Forum Forum ubezpieczeńSamochodowe

polisa przez telefon

polisa przez telefon

oolllaa / 2007-10-11 14:53
ubezpieczam auto w LINK4 od dwóch lat. Ponieważ nie miałam żadnej szkody to nie było możliwości zweryfikowania wszystkich obiecanek. Ostatnio przydarzyło mi się coś takiego: Kończyła mi się polisa, więc zadzwoniłam do linka z prośbą o wyliczenie kwoty składki na następny rok. Po krótkiej rozmowie, w której wyraźnie zaznaczyłam, że wszystkie warunki oferty ubezpieczeniowej pozostają niezmienione usłyszałam kwotę, zaakceptowałam, zapłaciłam kartą i czekałam na przesyłkę pocztową. Jakież było moje zdiwienie, kiedy sprawdziłam w polisie warunki ubezpieczenia i okazało się,,,że ktoś bez mojej zgody i wiedzy je zmienił. Udział własny w przypadku szkody wypadkowej został zmieniony z 20% na 30%. Dzwonię więc do linka i pytam co to ma znaczyć a tam już trzeci raz mnie zwodzą, że nie mają czasu odsłuchać nagrania mojej rozmowy na podstawie którego można zweryfikować że nie dawałam takiej dyspozycji. I tak sobie myślę, że nie wiem co robić, bo oni mnie ordynarnie olewają a ja chyba niewiele mogę. Poradźcie co można z tymi oszustami zrobiC?
Wyświetlaj:
time0ut / 2007-11-03 18:57 / Bywalec forum
Niech przysla kalkulacje oraz porwierdzającą rozmowe telefoniczna. W razie szkody bedzie porazka bo wypłaca o dodatkowe 10% mniej.
Zuzeńka / 2007-10-27 19:52
doskonale znam tą firmę i wiem, że jest wiarygodna i uczciwa, na tyle na ile uczciwy może być ubezpieczyciel;) ta zmiana w wysokości udziału własnego to tylko ludzka pomyłka, którą bardzo łatwo zmienić. Trzeba jeszcze raz zadzwonić i nie dać się zbyć, w związku ze zmianą udziału własnego wynika zawsze dopłata, oni muszą odsłuchać rozmowę, bo jeśli konsultant powiedział, że udział własny wynosi 30%, to za korektę będzie trzeba dopłacić, jeśli to stwierdzenie nie padło firma bierze koszt korekty na siebie.
hk / 83.25.96.* / 2007-10-26 20:08
Ubezpieczenie AC jest umową dobrowolna , można ja w każdej chwili wypowiedzieć i zażądać zwrotu skladki za niewykorzystany okres ubezpieczenia. Auto proponuję ubezpieczyć w jakiejs bardziej wiarygodnej firmie
WBeata / 83.17.136.* / 2007-10-14 10:39
dla klienta najkorzystniejsze jest zniesienie udziału w szkodzie, zwiększenie udziału jest niekorzystne, ponieważ w razie szkody dostanie pomniejszone odszkodowanie.Jeśli chcesz to napisz a wszystko Ci wyjaśnię beawit@poczta.onet.pl
A.C. / 83.27.50.* / 2007-10-11 17:54
hm, a moze gdzies bylo napisane o indeksacji skladki? chyba najlepiej bedzie zadzwonic do nich i to pilnie wyjasnic :)
oolllaa / 2007-10-12 10:03
udział własny w czymkolwiek nie podlega żadnej indeksacji!!! jest jedynie uzależniony od decyzji ubezpieczanego. Przecież w razie naprawy powypadkowej to ubezpieczony będzie ponosił dodatkowe koszty więc jak ktoś może za niego decydować o udziale własnym??

Najnowsze wpisy