politycy popatrzą na swoje wynagrodzenia i wynagrodzenia innych,bo nałatwiej jest zabierać innym.
krawężnik / 83.18.68.* / 2009-03-28 22:44
Ma pani racje. Każdy z nas wykonuje pracę do jakiej ma predyspozycje zamiłowanie ale tak nie jest. Jesteśmy trudnym społeczeństwem kieruje się w swojej pracy jako policjant tym że staram się każdego traktować tak samo jak bym chciał być sam traktowany . Jest jednak tak że jak ktoś przesadzi do policjant jest be jak go ukarze. KGP ocenia,że najgorszymi są pracownicy prewencji ale to są tacy ludzie którzy muszą się znać na wszystkim dotyczy to komisariatów i posterunków. Ciężko jest dogodzić wszystkim a ja kończe o 5 rano i na 13 tą jestem spowrotem w pracy . Jak przepracować 25 lat będę stanowił po takim czasie i takich warunkach życia i pracy zagrożenie dla ludzi . Inni tez mają ciężko ale ta praca jest szczególna mam być uśmiechnięty jak mnie znieważają, grożą itp. Jak bym był cywilem to postąpił bym inaczej jak mężczyzna z takim typem. A jak komuś się dzieje krzywda to reszta społeczeństwa odwraca się od człowieka i mu nie pomoże , takich jest mało co reaguje.Nadmieniam , że pracuje świątek piątek i niedziela jak każdy z nas na 11 lat miałem 4 Sylwestry w domu to nić , jest to tylko życie . Życzę Pani miłej pracy .
Elendir / 2009-02-27 22:09 / Łowca czarownic
Zgadzam się z kwestia wyższego wynagrodzenia. Jest to lepsze niż wcześniejsza emerytura.
pomyście / 79.191.173.* / 2009-02-27 12:56
Zgadzam się zawód policjanta nie jest zbyt popularny i lubiany.Wszyscy na widok mundurowego mamy ciargi na plecach, ale w końcu ktoś tą pracę musi wykonywać- więc może trochę więcej zrozumienia. To ciężka praca, pensja żadnai szacunku od społeczeństwa żadnego. Chyba politycy mieliby co robić na parę lat, jakby chcieli przeprowadzać refomę w Policji, ale nie tylko w emeryturach policjantów!!!!!!!!!!!!Pomyście o tym

Najnowsze wpisy