Forum Polityka, aktualnościKraj

Polisy OC dla wszystkich Polaków i przymusowe odblaski?

Polisy OC dla wszystkich Polaków i przymusowe odblaski?

Wyświetlaj:
ekonom657 / 77.253.170.* / 2013-08-07 09:23
Wielu z pieszych obruszy się na nakaz noszenia odblasków, ale jest dowiedzione, że kierowca już o zmierzchu nie jest w stanie dostrzeć pieszego tak szybko i z takiej odleegłości, aby bezpiecznie go ominąc jak pieszydostrzega samochód. Wynika to z faktu padania promieni swietlnych oOD kierowcy w kierunku pieszego, od którego t promienie odbijają się niemal w żadnym stopniu, lub w ogóle jeżeli kolor ubrania pieszego jest ciemnej barwy. Niech tu nikt nie próbuje znowu doodzić, że pieszy to świętość na drodze, a kierowca - mordercą. Nikoomu rozsądnemu nie zalezy na spowodowaniu wypadku, tym bardziej z udziałem pieszego. Zaś drrogi budowano przede wszystkim dla samochodów. Oczywiście nikt nie zakazuje chodzenia po drodze tam, gdzie nie ma innej możliwości. Jednak badania wykazują znacznie gorszą zdolnośc widzenia przez kierowcę, aniżeli przez pieszego. Nikt tej fizycznej zasady nie zmieni.
Mateusz37 / 91.244.230.* / 2013-07-28 23:59
Przymusowe ubezpieczenie OC dla wszystkich Polaków brzmi tak idiotycznie, jak nakaz noszenia czapek z daszkiem. Skoro kierowcy "mogą" dziś łamać przepisy, to i piesi "mogliby" to robić nie nosząc odblasków.
W Polsce na pewno nie potrzebujemy prawa, które będzie zwalniać kierowców z ostrożności i zachowania bezpiecznej prędkości. Pieszy powinien być na drodze świętością, tak samo jak rowerzysta i piszę to jako uczestnik ruchu, który średnio za kierownicą pokonuje 5000 km miesięcznie.

Artykuł tylko wzbudza niepotrzebne emocje. Już dzisiaj z wielkim niezadowoleniem kierowcy płacą za OC, choć w Polsce jest ono bardzo niskie w porównaniu do zachodniej części Europy, do której pretendujemy.

Kierowcy! Pamiętajcie, że OC jest dla Was! Jak chcecie zaoszczędzić to kupcie najtańsze, ale kupcie je, bo chroni Waszą kieszeń.
[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]
korzo / 94.254.131.* / 2013-08-01 09:51
absolutnie sie nie zgadzam. Piesi i rowerzysci juz sie czuja na drogach ja "swiete krowy". Zachowanie szczegolnej ostroznosci i bezpiecznej predkosci nic nie da. Piesi sa przekonani ze zawsze maja pierwszenstwo, a w szczegolnosci na pasach. nie maja swiadomosci ze wtargniecie na jezdnie prosto pod kola pojazdu jest wymuszeniem pierwszenstwa.Oni maja pasy, a samochod napewno stanie w miejscu. Zapominaja ze jest cos takiego jak droga chamowania. Szczegolnie mlodzi ludzie pod wplywem alkocholu nic sobie z samochodow nie robia. Sam wielokrotnie mialem taka sytuacje, w ktorej gdyby nie trzymanie nogi na chamulcu juz kawalek przed pasami, nie mial bym szansy wychamowania przed wbiegajacym mlodym czlowiekiem, albo wuzkiem z dzieckiem ktory mlodziutka mamuska wepchala mi prosto pod kola, a sama czekala czy wychamuje! jadac 30-40 km/h cudem sie udalo wychamowac. Niestety prawo jest po stronie pieszych. Jesli bym nie wychamowal, nie mial bym szansy udowodnienia swej niewinnosci i uzyskania odszkodowania! pieszy przeciez byl na pasach!
Pieszych idacych poza terenem zabudowanym, w nocy, w ciemnym ubraniu, szczegolnie w lesie poprostu nie widac. Szczegolnie gdy ida niedozwolona strona jezdni, a z przeciwka nadjezdza milosnik tuningu z chinskimi xenonami w lampach, ustawionymi maksymalnie do gory. Czesto wtedy nawet drogi nie widac. Pieszy ma obowiazek zejsc na pobocze widzac nadjezdzajacy samochod. Niestety swiete krowy za nic maja przepisy. Gdy sie zatrzymam przed pieszym, bo sprzeciwka nadjezdza samochod, to najczesciej slysze stos wyzwisk! Jakim prawem wogule jede po ulicy skoro "jasnie pieszy" idzie!
Rider / 193.22.252.* / 2013-08-16 14:11
Niestety, masz rację. To co piesi wyprawiają na drodze czasami nie mieści się w głowie. Na dodatek rowerzyści tez bardzo lubia przejechać przez przejście dla pieszych na rowerze tuż przed nadjeżdżającym samochodem.
korzo / 94.254.131.* / 2013-08-01 09:52
p.s. przepraszam za brak poskich liter. Cos sie w telefonie zawiesilo i nie wchodza.
edek farys / 81.219.71.* / 2013-07-28 21:51
Dla mnie ubezpieczenie nie jest podatkiem.
Jak można być nie ubezpieczonym ?
talla / 81.190.55.* / 2013-07-27 13:26
samo rozwiązanie nawet jest akceptowalne ale widać że pod przykrywka bezpieczeństwa chce się wyciągnąć kase, lobbing "ubespieczycieli" ma tu ogromny wpływ ale PiS tez przesadza - jako uczestnik ruchu (kierowca) wiem że to ogromny problem (pieszy bez odblasku). te odblaski powinny byc obowiązkowe dla każdego - (niestety) !!! pieszego widać dopiero po zbliżeniu się do niego, dodatkowo całe odcinki dróg bez chdników. ODBLASKI !!! TAK !!! dla osób bez odblasków 50 zł kary !!!! tak to powinno wyglądac
talla / 81.190.55.* / 2013-07-27 12:59
W Polsce jest 36 mln obywateli, częściowo jest to sprawka PiS. Skąd tre 40 mln???
dr Ojboli / 79.133.199.* / 2013-07-26 17:58
Polska przekształca się w typowe państwo korporacyjne... tfuuu
Polska rodzina JESZCZE / 84.247.47.* / 2013-07-26 17:56
Decyzja jest prosta trzeba spakować się z rodziną i za ostatnie zaoszczędzona pieniądze wyjechać za granicę sprzedać samochód zgłosić się do odpowiednika naszej straży granicznej i niech nas chowa inne państwo dadzą prace dadzą dom a ja będę pracował i żył z daleka od tego chorego państwa.Tylko dwa postanowienia jeszcze trzeba zrobić nie mówić dziecku że było Polakiem i nigdy tu nie wracać.
fghfghhf / 89.70.214.* / 2013-07-26 18:21
To jest przykre ale prawdziwe.
Zedzio / 2013-07-26 17:49 / portfel
Następny podatek tym razem na korzyść dla firm ubezpieczeniowych
prosto w oczy / 83.8.162.* / 2013-07-26 17:47
Za co by tu jeszcze kasę wydoić? Za czas!!!! Że też jeszcze nikt na to nie wpadł! Przecież ktoś ten czas mierzy podaje do publicznej wiadomości, wszyscy z tego korzystają, a opłat nikt nie pobiera. SKANDAL!!!!

