Forum Forum emerytalneOFE

Policjant i OFE

Policjant i OFE

luko1981 / 93.105.212.* / 2011-01-03 11:47
Witam, jestem policjantem więc wiadomo nie płacę na OFE i ZUS żadnych składek. Ale kiedyś byłem cywilem i płaciłem zarówno na ZUS jak i OFE. Pytanie: co teraz z tymi moimi pieniędzmi w OFE? Przepadną czy mogę je jakoś odzyskać?
Wyświetlaj:
m138 / 89.75.37.* / 2011-01-05 10:45
Ja też mam w tej kwestii pewien problem. Również jestem policjantem jednak od czasów kiedy i policjanci płacili na OFE. W ten sposób zgromadziło mi się jakieś środki i nie wiem co teraz z nimi. Kilka lat temu dzwoniłam do swojego funduszu gdzie otrzymała odpowiedź, że muszę czekać na jakieś ustalenia oczywiście w formie jakieś kolejnego wydumanego "AKTU PRAWNEGO". No i tak czekam czekam szukam czekam pytam i nic... Czy ktoś wie co się dzieje lub stanie z moimi pieniędzmi?
Doradca_inwest / 37.248.161.* / 2017-02-16 19:34
Rząd w styczniu 2018 ostatecznie zlikwiduje OFE. Można odzyskać swoje środki z funduszu zawierając odpowiednie Indywidualne Konto Emerytalne. Zapraszam do kontaktu
wiwan / 2017-02-16 19:46
Zobaczymy. Na razie nie ma nawet projektu nowelizacji ustaw o OFE, emerytalnej i systemowej w tym zakresie na stronie Ministerstwa. Tym bardziej w parlamencie.

Opierajmy się na aktualnym stanie prawnym, tj. ustawach ogłoszonych w Dz.U. które weszły w życie.
wiwan / 2011-01-03 12:51
Obecny ( co jak wiemy jest kruche ) stan prawny jest taki, że odzyskać składek ani narosłego kapitału- nie, natomiast okresy ZUS-owe zaliczyć do wysługi emerytalnej- ( art. 16 ust. 1 USTAWY z dnia 18 lutego 1994 r.
o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji....", czyli podwyższyć emeryturę mundurową.
W momencie Twojego przejścia na swoją emeryturę mundurową, zakład emerytalny MSWiA zawiadamia OFE, umowa jest rozwiązana, kapitał z OFE jest przekazywany z powrotem do ZUS, a ten przekazuje go do budżetu państwa.
Reguluje to art 111a USTAWY z dnia 28 sierpnia 1997 r. o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych.

tekst:

http://prawo.money.pl/akty-prawne/dziennik-ustaw/obwieszczenie;marszalka;sejmu;rzeczypospolitej;polskiej,dziennik,ustaw,2004,008,67.html

Najnowsze wpisy