PS.
Aktualnie jestem bez zajęcia. Mam cichą nadzieję ze ktoś z ministerstwa podatków (finansów) zauważy mój zdolny pomysł i coś mi zaproponuje. Jeśli będzie potrzeba to wynajdę jeszcze inne sposoby na dojenie ludzi.
Gargamel - czytasz wpisy na money.pl?
chichot dona / 5.60.178.* / 2013-07-26 16:37
Znowu idzie o kasę ale sapiensowatym propaganda wmówi, że to dla ich dobra i bezpieczeństwa.
Po prostu ubezpieczalnie zanotowały spadek zysków, stąd nastąpiła potrzeba działań zwiększenia tych zysków. Przypominam ubezpieczalnie nie ponoszą strat, no chyba , że za straty uznać zmniejszenie często horrendalnych zysków. W ogóle jest taka moda albo celowe pitolenie dla zmylenia przeciętnych sapiensowatych aby zmniejszenie przychodów czy zysków nazywać stratami.
Sam tryb wprowadzania ustawy daje do myślenia o potędze niektórych (ukrytych?) lobby.
Sejm w Polsce a zwłaszcza posłowie sprawiają wrażenie jakby żyli czy przebywali w zupełnie innej rzeczywistości niż pozostała część społeczeństwa?
Jak to ktoś już zauważył czas strzyżenia trwa ... a owce milczą .... ciekawe czy jak dojdzie do obdzierania ze skory milczeć będą dalej(?) ... eee... po drodze przecież jeszcze jest dojenie :).
Wydojone , wystrzyżone mogą sobie już beczeć pod nożem rzeźnika.
fghfghhf / 89.70.214.* / 2013-07-26 18:19

ciekawe czy jak dojdzie do obdzierania ze skory milczeć będą dalej(?) ..

Żeż Polaków na kresach wschodnich ( dokładnej liczby zamordowanych Polaków nikt nie zna) dowodzi, że będą nas obdzierać ze skóry bez karnie i nikt o Polaków się nie upomni.
fghfghhf / 89.70.214.* / 2013-07-26 16:02
Sezon strzyżenia lemingów i pisiorków w pełni............ha,ha,ha
fdas / 78.30.84.* / 2013-07-26 15:28
buhaha ja nie mam zamiaru więcej płacić podatków na tych d...w. a tym bardziej wykupować czegokolwiek co wymyślą .
jakotakowie / 87.207.55.* / 2013-07-26 15:26
za oddychanie zaczną niedługo pobierać opłaty
bystromyślący:) / 91.240.46.* / 2013-07-30 19:27
nawet za to że sie żyje......
za oddychanie zaczną niedługo pobierać opłaty
guru122 / 83.10.224.* / 2013-07-26 14:52
Ciekawe ile koncerny ubezpieczeniowe zapłaciły politykom za tak korzystną ustawę?

Najnowsze wpisy